Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Przemyśl
Wybudują nowe baseny w Przemyślu
Biuro Projektowe „Art.-Faktory” s.c. z Dębicy wygrało przetarg na opracowanie projektu budowy basenów, które mają powstać przy ulicy Sanockiej w Przemyślu. To pierwszy (a w zasadzie drugi, po wodnym placu zabaw) krok do wyczekiwanej przez mieszkanców inwestycji w ramach zadania „Obiekty basenowe w Przemyślu”.
fot. Mariusz Godos
W miejscu, gdzie obecnie jest lodowisko, powstanie kryty basen, tuż obok wodnego placu zabaw baseny odkryte.

Sześć firm (m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Tychów, Mysłowic, Warszawy czy Szczecina) przystąpiło do przetargu na wykonanie projektu dwóch basenów – krytego i na wolnym powietrzu. Miasto musiało wybrać taką ofertę, która mieściłaby się w kwocie przeznaczonej na to w budżecie, czyli 350 tys. zł. Wygrało Biuro Projektowe „Art.-Faktory” s.c. z Dębicy Pawła i Wioletty Spędziów, które zaproponowało kwotę 318 tys. zł. Najwyżej swoje usługi wyceniła Pracownia Architektoniczna Piotra Dominiczaka i Mariusza Szczuraszka – na 1 mln 107 tys. zł, najniżej Pracownia Projektowa Pawła Tiepłowa z Warszawy – na 148 tys. zł (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
30 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Mieciu 46.215.224.45 08.11.2016

Choma, w prawie przetargowym jest napisane! najniższa cena! zawiadomienie do prokuratury juto wpłynie o świadomym popełnieniu przestępstwa! Mieczysław Kiełtyka

user
Pozytyw 31.128.12.45 18:07:44 09-11-2016

Trzeba mieć jaja - brawo :)

user
noname 83.0.195.2 09:45:26 10-11-2016

Nie chcę być niczyim adwokatem, ale czy zna pan pojęcie "rażąco niskiej ceny", które jest również w ustawie Prawo Zamówień Publicznych, rozumianej przez pana jako "prawo przetargowe"? Jeśli nie, to radzę doczytać. Nie znając szczegółów, można podejrzewać, że jeśli ktoś proponuje cenę prawie 2 razy niższą od tej wyjściowej, to później zostaje wezwany do szczegółowego wyjaśnienia motywów takiego szacowania. Poza tym, cena nie musi być wyłącznym (100-procentowym) kryterium, mogą pojawić się inne, wręcz wskazane aby były.

user
lol 31.183.232.136 08.11.2016

No czas najwyższy  na odkryty basen ,tylko czy to będzie basen czy sadzawka ?


user
xx 31.183.235.176 17:21:39 09-11-2016

to pewnie powstanie następna żabia sadzawka ,tani koszt byle co aby było nie ważne że mieszkańcy oczekują obiektu z prawdziwego zdarzenia i światowego standardu,władza uważa inaczej.

user
Zły 185.18.133.4 08.11.2016

Kosztem lodowiska powstanie drugi taki sam badziewny basen jak ten obecny a wszytko robione w ramach zbliżającej się kampanii 

user
Aaa 31.175.152.252 08.11.2016

Art faktory.... Tanie projekty droga budowa

user
Tomasz 195.117.119.106 08.11.2016

to gdzie bedzie teraz normalne lodowisko??!?!?!?!?!?

user
przem. 83.24.209.213 08.11.2016

Co komentować , jak zwykle w Przemyślu z tą "wadzą" i śmieszno i straszno. Zobaczymy baseny jak  wybudował nam przez niemal 4 kadencje  "ojciec miasta" ogromne inwestycje ( miejsca pracy) , ograniczenie bezrobocia , kino , halę sportową . Przecież gdyby nie Firma NOVA z Gliwic nie byłoby do tej pory kina , również ta firma zrewitalizowała i to pięknie za friko  ten kompletnie dewastowany Domek Ogrodnika w Parku . A co mamy  niszczejącą budę-  wiatę na zjeździe narciarskim za 2,5 mln którą nikt nie chce dokończyć (czasy frajerów się skończyły) , rozpoczęty kilka lat temu remont niby  modernizacja tego syfu przy Sportowej zwanego zielonym rynkiem , sypiące się obskurne kamienice , wystarczy wyjść poza rynek miasta , same puste lokale handlowe i usługowe z napisami " lokal do wynajęcia", ba spacerując po mieście -wsi widać  opuszczone  nie tylko  mieszkania ale cale kamienice , często ob obskurne jak np. ostatnio kamienica w  lokalami handlowymi M. Tomaszewskiej przy Pl. Konstytucji . Takich miejsc mogę w Przemyślu wskazać kilka. A co mamy , same pomniki , jak  np. ostatnio komiczny pomnik  pieska obok tego Szwejka w Rynku sybiraków  , pomniki ułana , huzara , konika , ba wielki Marszałem Koronny  Kuchciński  rzucił  hasło (słyszałem osobiście)  budowy pomnika smoleńskiego (czytaj Kaczyńskiego). Dlatego nasi biedni rządzący w tym rada- bezrada , właśnie bezradnie przypatrują się jak niektóre miejsca pamięci (śmierci zakładników i żydów) odnawia w czynie społecznym J.  Galiczyński , za co otrzymuje od ojca miasta dyplom i podziękowania z ciepłymi słowami (skąd my to znamy) . A co mamy , same szmateksy , pizzerie , kebaby , sklepy komputerowe, banki , myjnie samochodowe , apteki , markety , a więc skąd ściągać lokalne podatki , od kogo ? , ze szmateksów.  I świętowanie , ciągłe święta : miodu , fajki , ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej ( dodałbym jeszcze Sportową),  święto  Zamku Kazimierzowskiego ,  pasowanie na króla , turnieje rycerskie , wincencjady , komiczne manewry szwejkowskie , zakończenie lata , jarmarki galicyjskie itp bzdurne święta mające na celu odwrócić uwagę od nędznej rzeczywistości naszego miasta . Po godz. 21 miasto również w soboty wymarłe , upadające , smutne , szare , kto nie wierzy zapraszam na spacer ok. godz 21.  Są to jedynie drobne wywody , żadna krytyka jak może być inaczej skoro ok. 4-5 do 5 tys. ludzi głównie młodych wyjechało z miasta w poszukiwaniu pracy , godniejszego życia .  A przemyski sport , pamiętam lata 60-te i te mecze ( piłka nożna , koszykówka) a obecnie  dno , jakieś 4 , 5 ligi  tragiczne stadiony , wstyd . Obecnie nawet  boisko  Czuwaju ponoć stadion Miejski wytypowany do meczu młodzieżówki (o dziwo) Polska - Irlandia musi być  modernizowana szatnia i umywalnia (koszt 10 tys. zł) , wcześniej kilkakrotnie poprawiano płytę boiska (koszt ok. 45 tys.) i to po generalnym remoncie , rewitalizacji stadionu , małego kameralnego , niemal wiejskiego.  A co  z oświetleniem elektrycznym właściwie atrapa , gdyby władze PZPN zaproponowały rozegranie meczu przy świetle elektrycznym , ciekawe nie ?. Ktoś ten stadion odbierał po remoncie , ktoś zapłacił , za co , za lipę, fuszerkę  , kto odpowiedział ?, oczywiście  nikt. Sprawy nie ma , winnych nie ma. A boisko J.K.S .w Jarosławiu na którym będzie również rozegrany mecz dopuszczony bez uwag. O czym to świadczy , myślę że o gospodarzach miast . Dlatego reasumując nie wierzę w żadne brednie i mrzonki o basenach skoro przez niemal 13 lat rządów tego pana i  kilkuletnich tej popierającej go bez rady nie wybudowano zwykłego jednego otwartego basenu , O nie przepraszam, pozostał i zawsze do dyspozycji  poczciwy San. Tyle w skrócie , zapraszam do dyskusji , uwag nawet krytycznych.

user
Maniek 185.25.123.181 07:21:15 09-11-2016

Wspaniały przegląd miasta - wsi Przemyśl, ale czego można się spodziewać po obecnych wlodarzach byłych dyrektorów zadłużonego  szpitala. 


user
lolo 178.42.228.10 07:22:42 09-11-2016

Zbliżaja sie wybory i ciemniakom trzeba cos rzucic.Poptzrdnie inwestycje wyborcze niedokonczone.Kto jezdzi w rynnie snowbordowej za 2,5 mln.Ludzie nie dajcie sie nabierac na te proste wiejskie chwyty.Tą SITWE trzeba ukrucic.Dlaczego ukrainiec okradł Domek Ogrodnika i nikt tym sie nie zajął/podobno kuzyn z Moscisk gdzie prowadzi restauracje/

user
Waw 77.79.199.163 11:31:00 09-11-2016

Nic dodać, nic ująć. Prawda jest taka jak "przem" napisał. Od 13 lat nic ale to kompletnmie nic się w mieście naprawdę na dobre nie zmieniło. Wyjechałem 9 lat temu z Przemyśla. Dwa razy do roku odwiedzam rodziców. Za każdym razem czuję się jakbym cofnął się w czasie. Przemyśl jest zakonserwowany - poprostu skansen.

user
uytrewq 31.175.47.23 20:49:57 18-11-2016

Miasto jest wymarłe po 18 tej kolego . To miasto już umarło . Tego miasta nie ma . 

user
ewa 178.42.228.10 09.11.2016

Wcale mnie to nie dziwi,że mamy takiego Prezydenta.Przecież jak spogląda przez okno to widzi wzór do naśladowania siedzacy na ławce totalny głupek.Panie Prezydencie moż czesciej lewatywa.

user
lolo 178.43.117.240 09.11.2016

Pani Ewa wspaniale podsumowała prezydenta

user
?? 94.254.156.76 09.11.2016

a gdzie stare projekty za ktore miasto zaplacilo  kiedys i poszly do smietnika i  teraz znowu komus kase pchaja dokieszeni


user
wkr 31.128.12.45 09.11.2016
To będą kolejne sezonowe sadzawki ale zawsze można wziąć BETON ze stoku i się zadaszy - hehh, KOLEJNE PIENIĄDZE WYRZUCONE W BŁOTO NIEGOSPODARNOŚĆ W BIŁY DZIEŃ
user
asdfsdf 31.175.105.253 09.11.2016

Uwaga będzie to kolejny basenik , który nie będzie miał wymiarów olimpijskich dobry dla dzieci . W najgłębszym miejscu będzie miał 170 cm .  czyli lipa . Dlaczego każda wieś na węgrzech czy nawet Słowacji może budować normalne baseny z 6 torami kryjącą wodą a w Polsce tylko brodziki

user
Cezar 185.38.224.210 09.11.2016

Były wielkie projekty za wielki pieniądze dla męża wielkiej śpiewaczka.  Poszły się je bać. Teraz trzeba wydać nowe pożyczone pieniądze by utrzymać władzę . Wstydu qrwa nie mają.

user
Tomacz 83.28.65.111 18:03:29 18-11-2016
Tylko nie rozumiem, CZEMU basen ma być zamiast lodowiska, a nie obok?
user
ZałamanaSpoleczenstwem 185.18.135.181 09.11.2016

