Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Przemyśl
Problemy mieszkańców starówki z parkowaniem
Często w czasie imprez organizowanych na Rynku, na pobliskich parkingach ustawiane są znaki zakazujące parkowania. – W te dni mamy problem z postawieniem swoich samochodów – mówi Andrzej Mizgała, zastępca przewodniczącego zarządu osiedla „Stare Miasto”.
fot. Paweł Bugira
Ostatnio znak „zakaz zatrzymywania się” został ustawiony 7 października. – W takie dni mieszkańcy starówki mają poważny problem z parkowaniem samochodów – mówi Andrzej Mizgała.

Mieszkańcy Starego Miasta mają wykupione karty abonamentowe, które pozwalają im parkować auta na trzech wybranych przez siebie płatnych parkingach. – Ja wybrałem Rynek, Grodzką i Ratuszową, czyli te, do których mam najbliżej. Często jest tak, że Rynek i Grodzka są wyłączone, a na Ratuszowej miejsca nie ma. Z kolei na Śnigurskiego nie mogę zaparkować, bo musiałbym płacić za postój – mówi Andrzej Mizgała.

 

Nikt się nami nie przejmuje

Przed kilkoma tygodniami na starówce kręcono zdjęcia do filmu Żużel. Wcześniej odbywała się Wincentiada (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
8 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 09.10.2016

Dlaczego tak jest? Odpowiedż jest bardzo prosta . Otóż nikt  z władz miasta  czy powiatu   nie mieszka w ścisłym centrum  miasta, stąd brak zainteresowania tym problemem . Ale nic straconego. Niech no tylko  syn , córka , wnuk    czy jakiś wujek kupi  ta mieszkanie  , a   .....  to się tym "tematem" zajmiemy. Przecież nieprawdą jest ,że tzw. władze miasta" nie widziały i nie interesowały się tym tematem" . Przecież jest to " zwykłe pomówienie ' . One tylko miały " ważniejsze sprawy    na głowie" , oczywiście dla dobra i tylko dobra mieszkańców .

user
ben 185.25.123.194 09.10.2016

Prawda jewst taka, że ścisłe centrum miasta powinno być absolutnie wolne od pojazdów silnikowych. Tak jest w cywilizowanych krajach skandynawskich, coraz częściej w Europie Zachodniej tylko u nas tak trudno zaakceptować to, że w rejonie Rynku cała przestrzeń publiczna winna być podporządkowana ludziom a nie ich maszynom.

user
JaBolek 88.199.92.66 10.10.2016

No to p. Andrzeju, mówiąc krótko zostaliście "wydymani".

user
WiktorW 78.11.207.232 10.10.2016

Skoro ktoś mieszka w takim obszarze miasta, jakim jest Stare Miasto to powinien sobie zdawać sprawę z problemami jakie może napotkać. Skoro ktoś posiada samochód to też musi sobie zdawać sprawę z tego, że nie nikt nie musi mu zagwarantować miejsca postojowego - twój samochód = twój problem. Każdy może poruszać się pieszo, każdy może korzystać z innych środków transportu, niż samochód. Stare Miasto, akurat jest takim obszarem, gdzie dostępność osobówką powinna być znacznie mniejsza, żeby nie niszczyć zabytków, jakie się w nim mieszczą. Już w wielu miastach to zrozumieli.

user
mieszkaniec starówki 178.43.92.221 21:13:58 10-10-2016

Szanowny Panie największe szkody na substancji zabytkowej generuja wandale a nie samochody.Imprezy miejskie również są przeważnie w rynku a na nie stadnie przychodzą wszyscy mieszkańcy a po nich to wy zostawiacie ten syf w postaci tysięcy petów i butelek Co roku odmalowuje fasadę budynku zniszczona przez wandali .Osobiscie jestem za wyłączeniem ruchu pojazdów na starówce .ale co z dowożeniem towarów do sklepów ?ItpSkoro miasto podjeło decyzje o pobieraniu opłat za parkowanie pojazdów na niektórych parkingach to powinno wyznaczyć dla mieszkańców zastepczy parking jak podejmuje decyzje o wyrzuceniu ich z  miejsc parkingowych na dwa tygodnie ,bo tyle trwały zdjęcia do filmu Zuzel .Na koniec zycze Panu dodatkowych opłat za parkowanie swojego pojazdu pod blokowiskiem w ,którym Pan zapewne mieszka...wszystkim po równo.

user
WiktorW 94.254.241.148 09:30:21 11-10-2016

Niezapominajmy o substancjach emitowanych w spalinach, walorach estetycznych oraz bezpieczeństwie ruchu pieszego. Kwestię dowozu towarów do sklepu można rozwiązać w bardzo prosty sposób poprzez wyznaczenie stałego przedziału czasowego, w którym dostawcy mogą wjechać, wyładować towar i opuścić strefę. Wjazd pojazdów uprzywilejowanych oczywiście bez ograniczeń. Zgadzam się z tym, że wyłączenie możliwości parkowania sprawiło problemy i mogło powodować frustrację i poczucie niesprawiedliwości z powodu zaistniałej sytuacji u mieszkańców Starego Miasta, ale są miasta, w których parkowanie w niektórych obszarach jest zabronione cały czas.

user
spoko79 96.94.67.109 11.10.2016

Wylaczyc Stare Miasto z ruchu kolowego/wyjatki;sam .dostawcze,mieszkancy,pracownicy UM itp../

Za Kamiennym Mostem wybudowac parking dwa pietra pod ziemie 4 pietra ponad,na 500 samochodow-----o tak platny godzinnie,dobowo,miesiecznie.

user
Adaśku 94.11.194.117 12.10.2016

Jędruś!

Ale się zmieniłeś! Wyglądasz jak terrorysta z Syrii. Pozdrów Anię.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania