Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Jarosław
Dlaczego z ulicy Lwowskiej w Radymnie znikły słupki?
Burmistrz miasta Krzysztof Roman uważa, iż słupki bezpieczeństwa, które od lat znajdowały się obok Miejskiego Ośrodka Kultury i byłej szkoły, są niepotrzebne. Część mieszkańców ma odmienne zdanie.
fot. ze zbiorów własnych
Przez wiele lat na chodniku obok MOK-u i byłej szkoły przy ulicy Lwowskiej w Radymnie były słupki bezpieczeństwa i sygnalizacja świetlna. Niedawno zostały zdemontowane.

Ulica Lwowska w Radymnie to główna miejska arteria. Przy niej mieści się m.in. urząd miejski, gimnazjum, kilka sklepów, Miejski Ośrodek Kultury i – swego czasu – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku. Ze względów bezpieczeństwa kilka lat temu przy tych dwóch ostatnich placówkach zamontowane zostały słupki bezpieczeństwa, kilka metrów dalej sygnalizacja świetlna na żądnie. Było to jak najbardziej uzasadnione, bo w przeszłości dochodziło w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych i kierowców. Niedawno słupki znikły, podobnie jak sygnalizatory (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
madafaka 77.255.74.118 30.10.2016

ZNIKŁY?! CHYBA ZNIKNĘŁY SIĘ PISZE!

user
polo 77.253.231.35 08:44:01 17-11-2016

Obie formy są poprawne, ale druga (ZNIKNĘŁY) jest częstsza (wg Korpusu Języka Polskiego PWN – prawie dwukrotnie).

http://sjp.pwn.pl/slowniki/znik%C5%82y.html

user
Obywatel 178.43.108.103 30.10.2016

Sygnalizacja  świetlna została przeniesiona do ostrowa :D

user
Mieszkaniec 107.77.224.82 30.10.2016

Kretyn!!! I co mu przeszkadzały!!!

user
irotacja,, 31.128.8.213 30.10.2016

jak to znikły,,,?  właśnie tam o mało co samochód mnie nie walną,,,żeby przejść przez drogę trzeba biec biec -- inaczej się nie da bo kierowcy się nie zatrzymują,,, mi tu coś innego  świta --czyżby tu burmistrz coś dla siebie szykował? Ciekawa jestem jak dostanie po dupie gdy tam dojdzie do jakiegoś wypadku lub tragedii ?  na pewno będzie oko za oko bo takie cyrki na sucho nie przejdą panie burmistrzu,,,,żal i wstyd,, 


user
maska 31.128.8.213 30.10.2016
do ostrowa?  to gdzie bardziej jest  potrzebna  ta sygnalizacja  bardziej?  co tu w Radymnie się wyprawia co? czyżby  Burmistrz szykował  jakąś inwestycję  na lata i zapewniał sobie jakiś dochód ? coś mi tu nie pasuje;;;;;;;  Burmistrza wybrali ludzie i to dla nich powinien być a nie ludzie dla nie go ;[,,,
user
Bart 83.17.252.179 30.10.2016

Maska czy irytacja określ się bo jesteś jedną osobą 

user
Leon 188.146.166.188 31.10.2016

Dla myślących ludzi, pieszych jak i kierowców słupki są nie potrzebne. A to że zniknęły  to można podejść do urzędu miasta i zapytać co się stało ze słupkami a nie pierdolić głupoty że jak coś się dzieje to zaraz ktoś musi mieć w tym interes. Banda wieśniaków  z Radymna, żadna władza im nie dogodzi. . . 

user
Adaś 31.0.37.121 12:22:37 31-10-2016

Święta prawda 

user
byly mieszkaniec 79.189.205.210 31.10.2016

jak ludzie wybrali kretyna na swojego cesarza to teraz maja za niedøugo parki polikwiduje bo nie béda potrzebe kretyn roman

user
Adaś 95.49.156.101 22:32:59 31-10-2016

Powiedział  Ernest co wiedział :D  Tu żeby papież został burmistrzem to radzie nie dogodzi :D

user
Zara 79.141.161.8 01.11.2016

Co za głupek kazał powycinać słupki !!!!!!!!!!

A tak naprawdę ten co kazał zlikwidować światła na przejściu to prawdziwy debil !!!!!!!!!!!!

Radymno !!!!!!!! obudźcie się ludzie powiedzcie dość .....REFERENDUM!!!!!!!


To miałem napisać na forum nowiny 24 ale nie można bez logowania zablokowane czyżby cusorz rozmawiał w tej sprawie w redakcji ???

user
były mieszkaniec 31.0.127.185 15:45:38 01-11-2016

bo roman myśli ze może wszystko załatwia robotę po rodzinie do gospodarki wepchał pana S. a do urzedu ludzi od pana trudzika pomnik razem budowali i jeszcze im pieniedzy brakło a brakło im zeby sie porówno podzielic ludzie wyrzucicie tego człowieka z urzedu za władzy pana burmistrza pierozka było sto razy lepiej niz cesarza  

user
gosc 89.78.161.159 05.11.2016

To w Radymnie mieszkańcy są tak głupi, że nie odróżniają chodnika od jezdni i trzeba ich słupkami odgradzać? 

user
polo 77.253.231.35 09:29:50 17-11-2016