Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl, Krasiczyn
Podarowaliśmy oddech Milence [GALERIA]
Piknik charytatywny „Oddech dla Milenki” pokazał, jak wiele mogą zdziałać wielkie serce i współpraca lokalnej społeczności. Zebrano 33 025,30 zł.
fot. Paweł Bugira
Milena i jej mama z obrazem „Koronkowa fantazja” Joanny Buszty. Autorka zdecydowała się przekazać go na licytację po naszym artykule o Milenie, opublikowanym w zeszłym tygodniu. Obraz został sprzedany za 200 zł, a nowy nabywca podarował go Milenie.

12-letnia Milena Podhaniak zmaga się z mukowiscydozą. Jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej w Krasiczynie. Chorobę zdiagnozowano u niej, gdy miała 5 lat. W wakacje przeszła specjalistyczne badania i została zakwalifikowana do przeszczepu płuc. To jedyna szansa na normalne i długie życie.

Operacja zostanie przeprowadzona w Klinice AKH w Wiedniu. Rodzina musi być teraz w ciągłej gotowości do wyjazdu. – Telefon może zadzwonić za godzinę, za tydzień, za rok – wyjaśnia mama dziewczynki. Przeszczep i rehabilitację opłaca NFZ. Leki, pobyt rodziców w Austrii oraz późniejsze dojazdy na konsultacje trzeba pokryć z własnej kieszeni.

Ze wsparciem dla rodziny pospieszyła lokalna społeczność. W minioną niedzielę, 2 października, we współpracy z Zamkiem w Krasiczynie miejscowa szkoła podstawowa i gimnazjum zorganizowały wielki piknik charytatywny „Oddech dla Milenki”. Impreza została przeprowadzona z rozmachem, którego można tylko pozazdrościć (...)

Wsparcie finansowe dla Mileny można kierować na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą: 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473, wpisując w tytule wpłaty: Milena Podhaniak.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium