Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
Mobilne lodowiska zastąpią zlikwidowane?
Budowa krytego basenu przy ulicy Sanockiej, w ramach zadania pod nazwą „Obiekty basenowe w Przemyślu”, wywołała dyskusję na temat jedynego w mieście sztucznego lodowiska, cieszącego się powodzeniem wśród starszych i młodszych mieszkańców.
fot. Mariusz Godos
W momencie kiedy rozpocznie się budowa krytego basenu, istniejące lodowisko zostanie zlikwidowane. Co w zamian dostaną przemyślanie?

Baseny przy Sanockiej mają powstać w ramach Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego. Kryty ma być zlokalizowany w miejscu obecnego sztucznego lodowiska, odkryte – tuż obok istniejącego wodnego placu zabaw. Budowa zostanie podzielona na dwa etapy: najpierw powstałby basen kryty, potem drugi. Kilka dni temu rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie projektu obu inwestycji. Wygrało Biuro Projektowe „Art.-Faktory” s.c. z Dębicy, które zaproponowało kwotę 318 tys. zł. Projekt ma być gotowy do końca marca przyszłego roku (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Trr 94.254.146.88 15.11.2016

No tak wszystko polikwidujcie w tym miescie 

user
dd 31.183.239.46 15.11.2016

Lepiej stok zlikwidujcie!!

user
Robert 95.40.239.135 15.11.2016
Jedynego w mieście sztucznego lodowiska?
Sześć lat minęło i coś takiego czytam w jedynym tygodniku jaki się w mieście ostał.  Młodzi wyjechali, a starsi zdążyli zapomnieć o "Białym Orliku" przy Dworskiego.  Znak naszych czasów!
user
Łyżwiarz 31.183.192.129 21:20:32 15-11-2016

Oczywiście lodowisko na Dworskiego jest wystarczające na zainteresowanie jakie towarzyszy teraz w Przemyślu łyżwom i można dobrze pojeździć !. I to za darmo....

user
Majster 94.254.147.115 23:59:46 15-11-2016
To lodowisko może być dla dzieci ze względu wielkości tafli.
user
Hajlaf34 79.73.51.81 15.11.2016

Sztucznego XD 

user
lol 185.25.123.153 15.11.2016

sztuczne lodowisko :D:D:D:D:D

user
... 185.25.123.153 21:12:38 15-11-2016
może inaczej... to jak wygląda naturalne lodowisko ? 
user
Papa 83.9.105.89 15.11.2016

Trzeba powoli się przygotowywać wybory już niebawem. Teraz projekcick potem coś zaczną a po wyborach będzie d... , jak z wszystkim. Może pawilon najpierw niech skończą. Jedno jest pewne lodowisko do zamknięcia. Mało miejsca jest w pobliżu .

user
Kamil 94.254.147.115 15.11.2016
Do reszty ich pojebało.  Sztuczne lodowisko to niech sobie zrobią pod domem. Na nim sie nie da jezdzic, już kiedyś miało powstać tylko nikt nie był za! I teraz też to się nie zmieni. 
user
Robert 5.174.71.47 16.11.2016

Jak wyglądało naturalne lodowisko? 
W PRL-u - przychodził mróz, woźny wyciągał "szlauf" i wieczorem polewano wodą przyszkolne boisko. Przed wojną w różnych częściach miasta kawałek ziemi z większą lub mniejsza zamarzniętą kałużą. Przynoszono z domu szczotki, pozamiatano śnieg i było lodowisko. No i jeszcze atrakcja dla najodważniejszych - skuty lodem San.

user
przem. 83.31.199.12 11:37:27 16-11-2016

Tak , to prawda , sam nosiłem wodę  z drugiego piętra w dużym garnku ukradzionym babce by  wieczorem polać na podwórku , a rano mieliśmy świetne lodowisko . Prawdą jest również  że na środku poczciwego  Sanu było 3 lodowiska ,  vis a vis Czuwaju ,  obok mostu drewnianego (obecnie most Siwca) oraz koło rzeźni , obecnie Galeria Sanowa, być może było więcej np. koło kina Bałtyk. Zimy wtedy były mroźne i śnieżne , ale było fajnie , zdrowo i wesoło mimo iż nie mieliśmy wtedy rzeczy jakie mają dzieci obecnie , łyżwy na zakręcanie kluczykiem ( żabki ,  kieliszki) , lub po prostu grało się

na butach ,  kije hokejowe własnej produkcji.  Dodatkową frajdą  było pływanie na oderwanych ogromnych krach.  Jednak powtarzam , nie było telewizorów a  nikt się  nudził , było wiele pomysłów na zabawę tak w zimie jak w lecie . A teraz dzieci , młodzież  mają niemal wszystko , a są zniechęceni życiem , znudzeni , zgnuśniali bez pomysłów i animuszu .  Chce się wykrzyknąć "O tempora o more , o czasy o obyczaje."


user
asdf 31.175.47.23 16.11.2016

Uwaga , uwaga . Basen będzie miał w najgłębszym miejscu 1, 70

user
Robert 31.2.122.122 15:57:04 16-11-2016

To bajka. Starsi rzadziej korzystają, młodzi wyjeżdżają, więc dla dzieci głębokość w sam raz. Co ciekawe nowy basen chcą budować na terenie częściowo zalewowym. Jak przyjdzie taka woda jakiej się nikt nie spodziewał, to się dowiemy, że to nie wina decydentów, tylko wody.

user
antychoma 185.38.225.6 10:30:54 25-11-2016

koorwa , kolejna sadzawka z grzybami....ja pierdoole.....

user