Życie Podkarpackie nr 26/2017 Życie Podkarpackie nr 26/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 179/2017, Środa 28 czerwca 2017 r., Leona i Ireneusza
Opublikowano
Przemyśl, Medyka
Spreparowany myszołów na granicy
Funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej udaremnili wywiezienie z Polski spreparowanego myszołowa zwyczajnego, który jest chroniony Konwencją Waszyngtońską.
fot. serwis IC Przemyśl
Myszołów zwyczajny jest chroniony Konwencją Waszyngtońską, zgodnie z którą na jego przewiezienie przez granicę trzeba mieć zezwolenie.

Do próby przewiezienia doszło 30 września na przejściu granicznym w Medyce. Okazało się, ze obywatel Węgier nie miał wymaganego zezwolenia.

Przewóz przez granicę chronionych okazów lub przedmiotów z nich wykonanych, bez wymaganych prawem zezwoleń jest przestępstwem. Grozi za to nie tylko konfiskata, ale także kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Funkcjonariusze Służby Celnej wykrywając nielegalny przewóz przez granicę okazów zagrożonych wyginięciem lub wykonanych z nich przedmiotów, dbają, by żaden gatunek zarówno dzikiego zwierzęcia, jak i rośliny nie stał się przedmiotem niezrównoważonej eksploatacji przez handel międzynarodowy.

Handel gatunkami chronionymi na mocy Konwencji Waszyngtońskiej jest dozwolony tylko wtedy, kiedy nie przyniesie on szkody zachowaniu tych gatunków w środowisku naturalnym i tylko pod warunkiem wydania odpowiedniego zezwolenia.

Dalsze czynności w sprawie przewożonego przez przejście graniczne w Medyce myszołowa prowadzą funkcjonariusze Służby Celnej.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy uważasz, że kierowcy powinni mieć możliwość parkowania w ścisłym centrum Twojego miasta?
  • Tak, wszędzie. Miejsc parkingowych i tak brakuje
  • Powinno być tylko kilka wyznaczonych miejsc na uboczu
  • Nie, starówka powinna być wolna od pojazdów
  • Nie mam zdania
nr 26/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium