Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2017, Poniedziałek 24 kwietnia 2017 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Jarosław, Roźwienica
Zatrzymano Polaków i Ukraińców
Pod koniec września br. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju wspólnie z kontrolerami Urzędu Kontroli Skarbowej z Przemyślu dokonali przeszukania dwóch posesji w gminie Roźwienica w powiecie jarosławskim.
fot. serwis BiOSG
Podczas przeszukania posesji znaleziono ponad 6 tysięcy paczek papierosów.

W trakcie kontroli posesji należącej do 55-letniej kobiety funkcjonariusze znaleźli ukryte tam 500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zrewidowali także dwoje obywateli Ukrainy (28-letniego Ivana i 25-letnią Mariannę), którzy w tym samym czasie wjechali samochodem na teren przeszukiwanej nieruchomości.

Okazało się, że w aucie należącym do Ukraińców są również papierosy z przemytu (60 paczek), a ponadto cudzoziemcy, legitymując się zezwoleniami MRG, dokonali przekroczenia 30-km strefy i złamali obowiązujące przepisy prawa. W toku dalszych czynności, z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że papierosy mogą być przechowywane także na sąsiedniej posesji, należącej do syna podejrzanej, kontrolerzy dokonali również jej przeszukania. Łącznie na obu zatrzymano ponad 6 tys. paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy, 270 litrów bezbarwnego płynu o zapachu alkoholu oraz 8 kg suszu tytoniowego.

W stosunku do obywateli Ukrainy, którzy niezgodnie z prawem przekroczyli strefę MRG, Straż Graniczna wydała decyzje zobowiązujące cudzoziemców do opuszczenia Polski z zakazem ponownego wjazdu na okres roku. Polaków – matkę i syna – podejrzewanych o skupowanie, przechowywanie i dystrybucję papierosów czeka odpowiedzialność karna skarbowa. Sprawę do prowadzenia przejęli pracownicy UKS z Przemyśla.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium