Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Przemyśl
Pacjent z urazem oka. Szpital odesłał go do Rzeszowa
Podczas pracy na budowie panu Maciejowi do oka odprysnął kawałek tynku. W Wojewódzkim Szpitalu im. św. O. Pio nikt nie był w stanie mu pomóc, ponieważ placówka zrezygnowała z dyżurów telefonicznych na okulistyce. Pacjent trafił do Rzeszowa. Dyrektor przemyskiego szpitala twierdzi, że lekarze oddziału ratunkowego są przygotowani do leczenia takich przypadków. – Ten przypadek odmowy nie powinien mieć miejsca – mówi.
fot. Paweł Bugira
Pan Maciej pokazuje wypis z izby przyjęć rzeszowskiego szpitala. – Nie chciałbym, żeby kogokolwiek spotkała podobna sytuacja – mówi.

Wypadek wydarzył się w ubiegłym tygodniu. Było już po godz. 15. – Na budowie skuwałem tynk. W trakcie prac, jego kawałek wpadł mi w oka. Doraźnie przemyłem je czystą wodą. Dojechałem do domu – opowiada pan Maciej. – Żona zawiozła mnie do szpitala. Z izby przyjęć wysłano mnie na SOR. Oka nie mogłem zamknąć, im bardziej mrużyłem, tym bardziej czułem, że coś ostrego wbija się jeszcze bardziej. Gdy kobiecie, która tam przyjmowała opowiedziałem, co się stało, ta odpowiedziała że nie może mi pomóc, bo się na tym nie zna – kontynuuje. Nie wie, czy była to pielęgniarka czy lekarka.

 

Chirurg: – Nigdy tego nie robiłem

Został wysłany na oddział okulistyczny (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
24 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Mietek 83.31.180.114 25.10.2016

raz, poznym wieczorem zlamalem kostke, dobrze, ze to byla do gry planszowej hehehehehe

user
Adam 31.175.149.168 25.10.2016

Niektórzy pracownicy na Sorze robią wielką łaske wypełniając swoją obowiązki,można wymieniać tu wiele przypadków. Ile razy będziecie mówić,ze takie incydenty nie powinny mieć miejsca. Po prostu coś z tym zróbcie,może nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich stanowiskach. 

user
sebastian 83.16.135.29 25.10.2016

ten szpital powinni zamknąć lub sprywatyzować kolejny negatywny przypadek już wolę jechać do innych powiatów renoma kiepska opinie kiepskie obsługa kiepska czekać łaski aż cię ktoś wezwie byłem świadkiem na izbię przyjęć kobieta siedziała z ręką skaleczoną w pewnym momencie córka powiedziała że mamie się słabo robi prosze poczekać muszę wypełnić książkę jakąś tam dopiero ja pani się obsunęła z krzesła wtedy zareagowali

user
jan 83.24.214.61 25.10.2016

ja ze zlamana  reka siedzialem dwie godziny az mnie ;poproszono; do pana doktora jedno istne dziadostwo!!!!!!!!!!!!!!!

user
NFZ 79.187.195.101 08:22:07 26-10-2016

W szpitalu w Przeworsku odmówiono mi założenia gipsu na złamaną rękę i co? Nawet skarga do NFZ nie pomogła.

user
Iza 31.183.202.146 25.10.2016

Szpital w Przemyślu to porażka...lepiej tam nie trafic

user
józef 81.161.203.158 25.10.2016

Szybciej pomoga  w Hadesie niz w tym szpitalu

user
soad 94.40.75.11 23:14:48 25-10-2016

"Kiedyś był lekarzem, teraz jest przedsiębiorcą pogrzebowym. I wówszas i teraz używa tych samych metod'' - MARCUS VALERIUS MARTIALIS

user
soad 94.40.75.11 25.10.2016

YOUTUBE.COM - CZARNO CZARNI - NIE CHORUJ

user
xx 31.183.235.176 26.10.2016

widać nie udzielanie pomocy pacjentom w tym szpitalu stało się już normą a tłumaczenia dyrekcji obrazą dla myślących ludzi - skandal

user
caro 31.183.221.126 26.10.2016

W czasie dyżurów pod telefonem lekarz odmówił  przyjazdu do szpitala by  przebadać  pacjenta  na okulistyce.

user
Wkurzony 31.183.196.230 26.10.2016

Tam się dzieje kurestwo, ja z raną oka taką że cały we łzach siedziałem, byłem zbywany od okienka do okienka i morda tej baby na sorze która ma na wszystko wyje***!

user
już nie pacjent 195.117.119.226 26.10.2016

Maksyma Wojewódzkiego Szpitala. św. O. Pio w Przemyślu - "Żyjmy hucznie i wesoło, a po nas choćby potop!"

user
SOAD 94.40.75.11 19:38:32 26-10-2016

Hulaj dusza, piekła nie ma !!!

user
ktosia ! 85.89.174.195 26.10.2016

Trzeba było iść do pierwszego lepszego weterynarza, to bardziej odpowiedzialni lekarze niż ci na Monte :) 

user
JOW 31.1.34.105 26.10.2016

Jednak rację ma poseł M. Rząsa badając działalność fachowców z Monte. Szkoda, że jest w tym osamotniony 

user
jjjj 94.254.146.84 26.10.2016

a gdzie są okulary ochronne ? Przy skuwaniu tynku w ogóle przy pracach takiego typu powinny być okulary ochronne. BHP się kłania

user
asdf 31.175.176.28 15:22:06 26-10-2016

A  jaka firm przestrzega BHP kolego ? żadna . A kto sprawdza te firmy ? nikt 

user
jeden z onych 185.25.123.186 21:34:08 26-10-2016

Czyżby Pan poszkodowany z budowy In Fiore Park przy ul. Skorupki i Bielskiego trafił?Tam fachowce wszelkiej maści o czymś takim jak BHP nie słyszeli. Tylko czekać jak ci co teraz po dachu skaczą i gonty przytwierdzają będą potrzebować pomocy i wted to na szpital na Monte też nie będzie co liczyć.

user
wert 31.175.176.28 26.10.2016
Chłopie ty się ciesz ,że do Rzeszowa Cię wysłali
user
Lala 94.254.146.117 26.10.2016

A jakby chirurg uszkodził Ci oko to byś pisał że mogli Cie do Rzeszowa wysłać. winna jest dyrekcja bo dyżur zlikwidowala. lepiej pojechać do Rzeszowa i mieć spokój niż mieć problem.

user
Prawda 94.254.145.126 26.10.2016

W zeszłym tygodniu bylem w szpitalu z taka sama przyczyna. White dwa ostre kamienie jeden w oku drugi w powiece.

Zgłosiłem się na sor kazali mi usiąść i czekać. Po kilku minutach zostałem wezwany i wypelniono dokumenty po czym odesłany mnie na okulistyke. Tam okazało sie ze nie ma lekarza pojechał do domu godzina 13 i znów na dół czekam i czekam wchodzę raz i odsylaja mnie na poczekalnie. 

Sam po godzinie czekania idę na górę na okulistyke a tam  pielęgniarka mowi ze lekarz wlasnie wyszedł ja do niej ze godzinę temu bylem i nie bylo a przed chwila był? Odpowiedz jej: no trudno prosze iść na dół czekać.

Zszedlem na sor wchodzę bez czekania otwieram drzwi siedzi 5 osób pija kawe. Mowie do nich ze mam cos wbite w oko oni do mnie ze prosze czekac. Nie wytrzymałem i powiedziałem ile mam czekać jak siedzę tutaj 3 godziny odpowiedzieli mi jeszcze trochę jedna pani z uśmiechem na twarzy dodając ze i tak nic nie mogą zrobić bo jest tylko chirurg a on nie może ale proszę poczekać. Wyszedłem i pojechałem prywatnie do przychodni na wejściu przed rejestracją dostałem krople znieczulajace po 3 minutach badanie oczu i bez kolejki do okulisty tam około 10 minut i po sprawie. Wiem niektórzy pomyślą bo prywatnie ale nie tylko ja tam bylem prywatnie a bez kolejki i czekania z ciałem obcym w oku zostałem przyjęty. 

Czas w szpitalu około 3h - bez skutków 

Czas w przychodni około 20min 

user
oooooo 77.247.181.165 15:35:03 27-10-2016

ahah , ahha  setnie się ubwaiłem . Widzę , że w tym szpitlau wycieczki z SORu na odział i z powrotem , czasami po kilkanaście razy to już traycja tego szpitala  norma .Też to przerabiałem  przez kilka godzin aż gdzieś pdałem przed windą zrobił się szum i obudziłem się już po zabiegu na sali operacyjnej .

user
RRRR 31.128.8.239 26.10.2016

Witam mam podobny przypadek tyle że oblałem oczy rozpuszczalnikiem i jeden z lekarzy powiedział mi wprost przecież pan sam sobie wypłukał oczy przez 10-15 min my panu nie możemy pomóc jeśli pana boli no to proszę jechać na Rzeszów.

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę