Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Region, Domaradz
Stoczył się ze skarpy i zatrzymał na drzewie. Na drogę wtargnęły sarny
Niebezpieczne w skutkach okazało się dla 30-letniego rzeszowianina zdarzenie drogowe z udziałem dzikich zwierząt, do którego doszło późnym wieczorem, 12 bm., w Domaradzu Kierowcy nie udało się zapanować nad samochodem w momencie, kiedy na jezdni pojawiły się sarny.
fot. KPP Brzozów
Tak wyglądał volgswagen po bliskim spotkaniu z sarnami.

Z informacji udostępnionych przez brzozowską policję wynika, że auto zjechało z drogi i stoczyło się ze skarpy, w finale zatrzymując na jednym z drzew. Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym policja odebrała dopiero w czwartek, 13 bm., rano. Okazało się w przydrożnym rowie leży uszkodzony, przewrócony na bok volkswagen. Ponieważ w pojeździe nikogo nie było, policja podjęła działania, w których efekcie udało się ustalić kierowcę. Na szczęście nie ucierpiał w zdarzeniu.

O konieczności zachowania ostrożności w czasie jazdy przez tereny leśne, szczególnie o świcie i o zmierzchu, przypomina rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek. Okazuje się, że w zdarzeniach drogowych z udziałem zwierząt w 2012 roku odnotowano 8 wypadków, w których 9 osób zostało rannych, doszło też do 1191 kolizji. Z kolei w 2013 roku w 13 wypadkach 15 osób odniosło obrażenia, a łącznie zanotowano 1219 kolizji. Rok później doszło do 1406 kolizji i 7 wypadków, w których 8 osób było rannych.

fot. KPP Brzozów
Kierowca nie zapanował nad autem. Pojazd uległ poważnym uszkodzeniom.

Rzecznik KWP w Rzeszowie komisarz Marta Tabasz-Rygiel podkreśla, że tragiczny w skutkach był ubiegły rok. W 14 wypadkach z udziałem zwierząt aż 20 osób zostało rannych, natomiast liczba kolizji wzrosła do prawie półtora tysiąca. W tym roku do 7 października na Podkarpaciu odnotowano 9 wypadków, w których obrażenia odniosło 13 osób, przy łącznej liczbie 1165 kolizji (policyjne statystyki nie wyodrębniają zdarzeń z udziałem zwierząt domowych i dzikich – przyp.).

 

fot. KPP Brzozów
Miejsce, w którym znaleziono auto.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Piter 83.31.65.10 14.10.2016
nie chcesz skóry sprzedać z tego passata ? 
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium