Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 55/2017, Piątek 24 lutego 2017 r., Macieja i Bogusza
Opublikowano
Przemyśl
„Ślepotka” nie trafi na rynek
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, we współpracy z Urzędem Kontroli Skarbowej w Rzeszowie oraz Izbą Celną w Przemyślu, zlikwidowali działającą pod Przemyślem nielegalną rozlewnię alkoholu.
fot. Serwis SG
W nielegalnej rozlewni znaleziono prawie dwa tysiące litrów alkoholu.
Jeszcze w ubiegłym roku funkcjonariusze SG mieli podejrzenia, że na naszym terenie działa prawdopodobnie nielegalna rozlewnia skażonego alkoholu, który w ilościach hurtowych trafia na miejscowy rynek. 3 marca pogranicznicy z placówki SG w Huwnikach, działając razem z pracownikami UKS oraz Służby Celnej w Przemyślu, zatrzymali do kontroli drogowej samochód, w którym kierowca przewoził pięć pięciolitrowych, plastikowych pojemników, w których był płynu o zapachu alkoholu. 

Ponieważ istniało uzasadnione podejrzenie, że może to być oczyszczony spirytus techniczny, funkcjonariusze udali się na posesję kierowcy, znajdującą się w jednej z podprzemyskich miejscowości. Tam, podczas przeszukania zabudowań, znaleźli 1000 litrów skażonego spirytusu technicznego oraz aparaturę i środki chemiczne służące do oczyszczania alkoholu, a także 750 litrów oczyszczonego produktu, który miał prawdopodobnie trafić na weselne stoły, do barów i melin. Wartość zabezpieczonego alkoholu oszacowano na ponad 120 tys. zł, ale w tym przypadku nie uszczuplenie Skarbu Państwa jest najważniejsze. Istotne jest, że na rynek nie trafi tzw. „ślepotka”, której spożycie może powodować zatrucia i nieodwaracalne zmiany w organizmie, a nawet śmierć. Obecnie SG, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, prowadzi postępowanie przygotowawcze wobec 50-letniego, bezrobotnego mieszkańca powiatu przemyskiego, który zajmował się tym procederem.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium