Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Przeworsk, Ubieszyn
Próbował uniknąć czołówki. Dachował w rowie
O dużym szczęściu może mówić 36-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który przedwczoraj, 8 bm., dachował swoim autem na drodze wojewódzkiej nr 835.
fot. zbiory własne
36-latek z miejsca został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że jego stan jest na tyle dobry, że po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu.

Do zdarzenia doszło w Ubieszynie, po g. 16. Siedzący za kierownicą citroena berlingo 36-latek, widząc, że najprawdopodobniej nie uniknie zderzenia czołowego ze skodą fabią, próbował się ratować, wjeżdżając do rowu. Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku, drugi uczestnik zdarzenia – 26-letni kierowca skody fabii – nie zachował należytej ostrożności i nie upewnił się, czy będzie miał wystarczającą widoczność i na tyle miejsca, by bezpiecznie wyprzedzić ciężarówkę z naczepą. Podjął ryzykowny manewr wyprzedzania, w wyniku czego zmusił jadącego z naprzeciwka kierowcę citroena berlingo do „ucieczki” z jezdni. Dla kierującego nim 36-latka skończyło się to dachowaniem w rowie. Z miejsca został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że jego stan jest na tyle dobry, że po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Kontrola stanu trzeźwości obu kierowców nie wykazała, aby któryś z nich był pod wpływem alkoholu. Sprawca zdarzenia, 26-letni kierowca fabii, został ukarany mandatem.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Wojciech 207.244.89.110 11.11.2016

DW 835 jest w takim stanie, że powinna być zamknięta dla ruchu. Są tam takie koleiny i pofalowania asfaltu, że auto skacze po drodze jak piłka

user
mieszkaniec 94.40.35.3 12.11.2016

Ten z Berlingo powinien gówniarzowi stłuc ryjak, bo jedyne konsekwencje jakie poniesie to mandat i zwyżki na OC, a to go niczego nie nauczy

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium