Życie Podkarpackie nr 12/2017 Życie Podkarpackie nr 12/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 84/2017, Sobota 25 marca 2017 r., Marii i Wieńczysłąwa
Opublikowano
Przemyśl, Medyka
Ukrainka chciała przemycić ponad 200 raków
Podczas rewizji osobowej skody, którą jechała 43 - letnia Ukrainka funkcjonariusze Służby Celnej dyżurujący na przejściu granicznym w Medyce znaleźli 206 chronionych raków stawowych. Przewożąca je kobieta nie miała wymaganego zezwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Odpowie za wykroczenie.
fot. serwis IC Przemyśl

– Na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce wjechał samochód osobowy Skoda, którym podróżowała 43-letnia obywatelka Ukrainy. Podczas rewizji jej pojazdu, funkcjonariusze Służby Celnej wykryli, że w przestrzeni bagażowej znajduje się aż 206 żywych raków stawowych, które objęte są gatunkową ochroną częściową na podstawie ustawy o ochronie przyrody i Rozporządzenia Ministra Środowiska ws. ochrony gatunkowej zwierząt. Ich legalny transport przez granicę mógłby nastąpić tylko pod warunkiem posiadania zezwolenia. Przewożąca je kobieta została przekazana w ręce Policji, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie. 43-letnie obywatelka Ukrainy przyznała się do zakupu raków  twierdząc, że przewozi je na własny użytek. Kobieta odpowie za wykroczenie. Raki trafiły już do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu, gdzie funkcjonuje specjalny azyl dla zwierząt zatrzymywanych na granicy – relacjonuje rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

Od początku tego roku funkcjonariusze Służby Celnej w woj. podkarpackim udaremnili przemyt 755 chronionych raków. Najwięcej, bo ponad 400, próbowano przemycić przez przejście graniczne w Medyce. 

fot. serwis IC Przemyśl
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Diwi 31.183.243.43 24.10.2016

jak hajdamaka chce raka, to niech hajdamaka jedzie na wczasy do czernobyla!!!

Sonda
Czy po zmianie przepisów zauważyłeś wzmożoną wycinkę drzew w Twojej okolicy?
  • Tak, tną na potęgę
  • Drobne zmiany, raczej kosmetyczne
  • Nie zauważam zmian
nr 12/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium