Życie Podkarpackie nr 21/2017 Życie Podkarpackie nr 21/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2017, Niedziela 28 maja 2017 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Lubaczów
Znamy mistrzów ortografii
41 osób stanęło do zmagań o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2015”. Najlepsze okazały się: Karolina Wróbel i Władysława Wiśniowska.
Laureaci tegorocznego dyktanda.

To była już siódma edycja lubaczowskiego dyktanda. W tym roku uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe: młodzież ucząca się do 25 roku życia i osoby powyżej 25 lat. W młodszej kategorii wystartowało 26 osób, w drugiej 15. Wszyscy musieli się zmierzyć z trudnym w mowie i piśmie słownictwem zaczerpniętym z kuchni europejskiej i związanym ze staropolską tradycją.

W kategorii do 25 lat mistrzynią ortografii ziemi lubaczowskiej została w tym roku ubiegłoroczna zwyciężczyni Karolina Wróbel. Pierwszym wicemistrzem mianowano Magdalenę Hypiak, a drugim Mateusza Gondka.

W kategorii powyżej 25 lat mistrzostwo przypadło Władysławie Wiśniowskiej. Pierwszym wicemistrzem został Kamil Bułas, a drugim Zygmunt Gmyrek.

Organizatorami dyktanda byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie oraz Urząd Miejski w Lubaczowie. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwali nauczyciele poloniści: Agnieszka Dobrowolska, Barbara Ciechanowska, Elżbieta Chmiel i Marek Chmiel. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież z lubaczowskiego LO. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Kiedy musisz skorzystać z pomocy lekarza specjalisty, to...
  • Decyduję się na NFZ, czekam w kolejce
  • Nie czekam, idę do lekarza prywatnie
  • To zależy. Raz NFZ, raz prywatnie
nr 21/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium