Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Przemyśl
Czy radny Błachowicz zrzeknie się mandatu?
– Po raz kolejny zajmujemy się sprawami niedającymi szans na rozwój miasta. Ta rada nie robi nic, władze miasta nie mają żadnych pomysłów. – powiedział podczas sesji Rady Miasta Przemyśla 28 września br. radny Wojciech Błachowicz (PO).
fot. zbiory własne
– Ta rada jest uzależniona od miejsc pracy. Większość z tych osób pracuje w instytucjach miejskich czy wojewódzkich, gdzie rządzi PiS. Stąd ich małe, a w zasadzie żadne zaangażowanie w sprawy ważne dla miasta – uważa radny Wojciech Błachowicz (PO).

Program sesji był bogaty w projekty uchwał. Projekt uchwały o wzniesieniu kolejnego pomnika, o wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym, szybkie „klepnięcie” projektów dotyczących programów unijnych na podnoszenie atrakcyjności kształcenia zawodowego w przemyskich szkołach i aktywizacji osób bezrobotnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym, przesunięcie pieniędzy z jednych zadań na inne. Wśród nich m.in. zwiększenie dochodów i wydatków przemyskich szkół różnych szczebli, aby pod koniec roku znowu nie zabrakło pieniędzy na wynagrodzenia dla nauczycieli (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
V 185.38.224.210 03.10.2016

Tu juz nie ma co robić. Zaorałeś razem z Preziem. Powodzenia w koszenie wielkich kontaktów z byłym posłem . Krewnym pułkownika byłego generała. 

Jak tam Mariusz ?

user
mariusz 31.183.237.67 03.10.2016

Chuj...o.

user
mieszkaniec 94.254.144.197 04.10.2016

Ten Pan juz dawno powinien zrezygnować ponieważ nie jest mieszkańcem rzeczywistym Przemyśla, a więc co to za Radny który nie mieszka w danym mieście. Po drugie mam pytanie czy za te miesiące nieobecności brał Pan dietę ? I po trzecie nie sprawdził się jako szef klubu PO który jest niszowy w tym momencie zero wypowiedzi obecność na sesjach max 2-3 członków wstyd ! Ale cóż jak ten Pan nie wejdzie zastąpi go osoba która wg lokalnej prasy również nie jest mieszkańcem Przemyśla ! 

user
Świerszcz 83.31.35.146 22:29:05 09-10-2016

Chcesz zamienić poważnego fachowca z klasą na półtora metra emeryta w wielkim nosem prosto z czoła, który wtyka we wszystkie plotki? I nic ponadto, tylko gderanie... Komu posłuży taka zamiana? Robercikowi Ch. = tak, ale miastu - na pewno nie.

user
Przemyślana 188.146.4.86 05.10.2016

Wojciech Blachowicz znakomicie sprawdził się jako szef Klubu PO i nadal swietnie się sprawdza na każdej sesji. Merytorycznie zabiera głos a jego uwagi pokazują ogromną niemoc tego miasta i pogłębiający się marazm. Jeśli wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenckich to ma mój głos. Poprowadzi Przemysl ku rozwojowi i nowoczesności. 

user
Catwoman 185.18.134.24 15:58:17 05-10-2016

Post napisała żona Błachowicza... 


Ilu RADNYCH  naprawdę mieszka w Przemyślu?


Ilu RADNYCH ma fajne pomysły?


Szkoda, że w naszym mieście nie ma niezależnej prasy i odważnych dziennikarzy.

user
Robert 77.115.66.98 14:25:22 06-10-2016
W takim razie poproszę o jakieś przykłady merytorycznej wypowiedzi radnego Błachowicza na temat przyszłości mostu kolejowego i tzw. konsultacji społecznych w tej sprawie.
Jak nie ma, to może kogoś innego z opozycyjnej PO?
user
Catwoman 185.18.134.24 15:11:34 06-10-2016

Przedmiotem zainteresowania jest "KORYTO", a nie zabytkowy most.


Jakie pomysły na rozwój miasta przedstawili (bez)RADNI? 


Kto na nich głosował???



user
Robert 5.174.68.154 00:41:24 07-10-2016
Lepiej ich nie prowokuj! Oni przecież mają tej diety z 1300zł miesięcznie. Ledwo to starcza żaby przyszli raz w miesiącu na sesję i podnosili ręce podczas głosowań. Większość siedzi solidarna w milczeniu. Ale widać, ze na waciki starcza. I jakby tak "wespół w zespół, by żądz moc móc wzmóc", to strach pomyśleć co może z tego zbiorowego procesu myślowego wyjść. Jeszcze puszkę Pandory otworzą albo odkryją coś jeszcze nieodkrytego i nieszczęście gotowe. Miasto ma wiele problemów. Po co kolejny tworzyć. Mowa jest tylko srebrem.
user
Catwoman 185.18.134.24 14:52:55 07-10-2016
Konsekwencje zbiorowego procesu myślowego bezRADNYCH mogą być katastrofalne.
Przestaję prowokować. Niebezpieczeństwo jest zbyt duże.

user
Przemyslanka 188.146.4.86 06.10.2016

Wojciech Blachowicz widział Przemysl jako miasto nowoczesne a nie tylko jako zbiór brudnych zabytków wymagających odnowy. O to walczył. I nadal walczy na każdej sesji.  Wraz z rozwojem nowoczesnego Przemyśla bylby i rozwój przemysłu. W Warszawie dobrze to rozumieją bo w niego inwestują a naszych lokalnych władz jakoś nigdzie nie chcą. ...

user
Catwoman 185.18.134.24 23:59:15 06-10-2016

Wojciech ostatnio rzadko pojawia się na sesjach. 


PO cierpi na zespół stresu pourazowego po oderwaniu od koryta.


Jakiego przemysłu?

user
Robert 5.174.68.154 00:37:00 07-10-2016

Ale ja nie pytałem o to co widział tylko poprosiłem o przykład merytorycznej wypowiedzi na konkretny temat.

Przez ponad 3 lata był zastępcą prezydenta, miał w Warszawie kolegów rządzących krajem, koleżankę odpowiedzialną w województwie za zabytki. To wystarczająca ilość czasu aby nie tylko coś powiedzieć ale również zrobić. Na przykład doprowadzić do powstania nowoczesnego mostu albo unowocześnienia starego.

Jeżeli partia milczy w tej czy innej sprawie, to nie jest opozycją tylko milczącym koalicjantem.

user
Przemyslanka 188.146.4.86 07.10.2016

Rzadko się pojawia.? Widocznie zbiera sily. ..

user
Catwoman 185.18.134.24 14:45:15 07-10-2016

Nastąpi atak na koalicję rządzącą...


Próba przejęcia koryta?


Napisz coś więcej.

user
Robert 31.2.37.52 15:57:41 07-10-2016

Po zapoznaniu się choćby z protokołem nr XXVI/2016 z sesji Rady Miejskiej w Przemyślu Grzegorz Schetyna będzie mógł się i pośmiać i popłakać. Tam to dopiero widać merytoryczną "wojnę totalną 2.0" prowadzoną przez klub radnych z PO..

user
Catwoman 185.18.134.24 17:12:52 07-10-2016

To jednak nie jest zespół stresu pourazowego po oderwaniu od  "KORYTA".


To jest wścieklizna. 

user
Robert 95.41.93.224 18:04:05 07-10-2016

To nie wścieklizna. Jesteśmy przecież w niedźwiedzim grodzie.
http://dai.ly/x4st9no

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę