Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
Protest na ulicach. Dwugodzinny paraliż miasta [galeria]
Kompletne wyłączenie z ruchu najważniejszej miejskiej arterii przeprawiającej przez San, czyli Mostu im. Orląt Przemyskich w Przemyślu spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu na terenie całego miasta. Wszystko przez dwugodzinny (od g. 12 do g. 14), dzisiejszy, 6 marca br., protest i blokadę dróg Społecznego Komitetu Pokrzywdzonych przez firmę „Pol-Aqua” sp. z o.o., głównego wykonawcę wschodniej nitki obwodnicy Przemyśla.
fot. Mariusz Godos

Dwa potężne TIR-y kompletnie zablokowały wjazd na Most im. Orląt Przemyskich z kilku stron, m.in. ulic: Wybrzeże Marszałka Piłsudskiego, Kościuszki i Jagiellońskiej. Ich właścicielem jest Dariusz Małachowski z firmy „Rol-Tir” z Siedlisk, jeden z podwykonawców budowy wschodniej nitki obwodnicy miasta Przemyśla. – Problem pojawił się jeszcze w zeszłym roku. Generalny wykonawca, czyli firma „Pol-Aqua” nie płaci faktur za wykonane prace, a włodarze miasta nabrali wody usta. Tak moja firma, jak i pozostali podwykonawcy to ludzie stąd. Firma ta zalega mi z przeterminowanych już faktur sto tysięcy złotych. Są także różnice w kwotach, wynikające z podmiarów z kopalni, w której wydawaliśmy materiały na nasypy. To ponad dwieście tysięcy złotych. Łącznie więc firma ta zalega mi z wypłatą ponad trzystu tysięcy złotych. Wielu ludzi, podwykonawców, nie chce przystąpić do komitetu. Nie wiem dlaczego. Pewnie się boją. Przypuszczam, że łączne zobowiązania firmy wobec wszystkich podwykonawców przemyskiej obwodnicy to około pięć milionów złotych.
Na protest nie wyraziła zgody ani policja, ani prezydent miasta, więc D. Małachowski został skontrolowany przez policję. Nie przyjął wystawionego mu mandatu, godząc się na skierowanie sprawy do sądu. 

21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
herezja~~ 178.43.104.114 06.03.2015

BRAWO!!!! BARDZO DOBRZE!!! A PAN PREZYDENT TAK PRZY WYBORACH CHWALI SIE WYBUDOWANIEM OBWODNICY!!! :D

user
Polonez GLE 95.116.200.161 06.03.2015

Prostackie metody zaadresowane nie do tych co się powinno i uderzające w nie tych co trzeba. Wysypać zboże na tory, położyć brony na drodze itd.itp. Najlepiej zablokować wszystkie ważne skrzyżowania i węzły dróg w tym dzikim biednym kraju. Tak protestują buraki i jakoś żaden za to nie ponosi odpowiedzialności.

user
kakaoa 37.248.254.233 06.03.2015

następnym razem niech barykadują urząd miejski a nie drogę bo są czasem takie sytuacje że czlowiek musi sie szybko dostać z punktu A do punktu B bo sytuacja tego wymaga a nie ma jak.... BEZMYŚLNOŚĆ PROTESTUJACYCH ! 

user
lao 31.182.82.186 06.03.2015

Mają racje, ludzie walczcie o swoje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
ja 37.7.216.157 06.03.2015

zdjęcie nr 1, szanowne panisko hańkowski, w swoim żywiole , jak zawsze, ale trzeba przypomnieć że w prokuraturze sprawa jest i cienko śpiewa!

user
super 95.49.225.223 06.03.2015

Następnym razem od 14:00 do 16:00 :)

user
ZDM 79.139.109.73 06.03.2015

Panie BLOKADA, masz pan rację, ale niech pan zablokuje Radę Miejską, wyjazd z urzędu miejskiego, drogi głównego wykonawcy itp. Od zwykłych obywateli pan się odczep! Paniał? No.....

user
kriss 83.24.105.216 06.03.2015

Walczyć o swoje ! Popieram ! Wszyscy powinniśmy zawalczyć o nasze miasto ! 

user
Fish3r 185.18.135.205 06.03.2015

Tak łatwo wam mówić nie blokujcie drug, ale nie ma innego sposobu zwrócenia na tą sprawę uwagi, dzisiaj sam stałem w długim korku z tego wynikającym, ale moim skromnym zdaniem takie coś powinno się odbyć nie w godzinach 12-14 ale 14-16.30 to prezydent miasta ruszył by łaskawie swoje 4 litery i zabrał się za sprawę ba za niedługo popadają wszystkie firmy w naszym powiecie. Ale jaśnie Pan prezydent powie że miasto się rozbudowuje bo mamy nowe drogi do nowych sklepów tylko że niedługo nie będzie za co w tych sklepach kupować z taką polityką :D. A wszystkim co nie potrafią zrozumieć że ktoś walczy o wielkie pieniądze na które zapracował kij w łeb ...

user
pśl 83.31.200.56 06.03.2015

Tak trzymać! Na drugi raz zablokować wszystkie mosty!! może ludzie w końcu przejrzą na oczy w jakim burdelu żyją.

user
spoko2012 104.11.93.179 06.03.2015

Gratulacje dla protestujacych,Brawo ,za odwage cywilna i determinacje.Oby wystarczylo Wam cierpliwosci,NIE DAJCIE SIE ZLAMAC WYBOREM MNIEJSZEGO ZLA,drodzy strajkujacy i protestujacy.TAK trzymac!!!!!!

user
maturzysta 185.18.135.97 06.03.2015

Debilizm ludzi mnie poraża. LUDZIE! Jak tak bardzo chcecie zaprotestować że prezydent razem z radą miejską robią co chcą to idźcie pod ratusz, protestujcie w rynku przed siedzibą prezydenta. A nie uderzacie w przypadkowych ludzi, którzy np. jak ja wracają autobusem i stoją w gigantycznym korku i nie mogą dostać się do domu bo jakiś debil wpadł na pomysł że w ramach protestu zatarasuje główny most. Ale jak zwykle nie weźmie w swoim heroizmie uwagi że są też wokół zwykli ludzie, którzy nie są niczemu winni i po prostu chcą się dostać do swojego domu czy pracy. Po co, chyba jestem już całkiem popierdolony że chce wrócić autobusem do domu, lepiej wpław przez san i na piechote 5 km bo będzie szybciej. Nie mam nic przeciwko takim akcjom, ale wycelujcie je w konkretne osoby i instytucje, nie w zwykłych niewinnych ludzi którzy i tak muszą egzystować w tych chorych warunkach.

user
kasander 31.182.87.211 06.03.2015

> idźcie pod ratusz, protestujcie w rynku przed siedzibą prezydenta. A nie uderzacie w przypadkowych ludzi, którzy np. jak ja wracają autobusem i stoją w gigantycznym korku i nie mogą dostać się do domu bo jakiś debil wpadł na pomysł że w ramach protestu zatarasuje główny most <

To przecież ci przypadkowi ludzie wybrali tych przedstawicieli do ratusza, więc niech wiedzą, jakich "zaradnych" wybrali.

Ciesz się, że masz dom, że możesz jechać autobusem - bo ci pokrzywdzeni przedsiębiorcy nie mają nawet na bilet autobusowy. Jak ci zrobią całkowity majdan na wszystkich mostach na kilka miesięcy to wtedy dopiero możesz narzekać jak do rodziny przez pół roku się nie dostaniesz.

Oni walczą z oszustwem, o swoje być albo nie być i z nieudolną władzą środkami, jakie uznają za stosowne, więc nie wyjeżdżaj z debilami, bo to świadczy o tobie tylko, kim jesteś.
user
Dariusz N 85.89.174.205 07.03.2015

Witam popieram ten protest, to nasze państwo jest temu winne iż ustala takie prawa gdzie takie firmy co nie płacą i mogą oficjalnie powiedzieć (CO MI ZROBISZ JAK MNIE ZŁAPIESZ ) takie jest prawo naszego kochanego kraju, tylko ciekawe kto stoi za sterami takich wielkich firm że się nie boją odpowiedzialności za takie czyny, jest nie do pomyślenia by ktoś był tak okradany bezkarnie. sam byłem kiedyś pracownikiem firmy podwykonawczej i odszedłem z tej firmy, przyczyna odejścia, brak wypłaty szef nie płacił nawet na raty za sprzęt nie miał bo skąd jak sam nie miał zapłacone.
Dariusz nie poddawaj się walcz do końca o swoje !!!!!!!!!

user
Wróg publiczny 83.28.67.25 07.03.2015

I bardzo dobrze! Blokować jak trzeba, manifestować jak trzeba! "Przypadkowi" płaczą, że korki..  W tak gigantycznym mieście mieszkamy, że objazd stał się misja na księżyc. Jesteście żałośni.

Tak samo jak teraz ultra problemem było dla was objechać czy obejść protest, tak samo nie chciało się wam ruszyć na wybory by głosować i pozbyć się nieudolnego prezydenta, ślizgającego się na branej na boku ukraińskiej kasie i układach. Bagatelizowane sprawy jak kolejne wybory się nawarstwiają w latach i jest dziś jak jest. I wy macie jeszcze czelność grymasić? A mieliśmy być poważni, tak?

user
AGA 83.28.89.88 07.03.2015

Jestem za ! Trudno , też się nie dostałam do miasta utartą ścieżką , ale popieram faceta .Też idzie w dodatkowe straty - mandat to niw byle co - punktacja mnie intryguje :D


user
dd 79.188.221.218 07.03.2015

Blokada mostu?gratuluje głupoty!!pretensje do MIASTA? o co?Miasto płaci głownemu wykonawcy gdyz z nim ma umowe!!niechby blokowali głownego wykonawce!a Policja powinna ich usunac i sprawdzic stan techn.pojazdów

user
ber 83.31.74.251 07.03.2015

A mnie zastanawia zupełnie co innego. Konflikt  rosyjsko - ukraiński powinien nam dać do myślenia. A tymczasem ogromne pieniądze pakowane są w drogi średnio ważne, a strategicznie wystarczy w Przemyślu postawić koparkę na jednym skrzyżowaniu i miasto jest praktycznie sparaliżowane. Jak tam z zarządzaniem kryzysowym w magistracie?

user
Bob 31.182.84.50 07.03.2015

A nie taniej wysadzić byłoby most niż robić taki cyrk?

user
organizator 95.41.23.79 08.03.2015

Czytając Wasze wypowiedzi większość z Was ma rację jedni,że pod Ratusz protestować, drudzy tam gdzie było bo jest widoczne inni ,że to chory kraj i tak by można w nieskończoność. Są też tacy ,którzy nie mają pojęcia i racji. Protest nie przypadkowo odbył się w tych godzinach a w sumie i tak był krócej niż planowano, bo ludzi pracy niż włodarzy Miasta jest znacznie więcej i dopiero w póżniejszych godzinach dopiero byłby korek. Czy się komuś podoba czy nie miasto płacąc za budowę obwodnicy płaci pieniędzmi publicznymi więc musi przestrzegać prawa. Kodeks Cywilny wyrażnie mówi o odpowiedzialności za tą sytuację inwestora czyli Prezydenta Miasta. Kończąc to protest nie tylko o pieniądze ale informacja dla społeczeństwa że miasto jest na skraju bankructwa więc takie dodatkowe koszty są nie potrzebne.Inwestor powinien stać po naszej stronie i bronić naszych ludzi, nasze miejsca pracy a nie cwaniaków z zagranicy w tym przypadku Hiszpana

user