Jak czytam te komentarze to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ludzie ogarnijcie się. Jeśli mamy takich mieszkańców to nic się nie opłaca dla nich robic. tylko byscie narzekali. Zróbcie składkę i zlozcie się na lepszy projekt o ile wiecie jak będzie wyglądał ten, a zakładam że tak, skoro tak licznie go krytykujecie. Serio żal mi was, chociaż podejrzewam że te komentarze napisali sami niezadowoleni z życia bezrobotni leniwcy którzy najpiękniej potrafią narzekać a nawet kupy porządnej nie zrobią. Pewnie gdyby był droższy projekt to byście narzekali że za drogi i można było pieniądze przeznaczyć na co innego.masakra.szkoda aż cokolwiek więcej pisać 

user
Robert 31.2.106.7 00:23:48 10-11-2016

Skoro już napisałaś, że powinni się złożyć na lepszy projekt leniwi bezrobotni, to  może jednak coś jeszcze napiszesz. Świetnie ,się czyta!

user
kick 185.18.135.225 08:47:04 10-11-2016

To  społeczeństwo Płaci  za wszystkie pomysły obecnej władzy. Podwyżka podatku , podwyżka opłat za wodę - w Jarosławiu obniżają stawki za wodę i ścieki. Jak nasz PWIK będzie uczestniczył w tej inwestycji to szybko końca nie zobaczymy. Na razie obiekty basenowe mamy na Mickiewicza

user
Tomasz 83.28.65.111 18:00:56 18-11-2016

Całym sobą zgadzam się z ,,Załamana społeczeństwem, ,


user
Reno 83.28.88.69 10.11.2016

Panie Cezar może nie wielkiej spiewaczki ,ale raczej szansoniski córki ksiedza zamiemaiszkałegog nagle w Stalowej Woli.Ten projektant tzw stoku nawe nie był ani razu na miejscy realizacji projektu.Zapytam a gdzie teraz jest pani Kuzmińska?

user
Finger 83.31.32.215 12.11.2016

Niech wreszcie zrobią basen do którego będzie można wejść bez tego idiotycznego czepka na głowie. Wszystkie miasta już odchodzą od czepków tylko ciemnogród przemyski nadal w PRLu :/

user
jolo 31.183.201.15 14.11.2016

Może nie w temacie, ale na temat jakości roboty: Kto dzisiaj szedł przez kładkę rowerową? Kto nie powykręcał nóg na muldach  i mijał się z kimś na wąskim, chyba  80 cm pasie wolnym od śniegu po przejeździe płużka ogrodowego chyba? Panie prezydencie - widzi pan z okna swojego domu kładkę?  Może lornetka? A na pewno nowa spółeczka miejska potrzebna " Przewalanie śnieżku" z prezesem, 2 vice i 4 sekretarkami. I 2 na śmieciówach, aby monitorowali, czy jest śnieg i donosili vice, a ci prezesowi a ten nadprezesowi. A śnieg stopnieje  w międzyczasie - i po robocie.

Panowie z Zycia - ruszcie dupcie 200 m i donieście nadprezesowi za darmo może i z fotką?

user
jolo 31.183.201.15 18:03:11 15-11-2016

Dzisiaj jak poprzednio. Muldy i udeptany śnieg. Masakra.

user
jolo 31.183.201.15 17:16:39 16-11-2016

Dzisiaj- jak wczoraj i przed wczoraj. Ale jest nadzieja, ocieplenie idzie. A może to zimowy test obciążeniowy kładki - tona śniegu leży jak nic, a teraz jeszcze woda. Runie na te głupie przemyskie łby, czy wytrzyma?

user
jolo 31.183.201.15 10:29:24 17-11-2016

Meldunek z dzisiaj, 7:45 .  Każdy zrobił swoje: Bozia dała na plus, Pan Prezydent polecenie pewnie, pan prezes PGK kadrę sprzątającą. Dziękuję Panie Prezydencie - kładkę kończyli sprzątać.  Widać, że należy kontynuować dobrą współpracę z Bozią. Dziękuję

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium