Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Przemyśl
Przemyśl jest wolny od nienawiści
– Przemyśl może stać się takim miastem, jak Gdańsk przed drugą wojną światową. Jest to związane z działaniami Rosji wobec Ukrainy – stwierdził Marek Kulpa, prezes Ruchu Narodowego Regionu Podkarpackiego. Działacz, powołując się na dane z policji i prokuratury, stwierdził, że wbrew obiegowym opiniom w Przemyślu nie zwiększyła się liczba aktów przemocy wobec Ukraińców.
fot. Paweł Bugira
– Przemyśl jest wolny od nienawiści w stosunku do cudzoziemców – uważają działacze Ruchu Narodowego. Od prawej: Marek Kulpa – prezes Ruchu Narodowego Regionu Podkarpackiego, Tomasz Hadała – zastępca przewodniczącego przemyskiego koła RN oraz Ewa Karlik – sekretarz przemyskiego koła RN.

– Od pewnego czasu obserwowaliśmy w mediach publikacje mówiące o tym, że w Przemyślu pojawiła się nienawiść w stosunku do cudzoziemców, szczególnie Ukraińców – mówi Marek Kulpa.

Kulminacyjnym artykułem, który oburzył narodowców, był tekst (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Catwoman 185.18.134.24 15.10.2016

Dlaczego wasz naczelny ubiera się w czarne spodnie, czerwoną koszulę i czerwono- czarny krawat?


Co myśli o UPA?


Powinien zmienić stylistę ze względu na ofiary ludobójstwa.

user
Catwoman 185.18.134.24 15.10.2016

Artek!


Przestań robić z siebie idiotę!


Przeczytaj kilka książek. Zmień narrację o UPA. 

user
Spectre 77.112.91.207 15.10.2016

Nienawiść do ukraińców powinna być taka jaką oni mają do nas,a nawet większa bo my jako Polacy nie upominamy się o Lwów tak jak oni o Podkarpacie a w szczególności Przemyśl.Musimy ich twardo trzymać za ryj i tyle ,bo jak będziemy wobec nich lojalni to w końcu powtórzy się sytuacja i przejmą to miasto i nie tylko.Będą nas mordować jak będą chcieli a my nawet nie mamy czym się bronić.Zobaczycie jak będzie wojna to tak z pewnością będzie.

user
Ertotr 31.0.121.18 22:56:59 19-10-2016

Na jakiej podstawie wnioskujesz że być MUSI akurat tak jak mówisz?

Nic być nie musi.

Ilu Ukaińców chce niby zwrotu Przemyśla? Czekam na rzetelne statystyki drogi nasz szastający teoriami z niewiadomokąd.

Ilu pragnie mordować? Dlaczego niby? I skąd ta  wojna?


Skąd??



user
kamil 16/l 188.191.202.132 15.10.2016

Nienawiści to może i nie czujemy, ale wystarczyło zobaczyć film <Wołyń. Wystarczy poczytać historię Bieszczadów. Ludzie chowali się w polach po rowach i piwnicach. Ze strachem pytali czy czasem nie idą banderowce. Wołyń - film pokazał  masakryczne zwyrodnienie bandery itp. Skoro im tak zależy na Bieszczadach oki. Tyle, ze nam niech oddadzą to co było nasze.

user
Ozzman 94.40.75.11 19:50:00 15-10-2016
Dzisiaj na ekrany wchodzi film ''Wołyń''. Łatwo jest zauważyć, że w nazwie filmu jest słowo woły. Trudniej jest skojarzyć, że rzeź wołyńska mogła być reakcją karmiczną za rzeź krów i wołów.
user
Catwoman 185.18.134.24 20:03:36 15-10-2016

Zażyj tabletkę! Popij wodą!



user
Ertotr 31.0.121.18 23:00:58 19-10-2016
Komu ma się rozumieć na tych Bieszczadach tak zależy? Jakim "im" właściwie?  Obywatelom Ukrainy? Dzisiejszym?Skąd ten koncept? Z filmu opowiadającego o czasach słusznie MINIONYCH?
user
Ozzman 94.40.75.11 15.10.2016

...a tam gówno jest wolny, jednakowoż można zmienić taki stan rzeczy, a sposób na to jest bardzo prosty. Wystarczy tylko przestać finansować zasyfiałe, obskurne katolicko - ateistyczne rzeźnie i tym samym przerwać spiralę zbrodni w stosunku do zwierząt i co za tym idzie do ludzi. Może jeszcze jeden odpowiedni i konkretny cytat w temacie;


"Od niepamiętnych lat z mięsa gotowanego w garnku sączą się nienawiści i złości tak trudne do powstrzymania. Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego są na świecie kataklizmy wojen i oręża, wsłuchaj się w żałosny krzyk dochodzący o północy z rzeźni'' - PHILIP KAPLEAU


...ale z drugiej strony pluj k...  w oczy to powie, że deszcz pada...

user
Catwoman 185.18.134.24 20:04:39 15-10-2016
Prostytutka to też człowiek. Trochę szacunku do kobiet.
user
Krzysiek 94.40.75.11 15.10.2016

"Przemyśl jest wolny od nienawiści" zaraz się przekonamy no użyjcie sobie.

user
Catwoman 185.18.134.24 11:53:39 16-10-2016
Artek ma czerwone sznurówki, a nie różowe :)
'UPA style'
Różowe są OK! 
user
Patriota. 83.31.186.41 16.10.2016

Kulpa to lewicowiec udający narodowca. Hochsztapler osadzony na prezesurze celem wewnętrznego rozbicia ruchu. Akcja od dawna planowana przez moce PiSowskie.

user
Polak89 94.254.147.78 15:37:45 16-10-2016

Powiedział frajer i karierowicz

user
pl 83.31.40.243 16.10.2016

Ukraińcy wynocha z Przemyśla banderowcy upa!!!!  

user
Ertotr 31.0.121.18 23:03:31 19-10-2016
Yhym. "Wolny od nienawiści".A cóż w tym "Ukraińcu" jest tak niewyobrażalnie diabolicznie złego i wzbudzającego tak negatywne emocje? Hm?
user
amstaff 178.43.99.159 13:02:13 20-10-2016

Do Ertotr Jak to: co? On sam, fałszywy do szpiku kości.

user
fantasmagorie 94.254.227.119 24.10.2016

Wolny od nienawisci? Moze i tak, bo nienawisc akurat w polskiej naturze nie lezy. W przemyskich, polskich sercach tli sie za to od dawna zal i pewne zniesmaczenie w stosunku do dziwnej natury swych wschodnich sasiadow. A fakt, ze w calej Polsce (nie tylko w Przemyslu) od ostatnich dni ukrainskie publiczne dyskusje brzmia jakby ciszej i pokorniej to moze dowod pewnej skruchy?

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium