Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Lubaczów, Cieszanów
Termomodernizacja szkół i nowe placówki przedszkolne
Gmina Cieszanów rozpoczęła realizację dwóch projektów. Pierwszym jest termomodernizacja, której podlega Szkoła Podstawowa w Niemstowie, Szkoła Podstawowa w Nowym Siole, Szkoła Podstawowa w Kowalówce, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Nowym Lublińcu. Drugi projekt to utworzenie nowych placówek przedszkolnych przy szkole w Kowalówce, Niemstowie, Nowym Siole i Nowym Lublińcu.
fot. UMiG Cieszanów

W każdej z placówek docieplone zostaną ściany i fundamenty. Wymieniona zostanie stolarka okienna oraz drzwi zewnętrzne. Po odremontowaniu dachu zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Odnowiona zostanie instalacja elektryczna, a żarówki zamienione na energooszczędne. Dokonana zostanie wymiana kotła gazowego, modernizacja instalacji wodnej i grzewczej. Wszystkie prace modernizacyjne mają zakończyć się do końca wakacji w 2017 roku. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 wyniesie 3 223 274,12 zł. Pozostałe środki – 966 781,37 zł przeznaczone zostaną z budżetu gminy.


Drugi projekt nosi tytuł: Rozwój bazy przedszkolnej w Gminie Cieszanów. W tej chwili mieszkańcy mają do dyspozycji dwa przedszkola. Zmiana reformy spowodowała, że dla niektórych dzieci nie znalazło się miejsce w grupach przedszkolnych. Gminie przyznano dofinansowanie na otworzenie czterech dodatkowych placówek przedszkolnych. Zostaną one utworzone przy szkole w Kowalówce, Niemstowie, Nowym Siole i Nowym Lublińcu. Łączna kwota inwestycji wyniesie 1 387 218,29 zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 999 920,36 zł, pozostała kwota – 387 297,93 zł – to wkład własny ze środków budżetu gminy.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania