Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Przemyśl
Przemyśl trzeci w rankingu „Miasta atrakcyjne dla biznesu”
Tygodnik Newsweek i magazyn Forbes opublikowały zorganizowane przez siebie rankingi. Pierwszy na najlepszych prezydentów miast, drugi pod hasłem „Miasta atrakcyjne dla biznesu”.
fot. zbiory własne
W rankingu Newsweeka na Najlepszych Prezydentów Miast „N 15” 5. miejsce zajął prezydent nadsańskiego grodu Robert Choma.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu. To największe w Polsce spotkanie przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych, a także reprezentantów sportu, kultury i mediów (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
11 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
max 185.18.135.36 07.10.2016
wszystko pieknie szkoda tylko ze rzeczywistosc calkiem inna i nikt w przemyslu ani nie inwestowal ani zapewne nie bedzie inwestowal!dlaczego?pytanie retoryczne kazdy zna odpowiedz:)
user
mk 91.193.208.124 07.10.2016

"Newsweek"   opublikował . Wspomniany  tygodnik  , jak  i "Forbes" , to tygodniki jak wiadomo nie polskie , reprezentujące wizje ich zleceniodawców  liberalnych  i masońskich. Pierwszym kieruje / redaktor naczelny/  wyrzucony z TVP wróg Polski Lis Tomasz , Ile to "coś" zrobiło złego dla  podgrzania atmosfery  wrogiej Polakom   , każdy  obiektywny wie  I jeśli takie  tygodniki wychwalają jakieś władze miasta, to  jeśli ktoś czyta ze zrozumieniem , czyli uważnie , to nasuwa się  natychmiast proste  spostrzeżenie , że nie ma nic za darmo . Jakieś " drugie dno " musi istnieć . Krótko mówiąc , oni za darmo  nie "pochwalą ". Oczywiście mówiąc 'pochwalą" , ma się na myśli  ich "standardy'.

user
Catwoman 185.18.134.24 07.10.2016

Robert Choma to  mistrz politycznego PR-u, a właściwie "miszcz politycznego pijaru".


Bajkopisarz!

user
Gość 185.25.123.156 07.10.2016

Trzecie miejsce od końca to zrozumie. 

user
przem. 83.31.124.183 08.10.2016

Jest to komiczne , myślę że  nie prymaaprylisowy żart,  od  niemal 4 kadencji miłościwie  panującego moherom tego oto jegomościa nie zainwestował w Przemyślu ani jeden zewnętrzny inwestor w  podstrefie ekonomicznej a tu nagle takie wyróżnienie.  No cóż można i tak , ale dlaczego z Przemyśla wyjechało za pracą ok. 5 tys. głównie młodych ludzi , ? puste już nie tylko lokale handlowe czy usługowe , nie tylko pojedyncze  mieszkania ale całe kamienice. I tu nagle  cud , nie pojęte , Przemyśl atrakcyjny dla biznesu , kiedy największym pracodawca jest szpital na Monte Cassino. Jeśli ktoś ma podobne lub inne zdanie proszę o komentarz.  Tyle w największym skrócie.

user
Marek 5.60.191.90 08.10.2016

Cyba trzeci od końca ,proszę nie pisać takich bzdur bo wszyscy w naszym mieście dokładnie widzą ile firm tu inwestuje i można sprawdzić że nasze firmy ledwo co zipią no chyba że chodzi o takie zakłady pracy jak Urząd Miasta,Izba Skarbowa ,Straż miejska i wiele innych ciężko pracujących instytucji !!!!! 

user
Snowid 31.183.253.34 08.10.2016

"Obraz Twój w Twoich oczach i w oczach innych różni się przede wszystkim rozmiarem", Robercie!

user
... 185.25.123.144 08.10.2016

Oblały mnie zimne poty.... My w rankingu na 3 miejscu ? To oszustwo... ponieważ jestem ciemnym głupim człowiekiem szybko chciałem sprawdzić co to to ten biznes jest.... sięgnąłem do googli i okazało się, że ten cały biznes to wcale nie rozwój gospodarczy czy tam działalność gospodarcza, uff... poty odeszły. 

Biznes to nic innego jak "busy", czyli zajęty wytwarzaniem dóbr. No i tutaj się zgodzę nie ma drugiego miasta, gdzie ludzie są  tak bardzo "busy", gdzie orzą jak mogą, aby wytworzyć swoje dobro.

No bo gdzie jak nie tutaj ludzie przemycają,  gdzie właściciele sklepów wykorzystują swoich pracowników. No bo gdzie jak nie tutaj Państwowa Inspekcja Pracy nie wie, że połowa osób w sklepach, kwiaciarniach, salonach pracuje bez umowy. Gdzie Urząd Pracy nie kontroluje osób, którym dały dotacje na otworzenie swojego biznesu. Nie znam bardzie biznesowego miasta jak Przemyśl. Tutaj wszyscy są "busy" żeby przetrwać.

user
aha 185.38.224.210 08.10.2016

A gdzie tu biznes jakiś się rozwija?  Tu już dawno wszystko zdechło.

user
soad 94.40.75.11 08.10.2016

?!?!?!?!?!?!?!?

user
Mój nick 94.254.147.220 12.10.2016

Kochani, tu chodzi o "ich" biznes, a nie nasz. Gołym okiem widać, jak kwitnie "nasz" biznes - coraz więcej lokali do wynajęcia czyli że my już nie musimy pracować ;-)

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium