Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Przemyśl
Szpital wojskowy wróci do Przemyśla?
Do budynków przy ul. Słowackiego może wrócić szpital wojskowy. Samorząd Przemyśla prowadzi rozmowy w tej sprawie z Ministerstwem Obrony Narodowej. – Ten scenariusz byłby bardzo korzystny dla miasta, ale nic nie jest przesądzone – zaznacza przemyski magistrat.
fot. Paweł Bugira
Aktualnie przy ul. Słowackiego do działalności medycznej wykorzystywanych jest 8 z 37 budynków.

Szpitalne budynki przy ul. Słowackiego pustoszeją z miesiąca na miesiąc. Pisaliśmy już o tym w Życiu Podkarpackim. Połączenie tej placówki ze szpitalem na Monte Cassino nie jest jednak jedynym powodem przenosin. Władze Przemyśla prowadzą rozmowy z Ministerstwem Obrony Narodowej na temat przywrócenia szpitala wojskowego w Przemyślu. Potwierdza to Witold Wołczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu. – Decyzja (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
czerupa 87.206.231.140 15.11.2016

Szpitala wojskowego nie tworzy się 10 km od ewentualnej linii walk.
No, ale dzisiejsi stratedzy-mi.....cze skąd mają o tym wiedzieć.

user
hds 31.182.50.2 20:54:19 15-11-2016

dziwne tyle lat szpital istniał i jakos nikomu to nie przeszkadzało ze blisko granicy i było dobrze wszyscy zadowleni byli i sa do tej pory z leczenia w tutejszym szpitalu

user
czerupa 87.206.231.140 23:02:24 15-11-2016

Myśleć i czytać ze zrozumieniem.

Kiedyś potencjalny wróg był daleko od granicy (bo przecież była w innym miejscu) a i kierunek też był inny.

Poza tym, pisałem o ewentualnej linii walk a nie granicy.

user
noszowy 83.24.67.60 12:02:56 17-11-2016

Bo to ma być Szpital Obrony Terytorialnej.

user
ciekawy obserwator 31.183.214.90 15.11.2016

Rozumiem, że cały odebrany namsprzęt medyczny oraz personel również powróci DO SIEBIE ?

user
ewa 83.9.103.10 15.11.2016

OBY TAK BYLO!!!!!!!!!!!!!!!!

user
Jeszcze w tym roku 185.25.123.129 15.11.2016

NIC NIE WROCI ,SZPITALA NIE BEDZIE, POLOWA PERSONELU DO ZWOLNIENIA

user
przem. 83.31.199.12 16.11.2016
Z wojskiem , w poważnych , kosztownych sprawach powinni rozmawiać poważni ludzie. A gdzie ich szukać w Przemyślu gdzie walnie przyczynili się do "wyprowadzenia " z miasta- już niestety dużej wsi niemal wszystkiego. A co pozostało , będzie wyprowadzone już niebawem czyli Izba Celna  na początku 2017 r.  wraz ze US i UKS  będzie działać jako Krajowa  Administracja Skarbowa. A co z wojskiem , przecież Przemyśl został całkowicie pominięty  i olany przy tworzeniu nawet tej marnej Obrony Terytorialnej Antka , dowództwo Brygady i Batalion oczywiście  w Rzeszowie , pozostałe bataliony w Nisku , Dębice , Sanoku i Jarosławiu. A  ojciec miasta wysłał swojego urzędnika do Warszawy na rozmowy w sprawie dyslokacji 1 batalionu OT w Przemyślu kiedy wszystko było już  dawno ustalone przez  MON. A więc kto będzie pakować kolejne  miliony na odtworzenie już prawie przeniesionych i częściowo zdewastowanych oddziałów szpitalnych ?. Ale wiara czyni cuda , kto chce niech wierzy w te przepowiednie i zarazem brednie , przecież ten ojciec miasta już wiele obiecywał od prawie 14 lat a co zostało z tych obietnic? , można się przekonać chodząc po Przemyślu i obserwując totalny upadek miasta , niemal już  wsi. I myśląc logicznie , kto dla jednego marnego sprzętowo i osobowo batalionu będzie topił pieniądze w starą ponad 100 letnią substancję koszarową bo MON  na pewno nie.  Na koniec pytanie , a jakież to argumenty przeważą i przekonają decydentów wojskowych w Warszawie do odtworzenia szpitala wojskowego ? , to że ludzie narzekają na szpital na Nonte Cassino   to żaden argument , żart.  Ale powtarzam , wiara czyni cuda , ba czasem uzdrawia więc każdy może wierzyć w co chce , nawet w te bajki.
user
Kedina 31.183.214.235 16.11.2016

Pozwalam sobie zapytać - PO CO ma wrócić? Toć geniuszy lecznictwa jest w bród na wzgórzu więc .......?

user
brrrrrrrrrrrr 188.146.96.237 16.11.2016

Pis nic nie działa  tym regionie ,bo wie że i tak zagłosują za nimi ,a jak wygra PO to na złość że popierają Pis też nic nie działają

user
mk 91.193.208.124 18:53:35 18-11-2016

Czasy PO już bezpowrotnie minęły . KOniec  syfu i krzyżowania resztek polskiej gospodarki .

user
wojtek 146.90.235.18 16.11.2016

114 Szpital Wojskowy w Przemyślu kilkanaście lat temu był najlepszym  szpitalem kierowanym przez pułkownika Gerarda Chojnickiego. Bardzo dobrze dobrana kadra menadżerska zapewniała pacjentom  Fachowa opiekę medyczna , czystość na terenie szpitala i oddziałach szpitalnych , kompetentność personelu medycznego a wyżywienie było w tym czasie na najwyższym poziomie . Dzisiaj kiedy szpitalem zarządza układ partyjno-kolesiowy pod kierownictwem M. Lewickiego, nie mający zielonego pojęcia o kierowaniu taka instytucja doprowadzili  ten szpital do upadku. 

 

user
major 83.31.199.12 11:53:26 16-11-2016

Tak potwierdzam ,  ze strachu przed powrotem pana G Chojnackiego do Przemyśla  , do Szpitala , strachu  przed dyscypliną   wytoczono wszelkie możliwe  działa by uniemożliwić mu powrót , oskarżając o wiele spraw natury  również obyczajowej czasem wyolbrzymionych , często przesadzonych . A efekty , jak widać .  Potwierdzam  i nadmieniam  że płk Chojnacki był jedyna osoba mogącą utrzymać 114 Szpital Wojskowy w Przemyślu , a więc jak się czują jego adwersarze , oskarżycielki , którzy teraz drżą o utrzymanie stanowisk pracy.






user
Olo 83.31.119.139 15:33:44 16-11-2016

Kieruje nim dyr ciompa a nie Pan Lewicki prowadzić można było ten szpital kiedy mon pompował w niego gruba kasę w tym momencie to już nie możliwe ktoś w końcu zaczął liczyć pieniądze.

user
szregowy 51.9.83.133 21:11:25 20-11-2016

Masz racje Wojtek, pamiętam te czasy jak niejaki lekarz Kiełczynki sfabrykował dowody przeciwko pułkownikowi Chojnackiemu wspierając się żeńskim personelem który był podobno molestowany przez ich szefa. W zamyśle chodziło o to żeby  przejąć zarzadzanie bardzo dobrym szpitalem który był wyprowadzony z długów, który znakomicie się rozwijał w czasach kiedy naprawdę było ciężko . Ponadto  dziwie się mężom " podobno" molestowanych pielęgniarek

ze mogą sypiać z nimi  i całować je w usta   skoro pokrzywdzone twierdziły ze sprawa molestowania była bardzo podobna do afery rozporkowej która miała miejsce w USA.

user
Jaś 94.254.151.53 17.11.2016

Chojnacki wymagał dyscypliny i pracy jakby go nie odstrzelili do dzisiaj szpital byłby pod MON (czyt. Nie do ruszenia) ale jak się nie chce dyscypliny i pracy to towarzystwo będzie miało teraz dużoooooo wolnego i po odpoczywają na bezrobociu w domku , w końcu o to chodziło aby sie nie przemęczać :)

user
ditkuu2 82.34.2.174 17.11.2016

Szpitala Wojskowego nie będzie na 100% to jest mydlenie oczu,Lewicki to dwulicowy złub był w PO a potem  PIS TAM GDZIE KASA TAM I MACIEK L, a Ciępa jest po to żeby zamknąć całkiem szpitala do marca. Ta śmieszna dyrekcja jest z Warszawy Ciępa i kilku jego przydupasow co biorą grube pieniądze za doradztwo a nigdy ich nie ma w pracy to są darmozjady z PiSu

user
ditkuu2 82.34.2.174 17.11.2016
Mogę śmiało powiedzieć że znam ten szpital ponad 36 lat, znam wszystkich komendantow i dyrektorów ale takiego guwna to ja jeszcze na oczy nie widziałem jak teraz w tym szpitalu 
user
xxx 185.38.224.210 17.11.2016

Poprzednik ma rację, takiego bałaganu jaki rozpoczął nijaki fachowiec od wszystkiego, satrapa i karierowicz M.L ,a teraz bez żadnego nadzoru dalej rozwala nieudacznik Ci-....-pa, który nie potrafi wydać polecenia lub decyzji bez akceptacji "pełnomocnika" d. ob..c...o.icza (ściganego przez komornika) woła o pomstę do nieba. Obaj bezkarnie przy akceptacji władz lub bez jej wiedzy demolują przemyską służbę zdrowia, zadłużając szpitale na ponad 14mln zł w ciągu roku. Ciekawe czy kiedykolwiek odpowiedzą za swoje czyny. A tak miało  być zgodnie z prawem i do tego sprawiedliwie, wszystko po cichu bez reakcji mieszkańców, władz i kościoła. Alleluja i do przodu dobra zmiano.

user
Gogo 83.24.72.92 18.11.2016

Siedliskiem na pana L. A prawda jest taka, ze miastem po przejeciu od mon zarządzało miasto przemysl i pan. L był wykonawcą woli swoich pracodawców nikim więcej, działał w takim zakresie w jakim pozwalało miasto a pozwalało na niewiele bo samo było i jest w sporych tarapatach a to ile partii politycznych zaliczył w/w.lekarz nie ma tu nic do rzeczy szpitalem zarządza obecny dyrektor nie wiem z jakiego ramienia jest nadany ale zmierza w zła stronę.

user
Janek... 83.31.198.252 19.11.2016

Koniecznie potrzeba zmiany wladz w tym miescie.

user
szeregowy 51.9.83.133 21.11.2016

Masz racje Wojtek, pamiętam te czasy jak niejaki lekarz Kiełczynki sfabrykował dowody przeciwko pułkownikowi Chojnackiemu wspierając się żeńskim personelem który był podobno molestowany przez ich szefa. W zamyśle chodziło o to żeby  przejąć zarzadzanie bardzo dobrym szpitalem który był wyprowadzony z długów, który znakomicie się rozwijał w czasach kiedy naprawdę było ciężko . Ponadto  dziwie się mężom " podobno" molestowanych pielęgniarek

ze mogą sypiać z nimi  i całować je w usta   skoro pokrzywdzone twierdziły ze sprawa molestowania była bardzo podobna do afery rozporkowej która miała miejsce w USA.

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę