Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl
Ambasador Słowenii w Przemyślu
Na zaproszenie prezydenta Przemyśla Roberta Chomy gościł w nadsańskim mieście Robert Krmelj, ambasador Słowenii w Polsce.
fot. UM Przemyśl
Słoweński ambasador w Polsce Robert Krmelj (pierwszy z lewej) wraz z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą i posłem Markiem Rząsą złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów na kwaterze cmentarza żołnierzy austro-węgierskich.

Kilkugodzinna wizyta rozpoczęła się od spotkania w magistracie, w którym uczestniczyli także poseł Marek Rząsa (PO) i Jan Jarosz, dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Rozmawiano m.in. o możliwości upamiętnienia w Przemyślu Słoweńców, którzy polegli w walkach na terenie dawnej Galicji, a także generała Rudolfa Maistra, wybitnego Słoweńca, który w latach 1908 – 1912 był w Przemyślu dowódcą Szkoły Podoficerskiej. Co ciekawe, Muzeum im. Rudolfa Maistra w mieście Kamnik jest zainteresowane nawiązaniem bliższej współpracy z przemyskim muzeum. Po spotkaniu słoweński ambasador wraz z prezydentem R. Chomą i M. Rząsą złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów na kwaterze cmentarza żołnierzy austro-węgierskich.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
nnn 94.10.248.73 22.10.2016

Juz  mslalem,ze jakies inwestcje a tu? kuku!!!

user
soia 94.40.75.11 22:13:27 22-10-2016

To już lepiej niech bawią się w takie głupoty jak kwiatki czy wieńce, niż trwonienie horendarnych i zawrotnych kwot pieniężnych np. na takie urojone fantasmagorie jak Nartostrada czy raczej Narto - strata, z której to pożytku żadnego nikt nie ma, a na którą zostało zmarnowane tak wiele pieniędzy nie mówiąc ileż to ludzkiej energii i nakładu pracy zostało w to włożone, a co chyba najważniejsze, został wyniszczony tak wspaniały, niesamowity i unikalny eko - system w skali europejskiej czy nawet światowej !!!

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium