Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 296/2017, Poniedziałek 23 października 2017 r., Teodora i Seweryna
Opublikowano
Region, Bircza
Odliczanie do 3. Rajdu Arłamów
25 załóg znajduje się na liście zgłoszeń 3. Rajdu Arłamów, ostatniej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się w pierwszy weekend listopada. Z jedynką pojedzie Włoch Max Rendina, regularny uczestnik Rajdowych Mistrzostw Świata WRC.
fot. Kamil Bać
Rajd rozegrany zostanie w powiecie jarosławskim, przemyskim i bieszczadzkim.

Jedyny zagraniczny zawodnik w stawce przywiezie do Polski Skodę Fabię R5, tę samą którą rywalizował w klasyfikacji WRC2 m.in. w sierpniowym Rajdzie Niemiec. Będzie to jedyny samochód klasy R5 w stawce, bowiem ustawiony z dwójką, aktualny lider RSMP Grzegorz Grzyb przesiada się do Peugeota 208 VTI. Z trójką w Arłamowie wystartuje Mariusz Stec w Fordzie Fiesta Proto. Poza nim w klasie OPEN N pojedzie jeszcze pięciu zawodników: Artur Banasiewicz, Marcin Słobodzian (obaj Subaru Impreza), Łukasz Kotarba, Hubert Maj, Andrzej Badora (wszyscy Mitsubishi Lancer).

Subaru Imprezę przywiezie do Arłamowa także Paweł Grzywacz, który jako jedyny zgłosił się w klasie HR2. W OPEN 2WD zobaczymy trzy załogi. Jan Chmielewski pojedzie w BMW 320 Maxi, Andrzej Borkowski w BMW E30, a Robert Halicki w Fiacie 500 Abarth.

Zacięta walka zapowiada się w klasie 4, gdzie poza wspomnianym Grzybem, pojadą jeszcze Tomasz Gryc, Jacek Jurecki, Dariusz Lamot, Grzegorz Dul (wszyscy Peugeot 208), Marek Bugajski (Citroen C2 R2 Max), Łukasz Byśkiniewicz (Opel Adam) i Piotr Cierzniewski (Ford Fiesta). Do klasy 4F, w której rywalizują Fiesty, spłynęły trzy zgłoszenia od Rafała Stalmacha, Marcina Górnego i Sławomira Strychalskiego.

Stawkę uzupełniają zawodnicy w klasach historycznych. Do HR3 zgłosił się Adam Sidor (Opel Astra), a do HR4 Tomasz Orłowski (Peugeot 106 S16) i Klaudia Temple (Honda Civic).

Poza uczestnikami Castrol Inter Cars RSMP w rajdzie zobaczymy także zawodników ścigających się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia. Zgłoszenia do rajdu okręgowego trwają do czwartku, 27 października.

Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.rajdarlamow.pl

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium