Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Region, Korczowa
Próbował przewieźć 75 raków
Niezgłoszone do kontroli celnej raki przewoził obywatel Ukrainy. Na objęte gatunkową ochroną częściową okazy nie miał zezwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.
fot. serwis IC Przemyśl

Funkcjonariusze Służby Celnej z Oddziału Celnego w Korczowej udaremnili kolejny przemyt żywych raków. W nocy z 8 na 9 listopada na polsko-ukraińskim przejściu przeprowadzona została rewizja osobowej hondy, kierowanej przez obywatela Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna przewozi niezgłoszone do kontroli celnej żywe raki. Okazy znajdowały się w kartonowym pudełku w samochodowym bagażniku. Ich legalny transport przez granicę mógłby nastąpić tylko pod warunkiem posiadania zezwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. 49-letni mężczyzna twierdził, że przewozi raki na własny użytek.

Kierowca został przekazany w ręce policji, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie. Obywatel Ukrainy odpowie za wykroczenie z ustawy o ochronie przyrody. Raki zostały już przewiezione przez funkcjonariuszy Służby Celnej  do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Od początku tego roku strażnicy udaremnili przemyt ponad 800 chronionych raków, w tym na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymali łącznie 347 okazów.

fot. serwis IC Przemyśl
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium