Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Region, Pruchnik, Rokietnica, Arłamów
Rozpoczął się 3. Rajd Arłamów
Rozpoczął się 3. Rajd Arłamów kończący tegoroczną rywalizację w Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Przed 25 załogami, które zgłosiły się do zawodów ostatnie 137 kilometrów odcinków specjalnych w tym sezonie.
fot. Kamil Bać
Na trasy wyruszy 25 załóg.

3. Rajd Arłamów zainaugurowano w czwartkowy, 3 bm. wieczór od ceremonii startu honorowego przed hotelem Arłamów, który do soboty będzie bazą imprezy. Tutaj znajdować się będzie biuro rajdu i park serwisowy.

Walka na odcinkach specjalnych rozpocznie się dzisiaj, 4 bm. Zawodnicy zmierzą się z dwoma, dwukrotnie przejeżdżanymi, ponad 20-kilometrowymi odcinkami: Pruchnik (20,80 km) i Rokietnica (20,20 km). Pomiędzy odcinkami rajdówki serwisowane będą w oddalonym parku serwisowym zlokalizowanym w centrum Pruchnika.

W sobotnie przedpołudnie walka toczyć się będzie na odcinku specjalnym Bircza (20,80 km), by po południu przenieść do Ustrzyk Dolnych, gdzie zaplanowano OS Ustrzyki (6,86 km). Drugi przejazd tej próby to dodatkowo punktowany tzw. Power Stage, który zakończy zmagania w tegorocznej odsłonie RSMP. Najlepsze załogi na tym odcinku zostaną po mecie uhonorowane podczas specjalnej ceremonii. Na mecie, pod Hotelem Arłamów, pierwsza załoga zamelduje się o 16:45.

Liczącą 25 pozycji listę zgłoszeń otwiera załoga z Włoch: Max Rendina i Emanuele Inglesi, dla których będzie to debiut Mistrzostwach Polski. Regularni uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Świata jako jedyni przywiozą do Arłamówa samochód klasy R5, Skodę Fabię z Motorsport Italia. O tytuł Mistrza Polski w klasie Open N pojedynek stoczą Mariusz Stec i Artur Banasiewicz. Ciekawie zapowiada się też walka w 2WD nowego Mistrza Polski Grzegorza Grzyba z etatowymi kierowcami ośki. W sobotę na trasie zobaczymy też uczestników Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium