Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Erasmus+ w Gimnazjum nr 4 w Przemyślu
Gimnazjum nr 4 w Przemyślu po raz kolejny weźmie udział w projekcie finansowanym z funduszy UE. Tym razem jest to projekt Erasmus + pod tytułem be-well@school.eu. Przez okres dwóch lat współpracować będziemy ze szkołami z Niemiec, Włoch oraz Litwy.

Realizację projektu rozpoczęliśmy od utworzenia grup międzynarodowych, których zadaniem będzie opracowanie tematów związanych z następującymi obszarami:

- uczenie się - podniesienie motywacji wśród uczniów do osiągania lepszych wyników w nauce poprzez lepsze zaplanowanie lekcji pod względem metodycznym i technologicznym;

- integracja – budowanie harmonijnych/poprawnych relacji z nowymi uczniami z zagranicy jako szczególnie ważne i znaczące zadanie, poprzez które zostanie osiągnięty cel - kształcenie kompetencji kluczowych;

- ekologia – wzmocnienie długotrwałych, świadomie podejmowanych działań ekologicznych;

- zdrowie – wzrost dobrego samopoczucia w szkole i poza nią, uwzględniając zasady prowadzenia zdrowego stylu życia – opowiada pedagog Aneta Ligęza.

– Młodzież komunikuje się ze sobą za pomocą Internetu poprzez Facebooka, emaile oraz platformę Twinspace. W czasie trwania projektu zaplanowane są trzy wyjazdy uczniów: w 2017 roku do Niemiec oraz Włoch, zaś w kolejnym roku na Litwę. Natomiast w lutym 2017 roku wystąpimy w roli gospodarza i będziemy gościć w naszych domach uczniów ze szkół partnerskich – dodaje A. Ligęza.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium