Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2017, Piątek 20 października 2017 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Jarosław
Finał konkursu o Powstaniu Warszawskim
10 osób otrzymało nagrody, a 4 wyróżnienia – tak zdecydowało jury konkursu „Wiersze, proza i piosenka o Powstaniu Warszawskim" zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.
fot. archiwum organizatora

Do konkursu przystąpili uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli z powiatu jarosławskiego. 39 prezentacji wysłuchała komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Tkacz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Jarosławiu, Anna Brudniak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie oraz z jarosławskiego MOK Janina Suchożak i Wiktor Marut.

W kategorii „recytacja" I miejsce zdobyła Julia Kaliciak (I LO w Jarosławiu), II miejsce ex aequo: Agata Kontek (MOK w Jarosławiu) i Adrian Kruba (ZSBiO w Jarosławiu), a III miejsce ex aequo Klaudia Olejarz (ZSDG w Jarosławiu) i Magdalena Mnich (MOK w Jarosławiu).

Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Zarembska (ZS w Lubaczowie) oraz z jarosławskiego MOK: Julia Mikuła i Wiktoria Krzywonos.

W kategorii „piosenka" I miejsce wyśpiewała Natalia Gral (ZSTiL w Jarosławiu), II miejsce ex aequo:  Aleksandra Wajda (ZSOiZ w Przeworsku) i Kinga Parzyszek (PG nr 1 w Jarosławiu), III miejsce ex aequo: Anna Socha (ILO w Jarosławiu) i Klaudia Olejarz (ZSDG w Jarosławiu), a wyróżnienie trafiło do Wioletty Hołub (ZSDGiL w Jarosławiu).

Laureaci otrzymali nagrody i upominki ufundowane m.in. przez współorganizatora konkursu Burmistrza Miasta Jarosławia. Celem konkursu było uczczenie rocznicy Powstania Warszawskiego, prezentacja utworów literackich i piosenek poświęconych temu wydarzeniu, wspieranie zainteresowań artystycznych oraz kształtowanie wrażliwości na słowo, a także poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych i mniej znanych utworów.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium