Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przeworsk
Piją i wsiadają za kierownicę
Nieustanne akcje policji, takie jak „Trzeźwy poranek”, „Trzeźwy powiat” czy „Znicz”, sprawiają, że wielu kierowców rezygnuje z prowadzenia pojazdu po alkoholu. Statystyki pokazują jednak, że nie brakuje także tych, którzy „po procentach” nie wahają się usiąść za kółkiem.
fot. KPP Przeworsk
9 listopada 48-letni kierowca peugeota był sprawcą zdarzenia w Sieteszy.

Z policyjnych statystyk przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Przeworsku wynika, że od stycznia do września br. zatrzymano 42 kierowców, którzy prowadząc pojazdy mechaniczne, mieli poniżej 0,5 promila alkoholu we krwi. Prawie trzykrotnie więcej, bo aż 119 kierowców, miało we krwi ponad 0,5 promila. W tym samym okresie złapano 52 (...)

fot. KPP Przeworsk
W Ostrowie 22-latek stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Miał prawie dwa promile.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
8 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
PolaK 83.24.155.81 17.11.2016

A ilu z nich za łapówki załatwili z powrotem prawo jazdy ?

A ilu brakuje w statystykach, bo natrafili np. na znajomego Policjanta ?

user
PolaK 83.24.155.81 17.11.2016
Kto ma wsiąść za kółko po % to i tak będzie wsiadał i jechał.Żadne akcje tego nie zmienią. Natomiast takie akcje obrażają trzeźwych kierowców którzy są pomawiani przez Policję  i każą dmuchać . A nie wiadomo kto w ten ustnik dmuchał wcześniej . Nie mówiąc już o tym że traci się czas na takie dmuchanie. Gdzie później trzeba nadrobić czas - przyśpieszając.
Jedyny sposób na zwalczanie plagi pijanych kierowców , to karanie również współtowarzyszy. Za narażenie życia i zdrowia innych uczestników ruchu.Picie i jazda pod wpływem jest karana. Każdy obywatel ma prawo zgłosić taki czyn , jeśli jest świadkiem.
Ze względu ze do Policji trafiają za sex i kasę , po znajomościach , to nie kara się  współtowarzyszy pijanego kierowcy. Którzy mieli obowiązek nie dopuścić do jazdy pod wpływem, jak również obowiązek zgłoszenia takiego zajścia.Brak znajomości prawa przez Policjantów i nie ściganie współsprawców wypadków i jazdy pod wpływem , skutkuję tym , ze nikt z Obywateli nie interweniuje gdy widzą pijanych , wsiadających do auta.
user
Jerzy 83.31.40.225 17.11.2016

Więcej kontroli trzeźwości, bo nas wymordują na drogach pijaki. Lepiej stracić kilka minut na dmuchanie w alkomat niż wylądować w kostnicy lub na wózku inwalidzkim.

user
PolaK 83.24.155.81 01:18:42 18-11-2016

Trzeba karać tych co pili razem z kierowcą i widzieli jak wsiada, lub jechali z nim. Wówczas sami będą pilnować kierowcy, aby nie jechał.

Tak naprawdę Policji nie zależy , aby zmniejszyć liczbę jeżdżących po alkoholu, tylko aby jak najwięcej złapać . Część załatwi sobie , to kasą do kieszeni, a inni pójdą do Sądu, to i Sędziowie zarobią.


W ten sposób nakręca się patologię i biznes Policji , Sędziów , Prokuratorów  oraz coś zawsze wpadnie adwokatom.


Przykład:
Wypadek w którym ponosi śmierć dwóch pasażerów . Kierowca i dwóch innych wychodzi cało z wypadku.

Kierowca ma tyle samo alkoholu w krwi co i pasażerowie. Odpowiedzialność karną ponosi tylko kierowca - w praktyce.


Ale według KK powinni ponieść wszyscy. W tym trzeba podkreślić , że dwóch poniosło najwyższy wymiar kary , jaką jest kara  śmierci.

Kierowca również poniesie karę.

Pytanie tylko, czy Policja wzięła od dwóch pasażerów w łapę , że nie postawiła zarzutów im, za narażenie życia i zdrowia . Gdzie powinni widząc pijanego wsiadającego za kierownice zatrzymać , nie dopuścić aby kierował. A jak się nie udało, to niezwłocznie powiadomić organy ścigania - policje.


Jeśli był pijany i jechał, to pił sam ? Ilu pije samotnie 0,0001 % ? W większości są to imprezy służbowe , spotkania rodzinę , festyny, dożynki itp.


Ilu zginęło , za niedopełnienie obowiązków służbowych przez Policję, tzn, ilu by było zatrzymanych , nie dopuszczonych do kierowania, jeśli na pasażerach by taka sama spoczywała odpowiedzialność ?

Odpowiedzialność spoczywa , tylko nie jest egzekwowana.


Tak samo Policjanci nie widzą jak kierowcy parkują na ciągłych liniach wyznaczonych do parkowania. Zapominają ze istnieją również znaki poziome.


Chyba że Policjanci są miękkim członkiem robieni ,poczęci z pękniętego kondona  i przymuleni środkiem plemnikobójczym ? 
user
PolaK 83.24.155.81 01:25:40 18-11-2016
Były takie wypadki , gdzie zginęły osoby. Denata wsadzali na miejsce kierowcy, bo uznawali ze jemu już nie zaszkodzi. Jeśli by w praktyce egzekwowano prawo również od nich, to takie szopki nie miały by sensu. A tak w konsekwencji pasażerowie sa tylko świadkami. Lub osoby pijące z kimś w barze i widzące jak wsiada do auta. Jedni po takim zajściu mówią , idiota , drudzy że jest odważny.
Ale jakby Policja karała wszystkich , jak przewiduje KK , to na pewno by z idiotą nie pili , wiedząc ze lubi po piciu jeździć. Lub widząc ze wsiada , odebrali by kluczyki. W najgorszym wypadku powiadomili Policje .
user
tomcio 217.99.87.60 18.11.2016

Z tymi ławkami w takich oczywistych sprawach to nie sądzę. Polecam też niuans w przestępstwie korupcji: http://pamietnikwindykatora.pl/2015/05/20/unikniecie-kary-za-przekupienie-urzednika-panstwowego-przedawnienie-karalnosci/

user
PolaK 146.185.31.221 22.11.2016

Podnieść grzywnę za jazdę po spożyciu do minimum 10 tys. zł plus publikacja wizerunku imienia i nazwiska w lokalnych mediach na koszt karanego. Inaczej z tą patologią nie można wygrać.

user
Anna 185.172.86.22 20.04.2018

No właśnie o takich rzeczach ile prawa jazd oddali nie powiedzą ;)

https://www.aasapolska.pl/pozyczka-online/2500-zlotych/24-miesiace

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania