Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Wreszcie usunęli znak zakazu na Krasińskiego
Mimo tego, że po jednej stronie ulicy Krasińskiego w Przemyślu, w miejscu pod wiaduktem kolejowym, przez wiele lat widniał znak zakazujący przejścia wąskim chodnikiem, nikt nie zwracał na niego uwagi. Ani mieszkańcy, ani służby mundurowe, czyli miejscy strażnicy i policjanci. Ci drudzy nakładali nawet mandaty, ale obywatele zripostowali, robiąc zdjęcia przechodzących tamtędy stróżów prawa!
fot. Mariusz Godos
W jednym miejscu pod wiaduktem kolejowym jest tzw. wąskie gardło, gdzie dwie osoby nie mają szans się wyminąć, ale dla nikogo nie stanowiło to większego problemu.
Mieszkańcy wielokrotnie apelowali o usunięcie wspomnianego zakazu z jednej prostej przyczyny: nikt na niego nie zwracał uwagi. Nie miał on także żadnego uzasadnienia. Co prawda w jednym miejscu pod wiaduktem kolejowym jest tzw. wąskie gardło, gdzie dwie osoby nie mają szans się wyminąć, ale dla nikogo nie stanowiło to większego problemu. Nie doszło tam nigdy do potrącenia pieszego. W rozwiązanie sprawy zaangażował się Zarząd Osiedla nr 9 „Krasińskiego” (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
obywatel 193.242.142.66 02.10.2016

Ważne że kasę trzepali jak to mundurowi w mieście potrafią najlepiej 

user
Gosc 94.254.160.44 02.10.2016

Ten znak wcale nie był taki zły bo to gardło jest naprawdę wąskie. Każdy szedł na własną odpowiedzialność. Nieraz ludzie wchodzą na jezdnię żeby się wyminac. Osobiście się cieszę bo chodzę tamtędy codziennie ale najbezpieczniej to tam nie jest. Raz mi Straż Miejska zwróciła uwagę ale na tym się skończyło.

user
hnvbbv 37.47.83.134 14:43:12 02-10-2016


to dlaczego nie. dali szlabanu.

user
mk 91.193.208.124 02.10.2016

Takich przykładów  można mnożyć   w całej Polsce.  W krajach niezamożnych - a do takich  nasz kraj  dalej należy-   budżety miejskie czy krajowy , "reguluje się "  m. innymi  w ten sposób . Zakazy parkowania , strefy miejskie   z parkomatami , gdzie służby miejskie bardzo skrupulatnie   , z  dokładnością  co do minuty  patrzą na  opłacony czas parkowania . W większych miastach , obowiązuje pod pretekstem ograniczenia  hałasu i spalin  w określonych  godzinach  zakaz wjazdu pojazdów o dcc powyżej 12ton . Ale gdy   wykupisz pozwolenie , to jakoś  nikogo już nie interesują spaliny ani hałas . Pomimo ,że  w  cenę  paliwa  wliczone są :VAT , podatek drogowy , akcyza , to pojazdy powyżej 3,5tony muszą mieć tzw, viatole    następne opłaty drogowe , mimo zapłaty dokonanej w cenie  zakupionego paliwa.. Wjeżdżasz na autostradę , opłata  za przejazd , mimo ,że juz jak wspomniałem uiściłeś opłatę drogową we wspomnianym paliwie .Masz psa, to będziesz bulił za niego następny podatek Pełno kamer , które  rejestrują  nawet  niewielkie przekroczenia prędkości  i podobne metody. Władze  jest zachłanne. Takie metody postępowania to cechy krajów  biednych .Brak nowoczesnych technologii , wielkich koncernów / zostały zlikwidowane  przez poprzednie liberalno - masońskie rządy /,  brak nowoczesnej   produkcji  , własnej , a nie obce montownie, to brak wpływów , no to trzeba zachowywać się jak gangster, wymuszenia i haracze , bo takich metod inaczej nazwać nie można .

user
asdf 37.47.88.36 03.10.2016

To jest słynne miejsce obław . 2 lata temu 98 letnia staruszka została osaczona , zatrzymana i zapłaciła 100 zeta za to , że szła tym chodniczkiem .

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Chcesz dodać własne ogłoszenie?
Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo.
Dodaj ogłoszenie