Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
W Przemyślu finału WOŚP nie będzie?!
Przez kilka lat przemyski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Młodzieżowym Domu Kultury. Rokrocznie jego szefem był dyrektor tej instytucji, najpierw Adam Król, potem Stanisław Karszyń. Zmiany w regulaminie funkcjonowania sztabów sprawiły, że S. Karszyń podjął decyzję o niepełnieniu roli szefa przemyskiego punktu dowodzenia akcją. A to oznacza, że orkiestra Jurka Owsiaka może 15 stycznia 2017 r. w Przemyślu nie zagrać!
fot. Jacek Szwic
Przez kilkanaście ostatnich lat przemyski sztab WOŚP znajdował się w MDK. Może tak być w dalszym ciągu, ale jego szefem nie może być już dyrektor tej instytucji. Czy znajdą się chętni?

Przyszłoroczny finał WOŚP będzie wyjątkowy, bo świętować będziemy ćwierćwiecze istnienia Orkiestry. WOŚP podczas 25. finału będzie zbierała pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Na stronie internetowej Fundacji Jerzego Owsiaka pojawiła się niedawno informacja, że można już rejestrować sztaby w poszczególnych miastach. Zmieniły się jednak zasady ich prowadzenia (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
27 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
asdf 31.175.176.28 02.11.2016

Brawo , nareszcie . 

user
kicks 94.254.179.133 06:20:13 03-11-2016

Morda w khbel

user
czerupa 87.206.231.140 02.11.2016

Chcieliście pisu to macie - niedługo nic nie będzie, tylko modlitwy od rana do wieczora.

user
wierząca 193.242.142.145 19:51:53 02-11-2016

szkoda mi Ciebie człowieku...prostactwo od Ciebie bije z daleka modlitwe zostaw w spokoju bo moze  daj Boże przyjdzie taki czas,ze bedziesz się modlił i mądrze wypowiadał!!!

user
czerupa 87.206.231.140 19:59:19 02-11-2016

Ty się o mnie siostro nie martw.

Zajrzyj do słownika co oznacza słowo "prostactwo".

Pomnij też, że nie każdego interesują zabawy w okultyzmy itp.
"...Modlitwa jest czynnością kultową, charakterystyczną dla wielu religii, polegającą na wezwaniu do bóstwa. Wywodzi się z praktyk magicznych i początkowo miała formę zaklęcia..." - wiki.
Dziękuję, postoję.

user
Piotr 85.89.174.196 23:39:45 02-11-2016
Bez łachy, zawsze można przelew zrobić na konto WOŚP.  XXI wiek mamy.
user
t 178.235.40.198 02.11.2016

ani złotówki nie dam tej czarnej mafii. Jurek, raaatuuujj Przemyśl.

user
uytreswa 31.175.66.196 22:09:45 03-11-2016

ani złotówki dla tego pana w czerwonych portkach na jego woodstoki ,

user
gil 46.166.148.143 02.11.2016

i bardzo dobrze. Właściwa decyzja. Powinna być już dawno. Owsiak nie rozlicza się rzetelnie, przegrał proces. Dlczego służby mundurowe i instytucje państwowe mają finansować prywatną firmę Owsiaka? Poczytajcie sobie http://www.kontrowersje.net/owsiak_przegra_proces_karny_i_przegrywa_cywilny_niestety_wszystko_po_11_stycznia_2015_r

user
czerupa 87.206.231.140 20:36:04 02-11-2016

>Dlczego służby mundurowe i instytucje państwowe mają finansować prywatną firmę Owsiaka?<

Chociażby dlatego, że ta firma już niejedno życie uratowała tam gdzie państwo nie potrafiło.

user
lukn 82.170.179.5 21:46:54 02-11-2016

a dlaczego państwo z moich podatków  finansuje kosciół???????????????????????????????????????

user
hasler 157.25.108.96 02.11.2016

Tak, tak PISoBOLSZEWIA strasznie nie lubi konkurencji.



user
PREZES 155.133.92.19 02.11.2016

w naszym mieście rządzą i chcą się przypodobać pomazańce jarka małego jak tvpis tak i Przemysl odcinaja sie od WOS 

user
ala 41.206.188.206 02.11.2016

zamiast wylewać swoje żale w necie, zakasujcie rękawy, załóżcie sztab, działajcie. Czytajcie ze zrozumieniem. Nikt nie zabronił. Szukają chętnych! Jak zwykle w przemyślu tylko narzekanie.

user
plebs 31.183.214.136 02.11.2016

panie radny ratujcie

user
adds 83.24.74.66 03.11.2016

nie chcesz? nie dawaj, proste.

nie zgadzasz się z Owsiakiem ? zadeklaruj że w razie zagrożenia życia, choroby,  nie będzie można korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP.

Dawać na tace i do kościoła tam was wyleczą.

user
mario 31.128.8.69 03.11.2016

JAROSŁAW.....JAROSŁAW TY POLSKE POBŁOGOSŁAW.......buhha parodia niedługo pozostanie tylko praca i Kościółek ...będziem sie bawić i kwestować na ich tzw. MIESIĘCZNICACH a ojciec macierewicz zostanie BISKUPEM  sorry taka jest moja opinia 

user
dd 31.183.208.156 03.11.2016

Młodzieży droga,działajcie!!przeciwnikom zycze aby nie musieli korzystac ze sprzetu zakupionego przez WOSP,nikt nikogo nie zmusza aby doadać od siebie cos do puszki

user
Ja... 5.184.242.229 03.11.2016

Jak sie nie szanuje ludzi ..ktorzy to robili do tej pory z wielkim zaangazowaniem...poswiecali prawie cale swoje zycie...i dzialali sporo lat...to tak to jest..moglbym o tym napisac poemat..ale naprawde nie chce.jest osoba w naszym miescie ktora tym zyla...brala pozyczki przed finalem..organizowala gadzety na licytacje..byla lacznikiem miedzy jurkiem a PRzemyslem...niestety jak sie nie szanuje ludzi...to tak to jest..

user
Siodemka 81.161.205.227 10:22:51 03-11-2016
Brawo..
user
Siodemka 81.161.205.227 03.11.2016

Wszyscy o tym wiemy.w tamtym roku juz nie bylo sceny tylko bzdury w galerri sanowej.a final po odejsciu dyr.Krola zrobiony przy wielkiej pomocy pewnej osoby dzialajacej od lat.ktis powiedzial ze nie ma ludzi niezastapionych...niestety sa niezastapieni..poszanowanie..dla innych wdziecznosc.

I zwykle slowo dziekuje..czy to tak wiele7

user
Wolontariuszka 31.1.2.130 17:34:49 03-11-2016

Karszyń do dymisji !

user
przemyślanin 46.166.148.143 03.11.2016

Brawo , Pani Karszyń za odwagę cywilną , o którą nie jest łatwo w tym kraju .

user
afa 217.115.10.131 04.11.2016

SŁUSZNA decyzja!!!

Już  dawno z Owsiakiem należało skończyć.

http://www.fronda.pl/a/upadek-mitu-jerzego-owsiaka,46069.html

user
afa 217.115.10.131 04.11.2016
a i jeszcze dodam w ubiegłym roku wiele miast wycofało się z tej błazenady. Odważna i słuszna decyzja!
user
galanonim 163.172.169.87 05.11.2016
Jeśli komuś się nie podoba że wosp nie będzie w Przemyślu to proszę działać.  A wy zamiast wspomóc to pierdzicie w fotelu i narzekacie, że nic się nie dzieje. Do cholery ludzie otworzcie oczy!!!narzekać każdy potrafi a zapier***ac społecznie nie ma komu???  Jest tyle społeczników, stowarzyszeń,  do dzialania w wolontariacie,gdyby ktoś nie wiedział co to jest - pracowanie za darmo.  A owsiakowej balangi nie powinien opłacać urząd za pieniądze podatnikow, ani żadna miejska instytucja. Dobrze się stało!
user
Blondi 46.134.104.110 14:23:14 05-11-2016

Dzialalo sie do tej pory przez wiele lat..ale jak ktos tego nie dixrnua to coz..brac pozyczki zalatwiac..i nikt tego nie doceni..ile mozna..zabiegac o wszystko..od geby sovie odejmoeac..ile mozna to troche za duzo dla vzlowieka E skromnymi poborami..coz..jedbak sa ludzie niezastapieni..i teraz to widac

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium