Życie Podkarpackie nr 13/2017 Życie Podkarpackie nr 13/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 89/2017, Czwartek 30 marca 2017 r., Amelii i Jana
Opublikowano
Region, Lubaczów, Jarosław, Przeworsk
Masz od 50 do 70 lat? Przebadaj się za darmo
Uwaga! Darmowe badania w kierunku nowotworów płuc dla mieszkańców 3 powiatów z naszego regionu .
fot. ze zbiorów własnych
Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych realizuje program bezpłatnych badań przesiewowych z wykorzystaniem tomografii komputerowej. Mogą się im poddać osoby w wieku od 50 do 70 lat czynnie lub biernie palące papierosy bądź inne wyroby tytoniowe.

Do tej pory z bezpłatnych badań w ramach  Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych skorzystało zaledwie 76 osób z województwa podkarpackiego. Wciąż można jeszcze skorzystać z okazji i wykonać bezpłatną tomografię komputerową pozwalającą wykryć zmiany w płucach w bardzo wczesnym, pierwszym stadium choroby. Programem objęci są mieszkańcy wybranych powiatów województwa podkarpackiego, w tym trzech z naszego regionu: lubaczowskiego, jarosławskiego i przeworskiego. Warunkiem jest też m.in. wiek. Bezpłatnemu badaniu mogą się poddać osoby w wieku od 50 do 70 lat czynnie lub biernie palące papierosy bądź inne wyroby tytoniowe. Dodatkowym, branym pod uwagę kryterium jest również pozytywny wywiad rodzinny w kierunku nowotworów (nie płuc), a także narażenie na ekspozycję czynników rakotwórczych.

Bezpłatne badania można wykonać do 15 grudnia br. w Rzeszowie, w placówce Affidea przy ul. Krakowskiej 16. Trzeba mieć ze sobą skierowanie na badanie tomografii komputerowej od lekarza dowolnej specjalizacji. Co ważne w przypadku wykrycia zmian w płucach przebadani zostaną skierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Na badanie można się zarejestrować pod numerem tel. (22) 44 11 111 w godzinach 8.00 – 20.00 lub osobiście w rzeszowskiej placówce.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 13/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium