Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Region, Dębica
Chciał się umówić 13-latką. Zdemaskowali go internauci!
29-latek został zdemaskowany przez dwójkę osób, które podały się za 13-letnią dziewczynkę i prowadziły z nim rozmowę na jednym z portali internetowych. Mężczyzna umówił się z nią na spotkanie.

Do dębickiej komendy zgłosiły się dwie osoby korzystające z jednego z portali internetowych, które zalogowały się nickiem, mogącym sugerować, że to 13-latka. Z rzekomą dziewczynką zaczął rozmawiać internauta, który zaproponował jej spotkanie. Z konwersacji wynikało jednoznacznie, że spotkanie miało mieć podłoże seksualne.

O zaplanowanym spotkaniu jeszcze na ten sam dzień mieszkańcy Dębicy poinformowali  policję. Policjanci przygotowali zasadzkę, w wyniku której w umówionym  miejscu zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego. Mężczyzna usłyszał zarzut nawiązywania za pośrednictwem internetu kontraktu z małoletnim w celu seksualnego wykorzystania. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 29-latek przyznał się wyjaśniając, że spotkanie z 13-latką było sprowokowane jego ciekawością. Policja zabezpieczyła jego komputer i sprawdzi czy nie zawiera on treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium