Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przemyśl, Maćkowice, gm. Żurawica
Przeprosiny za zniesławienie i pomówienie nauczycielki ZS w Maćkowicach
W marcu bieżącego roku zgłosiłem się do Życia Podkarpackiego formułując zarzut znęcania psychicznego nad moją córką. Dotyczył on Nauczycielki matematyki Zespołu Szkół w Maćkowicach Pani Barbary Zabłockiej.

Po wnikliwym zbadaniu sprawy, wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia, doszedłem do wniosku, że moje zarzuty wobec Nauczycielki, Dyrektora oraz Szkoły były bezpodstawne.

Działałem pod wpływem emocji, które nie są dobrym doradcą i skrzywdziłem swoimi wypowiedziami osoby, które sumiennie i właściwie wykonują swoje obowiązki.

Z perspektywy czasu i zdobytych doświadczeń mogę stwierdzić, że w wypadku mojej córki nie mogło być mowy o znęcaniu psychicznym, a metody i formy pracy na lekcji matematyki były podobne do tych, które funkcjonują w nowej szkole Kamili i są niezbędne do właściwego utrwalenia wiedzy i umiejętności matematycznych, potrzebnych na dalszych etapach edukacji.

Oskarżenia dotyczące kompetencji wychowawczych Pani Barbary Zabłockiej również nie były zgodne z rzeczywistością. Świadczą o tym między innymi projekty edukacyjno-wychowawcze, w których uczestniczyła moja córka. Silna osobowość Kamili bywa niekiedy przyczyną utrudnionych relacji koleżeńskich. Myślę, że ten czynnik mógł zaważyć na ocenie wydarzeń opisywanych w marcowym artykule.

Zdaję sobie sprawę, że pobieżnie oceniłem sytuację i podjąłem pochopne działania, które zaszkodziły wizerunkowi Szkoły oraz dobremu imieniu Nauczycielki, na które pracowała wiele lat.

Przepraszam za zaistniała sytuację i poczynione szkody.

Zbigniew Dratwa

 

4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
rojek 83.10.114.117 02.11.2016

To efekt sądowej ugody? Ugoda to dobra rzecz: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/03/26/propozycja-sklonnoscia-do-ugody-zjednujesz-sobie-sedziow-a-w-przeciwnym-razie-zrazasz/ czasem warto dwa razy pomyśleć zanim odrzuci się propozycję sądu ugodowego załatwienia sprawy.

user
dola 77.254.241.105 02.11.2016

Przeprosiny, przeprosinami,  ale co nauczycielka przeżywała i nacierpiała się tego jej nikt nie zadośćuczyni.Ludzie czesto bezpodstawnie obwiniają nauczycieli o zaniedbania a sami nie są dobrymi rodzicami.

user
usposobiony 94.254.153.148 02.11.2016

Nauczyciele też mają swoje za uszami. Kolesiostwo faworyzowanie i poczucie wyższości oczywiście nie mówię tutaj o wszystkich lecz o niewielkim ułamku, który niestety jest widoczny w tym kręgu

user
mk 91.193.208.124 05.11.2016

Coś być musi , skoro artykuł  wywołał taką lawinę  wypowiedzi. Prawdopodobnie wspomniana nauczycielka  zaliczana jest do tzw. " zołz".

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania