Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Jarosław
Rusza przebudowa skrzyżowania w Ostrowie koło Radymna
– Wreszcie niebezpieczne skrzyżowanie zostanie przebudowane – stwierdził Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno na spotkaniu poświęconym inwestycjom drogowym w powiecie. – Dzięki Bogu, że do tej pory nie doszło na nim do wypadku – dodał. Chodzi o skrzyżowanie drogi krajowej przecinającej Ostrów z drogami biegnącymi przez miejscowość.
fot. Roman Kijanka
O rozpoczęciu prac przy skrzyżowaniu w Ostrowie informował we wtorek, 25 października, poseł Mieczysław Kasprzak (w środku po lewej). Towarzyszyli mu Bogusław Tkaczyk (w środku po prawej), radny powiatowy z ramienia PSL oraz były i obecny sołtys Ostrowa.

Przebudowa skrzyżowania będzie polegać na poszerzeniu dróg powiatowej i gminnej, dobiegających do drogi krajowej nr 94 oraz podniesieniu ich. Dobudowane zostaną lewoskręty oraz około 800 metrów chodników. Ruchem będzie sterować sygnalizacja świetlna. Inwestycję wykonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zakończenie robót przewidziano za rok, a ich koszt wyniesie prawie 4 mln zł. Przebudowa jest realizowana w ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Skrzyżowanie, jak zaznaczali wszyscy informujący o jego przebudowie, stwarza niebezpieczeństwo ze względu na ograniczoną widoczność oraz duży ruch na drodze krajowej.

Medialna przebudowa

O planowanych na skrzyżowaniu pracach słychać było od dłuższego czasu. Co dziwne, informacje nie pochodziły bezpośrednio od GDDKiA, tylko od osób co najwyżej pośrednio z drogami krajowymi związanych (...)

fot. Roman Kijanka
Informację o rozpoczęciu przebudowy skrzyżowania w Ostrowie przekazał w środę, 26 października, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan (po lewej) i Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Obywatel 46.174.214.252 05.11.2016

Owszem widoczność jest słaba jeśli się jest na skrzyżosaniu wioska - droga nr. 94.  Z tego co słyszałem, ma być zrobiona na tej  ,,głównej" drodze sygnalizacja, przejście dla pieszych. Osobiście jak dla mnie przejście dla pieszyć jak najbardziej, ale sygnalizowanie przejście dla pieszych co mają sami sobie włączyć tak zwane to dla mnie głupota. wsztrzyma na tej ,,głównej" drodze ruch i będzie duże utrudnienie w ruchu. Często stała tam policja co spodowała zmniejszenie prędkości, mandat (jest tam teren zabudowany oraz "serprntyny"), a teraz jej tam nie ma i jest niebezpiecznie. Dokładnie nie wiem jak to ma być, jeśli ma być tak jak napisałem to będą duże korki, iż jeździ tam dużo tirów jak i osobówek 

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium