Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Region, Przemyśl, Przeworsk
Wolontariusze czekają na dary rzeczowe dla rodzin z Podkarpacia
Już jutro, 20 listopada, rusza wielka uliczna zbiórka darów „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Gdzie w naszym regionie można składać dary?
fot. archiwum UM Jarosław
Zebrane dary trafią do dzieci z potrzebujących rodzin z Podkarpacia, ale też sierocińców czy świetlic środowiskowych.

W najbliższą niedzielę w całej Polsce, nawet w najmniejszych miejscowościach, już po raz 24. odbędzie się zbiórka darów. Na przekazywane fanty wolontariusze akcji czekać będą w wyznaczonych miejscach oznakowanych plakatem z uśmiechniętym żółtym słoneczkiem na niebieskim tle. Organizatorzy akcji zaznaczają, że nie chodzi o zbiórkę pieniędzy. Mile widziane są natomiast: słodycze, zabawki, kredki, farby, książeczki, przytulanki, środki czystości, rękawiczki i czapki oraz inne dary rzeczowe, a także żywność długoterminowa. Wymienione dary można składać w siedzibach zarejestrowanych sztabów akcji w naszym regionie: Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Siedleczce, Zespole Szkół im. św. Brata Alberta w Przeworsku, Zarządzie Okręgowym Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Przemyślu (Piłsudskiego 23), Szkole Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu, Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Krzeczowicach, Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Pantalowicach.
Zebrane rzeczy trafią do potrzebujących dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych,  będących w trudnej sytuacji materialnej, a także do dzieci niepełnosprawnych, podopiecznych z domów dziecka, świetlic środowiskowych.

Ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” od ponad 24 lat organizuje Radio Lublin wraz z TVP3 Lublin, a jej pomysłodawczynią jest Ewa Dados z Radia Lublin, uhonorowana Kawalerem Orderu Uśmiechu.

 

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania