Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
Zmarł Krzysztof Dominiak
Jeszcze kilka dni temu odwiedził naszą redakcję. Zawsze uśmiechnięty, pełen werwy i animuszu. Z każdym porozmawiał, pożartował... Dzisiaj nie ma Go już wśród nas. 10 listopada br. w wieku 60 lat zmarł Krzysztof Dominiak.
fot. Aleksandra Białoń
Krzysztof Dominiak (z lewej) w swojej ukochanej pizzerii.

Był pasjonatem sportu, od wielu lat pomagał nam w organizacji czerwcowych pikników charytatywnych i zimowych turniejów na hali POSiR. To m.in. dzięki niemu do Przemyśla zawitała ekipa Legii Champions na czele z Jerzym Podbrożnym. Działał jednak na różnych polach, bo nigdy nie brakowało mu inwencji. Doskonale znał wiele wybitnych postaci ze świata kultury, filmu czy sportu.

Znało go kilka pokoleń przemyślan. Przede wszystkim dzięki najstarszej pizzerii w nadsańskim mieście „Galicyjskiej” (powstała w 1978 r.), której wraz z żoną Ireną był właścicielem. Znajduje się na  Placu na Bramie i funkcjonuje od wiosny 1985 roku! Do dzisiaj znajduje się w tym samym lokalu. Nadal, jak przed 30 laty, wewnętrzne ściany są ozdobione kawałkami kolorowego szkła. Taki wystrój stworzył artysta Roman Taworski. W środku jedyna w swoim rodzaju kolekcja zdjęć znanych osób z autografami, specjalnie dla Krzysztofa... Pizzerię Krzysztofa odwiedzali znani aktorzy, piosenkarze, sportowcy. Poetka Agnieszka Osiecka w 1990 r. wymyśliła hasło „ Nasza pizza Was zachwyca”, które jest do dzisiaj hasłem zastrzeżonym dla tego lokalu.

Krzysztof Dominiak dzieciństwo spędził w Witówce koło Łodzi. Do Przemyśla przyjechał ponad 30 lat temu. I pozostał. Zmarł nagle, dzisiejszego (10 listopada br.) przedpołudnia w ukochanej przez siebie pizzerii. W lipcu br. skończył 60 lat.

Będzie nam Ciebie, Krzysiu, brakować...
45 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
... 83.15.191.211 10.11.2016

smutna wiadomość. 

user
Andrzej 31.175.214.185 10.11.2016

Smutne ale mam nadzieję że tradycja i pamięć po nim zostanie 

user
Lena 83.24.58.194 10.11.2016

Smutna wiadomość.  najlepszy człowiek jakiego w życiu poznałam. pełen życia i energii. ale człowiek doszedł w życiu bardzo daleko. składam najszczersze kondolencje. 

user
dd 31.183.254.176 10.11.2016

szok szo kszok!!!

user
Grazia 185.25.123.188 10.11.2016

Zmarł w miejscu, które stworzył....... takie pożegnanie...........

user
:( 5.184.215.91 10.11.2016

Wieczne odpoczywanie : (

user
aa 94.254.134.149 10.11.2016

co się stało? :(

user
Legia 94.40.33.224 10.11.2016

Szkoda człowieka, ale legendarny smak pizzy zostanie po nim na zawsze! 

user
Kina 82.132.239.73 10.11.2016

:(

user
Robert Jankowiak 86.8.104.10 10.11.2016

O cholera jasna

user
Magda m 82.132.235.34 10.11.2016
Wyrazy wspolczucia dla rodziny [*]
user
TOM 31.183.205.11 10.11.2016

Równy gość-!!!!!!!!!


user
Gra 94.40.75.11 16:44:23 10-11-2016

Dobrzy ludzie szybko umieraja

user
Eliza 84.13.224.83 10.11.2016

Panie Krzysztofie nigdy nie miałam okazji osobiście powiedzieć jak znakomita jest pizza po Przemysku .... każdym razem cisnelo mi sie to na usta gdy mijał mnie pan przeciskając sie przez długi sznur ludzi czekających na ciepła pachnąca i zawsze smakująca tak samo pizzę . .. Teraz czuje żal do losu i samej siebie bo już nigdy nie przejdzie pan obok... ale obiecuje ze odwiedzę pana ... i opowiem jak smakowała dzis ,,nasza pizza po Przemysku ,,

user
Dd 95.41.106.159 10.11.2016

Przykra wiadomość 

user
jerzy 185.25.123.186 10.11.2016

chodziłem tam  na pizza i barszczyk super smakuje

user
B 94.254.146.88 10.11.2016
Porządny i bardzo dobry Człowiek. Widocznie teraz w Niebie był potrzebny. Cześć Jego pamieci. Dziękujemy za 31 lat Pana obecności w Przemyślu. Tak jak wspomnienia spotkań z artystami zostały na Pana fotografiach w pizzerii tak Pan zawsze będzie obecny w myślach smakoszow Pana pizzy.
user
:( 155.133.92.19 10.11.2016

Smutna wiadomość

user
E. 77.151.0.52 10.11.2016
Z Panem Krzysztofem rozmawialem w sierpniu. Przesympatyczny gosc ! Pelen pasji i zachwytu z tego co robi i dla kogo robi.  Zdecydowanie za szybko! :(

user
KLLA 94.40.74.10 10.11.2016

Dziewczynom z Poczty  tez będzie Pana brakowało, zawsze milego wesołego,  z dobrym słowem lub żarcikiem, straszna strata :(

user
M 178.43.114.251 10.11.2016

;(  cudowny czlowiek z sercem na dłoni... Panie Krzysiu bedzie nam Pana brakować ;(((( 

user
Agnieszka 94.254.146.80 10.11.2016

O matko

user
Kk 31.128.21.76 10.11.2016

Okropna wiadomosc.. 

To ze zmarl w miejscu w ktorym tworzyl jest rownie piekne jak smutne. Bez watpliwozci byl pan cudownym czlowiekiem.. 

Przechodzac wieczorem kolo pizzerii pisalo "zamknieta do odwolania" . To miejsce jest juz czescia naszego pieknego miasta.

szkoda by bylo gdyby przestalo funkcjonowac lecz, to miejsce bez tego czlowieka nie bedzie wciaz tym samym ... 

user
MLH 188.146.173.253 10.11.2016

Takiego drugiego czlowieka, z takim sercem nie było, nie ma i nie będzie. Irenko jesteśmy z Tobą. 

user
Ja 193.242.142.73 10.11.2016

Wspaniały , wesoły i przyjazny dla ludzi . Wielka strata . 

user
Była pracownica \"Maja z Huciska\" 31.128.22.83 10.11.2016

Wyrazy współczucia oraz najszczersze kondolencje dla całej rodziny:'( ciężko w to uwierzyć...


user
ela 188.4.31.122 10.11.2016
Smutna wiadomość
user
Irena 185.18.135.19 10.11.2016

Bardzo przykra wiadomość  ,szkoda Pana Krzysztofa  ,wieczne odpoczywanie 

user
Mariola 74.105.129.59 10.11.2016

Bardzo smutna wiadomosc

user
Ja 94.254.145.19 11.11.2016

Przykre. Cudowny czlowiek

user
Darek 31.183.200.42 11.11.2016
Gosć na 5 . Spoczywaj w pokoju
user
Bogdan 94.40.33.221 11.11.2016

w lipcu byłem na 60 w KRÓWNIKACH to było jego boisko,teraz jestem w szoku.

wyrazy współczucia dla całej rodziny.


user
yy 82.30.91.174 11.11.2016

:-(

user
Ewelina 94.254.144.145 11.11.2016

WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA CAŁEJ RODZINY. SPOCZYWAJ W POKOJU [*]

user
smaki pizzy galicyjskie 31.128.16.4 11.11.2016

Żegnaj  Legendo PIZZY

user
Piotr 46.134.19.10 11.11.2016

Gdyby to było takie proste... odprowadzić, oddać Go Matce Ziemi, zaszlochać, utulić wdowę, pocieszyć dzieci. Gdyby to było takie łatwe ... pożegnać się ... kto go znał wie, że rozstawać się z nim nie było łatwo, bo dlaczego sami siebie mielibyśmy skazywać na taki dyskonfort. Jeśli miałeś to szczęście być w Jego towarzystwie to czułeś, że Cię osacza klimat dobrego humoru. Dawanie szczęścia innym było czymś banlnym, jak oddychanie, robił to prawie nieświadomie. Dlaczego "prawie", bo jeśli potrzebowałeś wsparcia, a On o tym wiedział, to na pewno wziął głębszy oddech specjalnie dla ciebie, zawsze pomógł. Krzysiu taki był, wiemy to od zawsze, od chwili kiedy został tu z nami w Przemyślu. Czy jego odejście ozncza tylko brak jego osoby w Galicyjskiej pizzeri, dla niektórych tak, ale dla wielu to przepaść jaką zostawia po sobie. To tylko jedno życie, a takie spustoszenie, wypełniał sobą życie wielu z nas i wijelu z nas osierocił.


user
halina 83.17.21.50 12:35:22 12-11-2016

Nic więcej nie dodam,poza szczerą modlitwą.Niech Aniołowie przyjmą Cię Krzysiu do raju


user
Iwona 195.3.152.15 21:46:22 18-11-2016

Piękne słowa. Dziękuję w imieniu mojego wujka. Taki był.Mało jest teraz takich ludzi w dzisiejszym świecie o piękny i dobrym sercu bez  złości, zazdrości czy obłudy.Bez Niego nic juz nie bedzie takie samo :(

user
Pe 46.134.63.18 13.11.2016

Wieczne  odpoczywanie racz mu  dać  Panie, a światłość  wiekuista  niechaj  Mu  świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.  Amen.

user
Maniek 37.47.59.131 13.11.2016

[*] mało istotne, przy takiej tragedii,  ale w Witonia koło Łodzi nie Witówka 

user
danka 5.172.255.160 14.11.2016
trumny nie było tylko takie małe pudełko szok nie jestem za kremacją to nie po chrześcijańsku.
user
AREK 87.205.232.132 14.11.2016

RAZEM CHODZILIŚMY DO TEJ SAMEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WITONII/ NIE W WTÓWCE!!/-  KOŁO ŁĘCZYCY. GRALIŚMY RAZEM W JEGO UKOCHANĄ PIŁKĘ... ZORGANIZOWAŁ Z RODZINĄ ZJAZD ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY- CHYBA EWENEMENT W NASZYM KRAJU. ROZJECHALIŚMY SIĘ W  PRZECIWNE STRONY POLSKI. PRAWIE COROCZNIE SPOTYKALIŚMY SIĘ PRZY GROBACH NASZYCH PRZODKÓW, ALE DOPIERO KIEDY DWA LATE TEMU ODWIEDZIŁEM GO W PRZEMYŚLU DOŚWIADCZYŁEM JAK BOGATE W PRZYJACIÓŁ , ZAINTERESOWANIA I UCZYNNOŚĆ PROWADZIŁ ŻYCIE!               CZEŚĆ PAMIĘCI!!!

user
marta 94.254.179.29 15.11.2016

Miejscowość w której mieszkał wujek Krzysiek Dominiak to Witonia

user
Marta 94.254.240.248 18:09:01 15-11-2016

Wujku będzie nam Ciebie brakowało tu w Witoni ale zostaniesz w naszych sercach 

user
Maria 193.242.142.129 22:09:56 15-11-2016

Krzysztof !!!! dlaczego nas tak szybko zostawiłeś ??  to bardzo przykre i niesprawiedliwe ! trudno wypowiedzieć żegnaj!!

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium