Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 55/2017, Piątek 24 lutego 2017 r., Macieja i Bogusza
Opublikowano
Lubaczów
Znamy mistrzów ortografii
41 osób stanęło do zmagań o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2015”. Najlepsze okazały się: Karolina Wróbel i Władysława Wiśniowska.
Laureaci tegorocznego dyktanda.

To była już siódma edycja lubaczowskiego dyktanda. W tym roku uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe: młodzież ucząca się do 25 roku życia i osoby powyżej 25 lat. W młodszej kategorii wystartowało 26 osób, w drugiej 15. Wszyscy musieli się zmierzyć z trudnym w mowie i piśmie słownictwem zaczerpniętym z kuchni europejskiej i związanym ze staropolską tradycją.

W kategorii do 25 lat mistrzynią ortografii ziemi lubaczowskiej została w tym roku ubiegłoroczna zwyciężczyni Karolina Wróbel. Pierwszym wicemistrzem mianowano Magdalenę Hypiak, a drugim Mateusza Gondka.

W kategorii powyżej 25 lat mistrzostwo przypadło Władysławie Wiśniowskiej. Pierwszym wicemistrzem został Kamil Bułas, a drugim Zygmunt Gmyrek.

Organizatorami dyktanda byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie oraz Urząd Miejski w Lubaczowie. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwali nauczyciele poloniści: Agnieszka Dobrowolska, Barbara Ciechanowska, Elżbieta Chmiel i Marek Chmiel. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież z lubaczowskiego LO. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium