Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Jarosław
Mają wymarzoną ekopracownię
Miejsce szczególnie bliskie sercu wszystkich pasjonatów przyrody funkcjonuje od niedawna w Szkole Podstawowej nr 11 w Jarosławiu. Wyposażona w szereg nowoczesnych pomocy dydaktycznych pracownia powstała dzięki staraniom Stowarzyszenia na rzecz Integracji i Edukacji „Razem łatwiej”, działającego przy jarosławskiej placówce.
fot. UM Jarosław
18 października nowy sprzęt przeszedł pierwszy test. Podczas lekcji pokazowej pracowała na nim licząca 12 osób szkolna grupa pasjonatów przyrody.

Nowoczesna ekopracownia kosztowała blisko 35 tys. zł. Jest wyposażona m.in. w: mikroskopy biologiczne i elektroniczny, wizualizer, tablicę interaktywną, rzutnik i laptop. Na realizację projektu, którego efektem jest wspomniane miejsce, stowarzyszeniu udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie 27 tys. zł. We wtorek, 18 października, nowy sprzęt przeszedł pierwszy test. Pod okiem nauczycielek Doroty Grzędy i Lidii Matuły pracowała na nim licząca 12 osób szkolna grupa pasjonatów przyrody. Temat pierwszej lekcji przeprowadzonej w ekopracowni nieprzypadkowo brzmiał „Kropelka wiedzy o wodzie”, bowiem właśnie we wtorek obchodzony był Światowy Dzień Monitoringu Wód. Nowatorskiej lekcji, oprócz dyrektor SP 11 Ewy Leniar, przyglądali się również zaproszeni na uroczystość otwarcia goście: dyrektor Wydziału Oświaty UM Jarosławia Renata Chlebowska i prezes Stowarzyszenia na rzecz Integracji i Edukacji „Razem łatwiej” Magdalena Makowska. Warto dodać, że organizacja działająca przy „jedenastce” nie spoczywa na laurach. Właśnie finiszuje inny realizowany przez nią projekt, którego efektem będzie sala wyciszeń. W szkole powstanie także pracownia rehabilitacyjna.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium