Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Lubaczów
Plac św. Anny i konflikt wokół planowanych przedsiębiorstw
Podczas wrześniowej sesji radni miasta Lubaczowa głosowali m.in. w sprawie sprzedaży działek przy ul. św. Anny. Temat budzi spore kontrowersje. Choć zdania były podzielone, zdecydowano, że na razie miasto nie sprzeda placu. Niestety nie ma aktualnie planów i pieniędzy, by zmienić nie najlepszy wizerunek popularnego miejsca libacji i składowania makulatury w centrum miasta.
fot. Justyna Zając
Na wrześniowej sesji Rady Miasta Lubaczowa poruszano sprawę sprzedaży działek przy ul. św. Anny. Spotkanie zgromadziło mieszkańców i inwestorów z ul. Szopena, późniejsza dyskusja dotyczyła konfliktu wokół planowanych działalności gospodarczych.

– W ścisłym centrum  mamy tylko jeszcze płytę Rynku niesprzedaną, skwer koło poczty, mały dziedziniec w środku urzędu miasta i dwie posesje na św. Anny, które można w przyszłości dobrze zagospodarować. Sprzedając, weźmiemy za to marny grosz, pieniądze się rozejdą i bez placu będą mnożyły się kolejne problemy, choćby brak miejsc do parkowania. Zniechęciło mnie uzasadnienie do uchwały: działki są zbędne dla gminy miejskiej Lubaczów. To najgłupsza rzecz, jaką można napisać – głos na temat projektu uchwały zabrał radny Marek Małecki (...)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium