Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Przemyśl
Dachowanie opla na ul. Lwowskiej w Przemyślu [ZDJĘCIA]
Chcąc uniknąć zderzenia z pieszym, kierująca oplem astrą kobieta, najechała na krawężnik oddzielający dwa pasy ruchu i doprowadziła do dachowania.
fot. Paweł Bugira

- 27-letnia mieszkanka pow. przemyskiego jechała w kierunku Medyki lewym pasem ul. Lwowskiej. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych, za późno zauważyła wchodzącego na przejście pieszego. Zaczęła gwałtownie hamować, odbiła kierownicą w lewo, pojazd uderzył w krawężnik i przewrócił się na dach – mówi aspirant sztabowy Magdalena Stecura z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Kobieta została zaopatrzona na miejscu przez załogę karetki pogotowia. Została ukarana mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. 

21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
seatova 185.73.91.254 27.10.2016

przez p*jebanych pieszych kobieta stracila auto i jeszcze 500zl.... przeciez tam na Lwowskiej widac jaka predkosc maja auta i jaka jest droga hamowania samochodu vs czlowieka.  rece opadaja. zlabalym tego tumana  i wtedy jemu karetka by sie przydala

user
zlisliwy 86.84.131.10 23:09:43 27-10-2016

 Masz  prawko  bo  sadzac po  twej wypowiedzi  tata  ci  kupil  za  worek  kartofli.bulw.ziemiakow. przechodzil  na  przejsciu   gdzie  kierowca ma  uwazac  i  miec  ograniczona  ufnosc  co  do  pieszych zastanow  sie  co  piszesz  bo z  tego  co  widac  przechodzisz  na  czerwonym 


user
Kolo 77.112.11.91 27.10.2016

chwała jej za to , że nie zabiła pieszego! wielki szaczun, bo inny to by jechał i po pieszym!

user
aga 31.175.231.135 27.10.2016

ciekawe z jaką prędkością jechała mistrzyni kierownicy?dlaczego nie ma tego w artykule??

user
adam 31.128.8.248 27.10.2016

seatowa co Ty mówisz ? Przecież przed przejściem dla pieszych widnieje znak 50 ! Więc jak by dostosowała prędkość to by wyhamowała na 100 % tyle w temacie...

user
P 149.156.157.66 20:11:00 27-10-2016

Nie byłoby krawężnika i byłoby git! To samo jakiś bęcwał wymyślił metalowe słupki na Lwowskiej od ronda do ronda... Tylko czekać aż ktoś w nie przyp*erdoli....

user
Snajper 94.254.147.161 27.10.2016

 haha fajnie jest zaznaczone że to kobieta

user
.... 94.254.176.4 27.10.2016
Po prostu piesi powinni wychodzić na przejście jak auto jest z dala od niego wtedy kierowca na spokojnie jest w stanie się zatrzymać i przepuścić pieszego,  ale w większości przypadków pieszych w Przemyślu wychodzą oni na przejście w ostatniej chwili dlatego dochodzi do owych sytuacji, kierowca nie jest w stanie wtedy zatrzymać samochodu i oczywiście jest to winą kierowcy Bo powinien ocenić sytuację, tylko szkoda że kierowcy nie potrafią czytac w myślach pieszym i nie wiedzą że oni w ostatniej chwili wejdą na przejście, czasami zdaje mi się że osoby te są nieprzytomne i nie wiedzą co robią i jakimi to może się skończyć nieprzyjemnościami dla kierowcy 
user
Xxx 94.254.240.49 23:37:19 27-10-2016

Co ty piszesz buraku za mycyje przejscie jest i kropka

user
anic 94.254.147.118 27.10.2016
Przejść u nas w mieście przez przejście dla pieszych....To cud jestem kierowcą i zarazem pieszym i zawsze im ustępuje dlatego jezdzijmy z rozwagą....
user
Kierowca 108.72.216.115 27.10.2016
Z dupy bym temu pieszemu nogi ppomysl wyrywala!!!!.  Kobieta miala szczescie,ze nic jej nie jest przez kogos kto wchodzi na droge I patrzy w asfalt zamiast w strone kierunku jadocych pojazdow, a na koniec widzi auto na dachu, I co robi patrzy na kierowce ktory wisi do gory nogami I " o Boze, o boze" nie wzywa pogotowia tylko osrany ucieka z miejsca wypadku!!! Pogratulowac tumanowi!!!
user
Anonim 94.254.159.215 27.10.2016

Jak by kierowcy i piesi zaczeli w końcu zwracac uwagę na to co się dzieje na drodze i wokół nich a nie jedni i drudzy zachowują sie jak święte krowy to podejrzewam, że takich sytuacji praktycznie by nie było !

user
Sedzia 94.254.240.49 27.10.2016
Minimum 3 lata dla kierowcy za nie zwolnienie przed przejsciem. Nie lubie takich szmat
user
Kierowca 108.72.216.115 23:43:38 27-10-2016

Szmata to Twoje pierwsze imie!!

user
czytający 31.175.59.33 23:45:23 27-10-2016

Sędzia, Xxx - nie udzielaj się. A jak już to pisz pod jednym nickiem

user
ole 31.183.247.155 28.10.2016

ciekawe czy w tym czasie rozmawiała przez telefon

user
qwerty123456 155.133.92.98 28.10.2016

Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte i dostosować prędkość, a pieszych najlepiej przepuszczać każdorazowo - dla świętego spokoju. Szczęście w  nieszczęściu. Mogło się skończyć tragicznie.

user
kierowca 85.89.174.240 28.10.2016

Jestem też kierowcą, staram się jeździć spokojnie i z dostosowaną prędkością a pomimo to baaardzo często widzę problem z pieszymi. Nagminnie zdarza się tak, że piesi nawet nie rozglądają się na boki tylko wpadają z marszu na przejście - bo co ? bo wychodzą z założenia, że im się należy, nie muszą uważać, zatrzymać się, im się należy wrednie wleźć JAK ŚWIĘTA KROWA na pasy i idzie taka ze wzrokiem na kierowcę oburzona, że przecież to kierowca ma wszystko widzieć a poza tym o zmierzchu jakże często oślepiające światła powodują, że nie widzi się przechodnia, który jest ubrany na szaroburo lub czarno i nie ma odblasków. Pieszym wydaje się , że żądzą na jezdni.

user
karl 83.31.123.253 28.10.2016

w tym miejscu jest ograniczenie do? 50km/h . wiec przy 50 na godzinę nic nie powinno sie wydarzyć.

user
yao 94.40.120.66 13:06:18 29-10-2016
ale ona pewnie zaper.... i jeszcze po takiej
 drodze no masakra
user