Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Jarosław
Policyjni antyterroryści poprowadzili szkolenie dla uczniów i studentów
Uczniowie jarosławskich szkół średnich, studenci, policjanci i strażacy, a także przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i nauczyciele wzięli udział w szkoleniu z zakresu zagrożeń antyterrorystycznych w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu im. ks. Br. Markiewicza.
fot. PWSTE w Jarosławiu

Organizatorem szkolenia był Instytut Ekonomii i Zarządzania PWSTE. Spotkanie odbyło się w ramach podpisanego porozumienia o współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie.

– Dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Łowicki wraz z policjantami mówił o tym, jak należy zachować się w przykładowych sytuacjach zagrożenia np. związanych z wybuchem i atakiem aktywnego strzelca. Uczestnicy szkolenia mogli też zapoznać się z wyposażeniem, jakim dysponują policyjni pirotechnicy. Wykład uzupełniała prezentacja przygotowana przez policjantów SPAP w Rzeszowie – informuje podkomisarz Marta Gałuszka, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Druga część szkolenia obejmowała „Bezpieczeństwo pożarowe”. O tym, jak zachować się podczas pożaru, zadymienia i jakie są zasady ewakuacji mówił mł. bryg. Marian Goclon z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium