Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Lubaczów, Radymno
Wernisaż i koncert dla Martyny [GALERIA]
„PomalujMY jej świat” to hasło koncertu charytatywnego zorganizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie. Na rehabilitację 28-letniej Martyny Dziadury uzbierano 4952 zł.

Niedzielna impreza w MOK to połączenie wydarzenia charytatywnego i wernisażu dwóch utalentowanych młodych malarek z tego miasta – Anny Gołojuch i Sabiny Trudzik. Ich obrazy można było nie tylko oglądać w holu ośrodka, ale także nabyć podczas licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Martynie. Fundusze zbierane były również poprzez loterię fantową oraz sprzedaż ciast i wyrobów rękodzielniczych.

Na scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści MOK, grupa teatralna Trema przedstawiała skecze, a gwiazdą wieczoru była ćwierćfinalistka programu The Voice of Poland Dominika Kobiałka. Gościem specjalnym wydarzenia był także aktualny mistrz świata kickboxing full contact Mateusz „Don Diego” Kubiszyn z Lubaczowa, reprezentujący barwy KSW Sokół Jarosław.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Huk.

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację pochodzącej z Lubaczowa Martyny Dziadury. Koncert został natomiast zorganizowany w rodzinnym mieście jej narzeczonego – Marcina.

 

Podstępna choroba

Młoda kobieta 1 lipca 2014 r. została zaatakowana przez toczeń rumieniowaty układowy, który wywołał udar mózgu na tle niedokrwiennym. Najpierw zaczęła drętwieć jej ręka. Następnego dnia trafiła do szpitala i na dwa tygodnie zapadła w śpiączkę. Wówczas rozpoczęło się długie leczenie i rehabilitacja. Postępy są bardzo widoczne.

W ten sposób 28-letnia obecnie magister fizjoterapii sama potrzebuje rehabilitacji neurologicznej pod okiem specjalistów. Ze względu na leczenie Martyny, narzeczeni niedawno przeprowadzili się do Krakowa, gdzie Marcin szuka pracy.

Na początku Martyna miała problemy z mówieniem i poruszaniem się. Teraz rozmawia swobodnie i chodzi bez kul. Ciągle trwa natomiast praca nad przywróceniem sprawności w prawej ręce. „Wyraźnie słychać przepływ krwi przez zmienioną tętnicę, widać, że wstawione stenty spełniają swoją funkcję, dobrze rozwija się krążenie oboczne, a jakby tego było mało wydaje się to być jeszcze lepszy przepływ niż podczas ostatniej wizyty” – napisał jej narzeczony na blogu www.tynatru.blogspot.com, na którym można na bieżąco śledzić historię Martyny.


Wpłat dla Martyny można dokonywać na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, Stawnica 33, 77-400 Złotów, nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, tytuł wpłaty: Dla Martyny Dziadura 212/D

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania