Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 345/2016, Sobota 10 grudnia 2016 r., Julii i Daniela
Opublikowano
Przemyśl
Kolejne zmiany w szpitalu na Monte Cassino
Już najprawdopodobniej w marcu 2017 roku zakończy się proces restrukturyzacji przemyskich placówek medycznych. Z trzech (szpital wojewódzki, szpital miejski, obwód lecznictwa kolejowego) powstanie jeden Szpital Wojewódzki w Przemyślu. Jego „sercem” będzie kompleks przy ulicy Monte Cassino.
fot. zbiory własne
– Najprawdopodobniej od 1 marca 2017 roku w Przemyślu działać będzie jeden szpital, stworzony z trzech placówek – zdradził dyrektor całego kompleksu Piotr Ciompa.

Proces połączenia przemyskich placówek służby zdrowia miał trwać dłużej. Jednak 5 października br. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie połączenia Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu ze Szpitalem Wojewódzkim OLK w Przemyślu. To realizacja wcześniejszej uchwały z 26 października 2015 r., na podstawie której połączono dawny Szpital Miejski w Przemyślu z Obwodem Lecznictwa Kolejowego w Przemyślu i utworzono od (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
10 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Przeciwnik tych zmian 83.28.92.144 09.10.2016

Za redukcję zatrudnienia i utratę stanowisk pracy z tych połączeń wynikających należą się podziękowania słynnemu przemyskiemu doktorkowi chirurgii, kiedyś politykowi różnych partii, a obecnie partii realizującej fatalną zmianę czyli doktorowi Maciejowi L.  kilkuletniemu dyrektorowi Szpitala Miejskiego i równocześnie ordynatorowi oddziału chirurgii Szpitala  Wojewódzkiego, zresztą wcześniej też dyrektorowi tegoż szpitala.

user
Ilona 83.24.215.204 16:41:35 11-10-2016

O jojojoj nie zabrudz krzesełka pisząc te bzdury:)

user
przem. 83.31.33.117 10.10.2016

Nie sercem a z sercem do chorych , często ludzi starych i cierpiących. Byłem tydzień z jednym z oddziałów (nie chce robić reklamy)na M.C. No cóż , zauważyłem że tego serca mało nie tylko u pielęgniarek zwanych dawniej siostrami. Obecnie tak bym nie nazwał, są to raczej panie dość obojętne na pacjenta ,  pracę swoją wykonują bo muszą automatycznie , brak serdeczności i czasem tak potrzebnego zestresowanym , często bardzo chorym ludziom uśmiechu.  I dot, czałego to nie tylko pielęgniarek , niemal całego personelu. Nie wchodzę  w szczegóły ale myślę  i czuję że w grę wchodzą niskie stosunkowo zarobki czy jak ktoś woli    wynagrodzenie za pracę średniego personelu w stosunku do  zarobków lekarzy nie mówiąc o tych dyrektorach i podobno kilku doradcach , ale co to nas byłych pacjentów czy potencjalnych pacjentów obchodzi , są to sprawy wewnętrzne zakładu leczniczego ,  NFZ , zaś podejście do pacjenta winno wynikać z serca o którym w tytule i powołania zawodowego , powtarzam powołania , niestety , słowo to jest często nieaktualne ,

slogan.  przypominam że pacjenci również nie są bogaci , często niskie emerytury czy renty , wiadomo nasze miasto  gospodarczo zdegradowane również zdołowany często finansowo pacjent. Przypominam "służba zdrowia" , powtarzam "służba" czyli coś więcej niż praca , czy to jeszcze coś znaczy , wątpię. I poprawić jedzenie na M.C. naprawdę  szczególnie obiady powinny być dla ludzi , często zestresowanych pobytem w szpitalu , chorych i cierpiących. 

user
ratowniczka 46.134.41.242 08:34:20 10-10-2016

Chciałabym cos wyjaśnić. Znam środowisko medyczne (nieprzemyskie). Pragnę teraz Panu wytłumaczyć, ze jeśli chodzi np. o ratowników medycznych, bo z ta można powiedzieć branżą jestem związana to nie jest to już jak Pan to nazwał SŁUŻBA ZDROWIA! Są to ludzie zatrudnieni na kontrakcie trwającym 1,5-2 lat...Umowy o pracę odeszły do lamusa.. Pracują po 250-400 a nawet i więcej godzin za PSIE pieniądze... Poza tym w momencie choroby czy wypadku losowego tracą płynność finansową... Będąc zatrudnionym są zobowiązani samemu wyposażyć się w ubiór, ubezpieczenie... Czekam tylko na moment kiedy będą przyjmować z własną karetką i paliwem... W Przemyślu z tego co wiem jeszcze aż tak drastycznie to nie weszło w system, ale myślę i powoli powoli stanie się to możliwe... Także mam prośbę proszę się postawić na miejscu tego pracownika... Pielęgniarki również coraz częściej są zatrudnione w oparciu o kontakt... Ludzie, którzy jak Pan nazwał są "obojętni" są wykończeni takimi warunkami pracy!

user
mirka 77.254.241.105 10.10.2016

W szpitalu wojskowym była świetna opieka i zrozumienie dla pacjenta a na Monte aż strach iść, bezduszność totalna

user
asdf 5.79.68.161 10.10.2016
Najpierw było tak: bociana dziobał szpak. Potem była zmiana i szpak dziobał bociana. Potem jeszcze trzy takie zmiany. Ile razy pacjent jesze będzie dziobany .
user
pacjent 5.79.68.161 10.10.2016

Do

user ratowniczka

Nic nie usprawiedliwa arogancji , ignorancji , chamstwa , prymitywizmu , obojętności , bezduszności do chorego , starszego , umierającego człowieka . Byłem widziałem i nikomu nie życzę takiej opieki .
user
retro 77.254.241.105 11.10.2016

Personel na monte powinien się wstydzić za bezduszność wobec pacjentów i brać przykład z lepszych pracowników z wojskowego

user
zadowolony 46.76.9.15 16.10.2016

Kochani chcieliście PISIORKÓW u władzy to macie !!! Pan dyrektor jest właśnie ich wysłannikiem !!! Głosowaliście ciemnogrodzie to teraz cierpcie sami sobie wybraliście Sejmik to macie :-)

user
kuku 185.38.224.210 16:23:55 18-10-2016

I to jest  sedno ! Trafna diagnoza. Tylko problem  polega na tym, że się do tego nie przyznają !

Tak po chrześcijańsku sami jako poprawni suwereni zafundowali to innym ale choć  to marna pociecha  sobie również.

Pis w osobach wiadomo jakich  tu lokalnie ( jeden spadochroniarz z Wawy i druga nie wymienię ) przeprowadza EKSPERYMENT na żywym organiźmie słuzby  zdrowia. To dotyczy PODKARPACIA.

Teraz Przemyśl, następny  Rzeszów a potem co ? Polska cała ?

Bo tak ma w programie partyjnym jedyna słuszna partia.

Pozdrawiam

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium