Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przemyśl
Po 300 zł stypendium dla najlepszych
Prawie 10 tys. zł przeznaczyli przemyscy radni na powstanie Przemyskiego Programu Stypendialnego dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Wysokość miesięcznego stypendium wynosić będzie 300 zł, a otrzymają je najlepsi studenci z najwyższą średnią ocen na każdym roku studiów mieszkający w nadsańskim mieście.
fot. Paweł Bugira
Najlepsi studenci Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu otrzymają stypendia ufundowane przez władze miasta.

Pomysł stworzenia programu stypendialnego poddał pod rozwagę radnym prezydent miasta Robert Choma. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu jest jedyną uczelnią państwową w naszym mieście. Obecnie studiuje na niej 802 studentów w trybie stacjonarnym. 218 z nich to mieszkańcy Przemyśla. Szkoła oferuje studia na 13 kierunkach, w tym czterech inżynierskich: inżynieria środowiska, mechatronika, bezpieczeństwo i produkcja żywności oraz inżynieria transportu i logistyka (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
xx 31.183.235.176 17.10.2016

cyt..."" 10 tys. zł przeznaczyli przemyscy radni na powstanie Przemyskiego Programu Stypendialnego dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, wysokość stypendium to 300zł/m-c...."""   Pytam radnych jako podatnik Przemyśla co z tego będą mieli mieszkańcy / finansując te stypendia/ gdy Ci studenci ukończą studia ?  .Rozwój przemysłowy,techniczny i ogólnie gospodarczy Przemyśla leży od szeregu lat na tzw.łopatkach, inwestując w takich studentów należy potem ich wiedzę i pracowitość wykorzystać  dając im zatrudnienie lub stworzyć warunki do działalności gospodarczej na własnym terenie .Jednym słowem widzę to tak ,że za pieniądze przemyskiego podatnika  wyszkolą się ludzie i odjadą w siną dal do innych miast  szukać własnego miejsca do pracy i życia . My zapłacimy inni skorzystają z ich wiedzy i umiejętności - brawo radni ,bezradni

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium