Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Jarosław
– Burmistrz nas zignorował – twierdzą rodzice i nauczyciele [wideo]
Do zaskakującej sytuacji doszło podczas spotkania nauczycieli i rodziców z burmistrzem i przedstawicielami władz miasta, zaplanowanego w ubiegłą środę (25.02) w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich. Na spotkanie przyszli wszyscy, za wyjątkiem burmistrza, a oczekiwanie na głównego bohatera przyniosło nieoczekiwany efekt.
fot. Roman Kijanka
– Szkody, jaką wyrządził slajd wyświetlany na wcześniejszym spotkaniu w Miejskim Ośrodku Kultury, już nie da się naprawić – uważali zebrani.

Przybyli na spotkanie przedstawiciele nauczycieli, rodziców i nauczycielskich związków zawodowych oraz kilkunastu radnych, w tym trzech wiceprzewodniczących rady miasta, na darmo oczekiwali burmistrza i naczelnika wydziału oświaty. Mieli się zająć sytuacją szkół w mieście, a w szczególności sposobem, w jaki przedstawiono placówkę na zorganizowanym wcześniej przez władze miasta spotkaniu w Miejskim Ośrodku Kultury. Zdaniem nauczycieli zespołu szkół pokazano tam niepełne i krzywdzące dla nich dane. Wcześniej spotkania poświęcone jarosławskiej oświacie odbyły się w szkole nr 7 i 9. Na obu burmistrz był obecny.

– Gdy około dwóch tygodni temu planowaliśmy to spotkanie, sekretarka powiedziała, że potwierdzi termin. 
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
52 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
krytykant 31.128.8.72 04.03.2015

Tytuł pod zdjęcie:

"Do czego myśmy to miasto doprowadzili..."

user
huy 176.110.147.44 04.03.2015

a kto to taki zamyślony na foto,

user
iui 176.110.147.44 04.03.2015
ten z boku to harcmistrz
user
Monia 178.43.50.103 04.03.2015

Jeśli przekaz z ostatniej sesji RM nie był "zmanipulowany" to słyszałam wyjaśnienie p. Burmistrza, że zaszło nieporozumienie bo on czekał na delegacje szkoły u siebie w gabinecie.

user
gość 88.220.123.162 04.03.2015

Ten dyrektor to urwał się z filmu Nosferatu wampir

user
123 88.220.123.162 04.03.2015

Dzieci ojca dyrektora z górki od cycka oderwane.

Dyrekcja 7 i 9 potrafiła spotkanie zorganizować u was oczywiście nie dało się bez awantury

Umówiliście się z burmistrzem w ratuszu to nie róbcie ludziom wody z mózgu.

user
yty 176.110.147.44 04.03.2015

to nie harcmistrz

user
iui 176.110.147.44 04.03.2015

był w PRL-u

user
huy 176.110.147.44 04.03.2015
nie on zbiera u nas w parafi na tacę
user
iui 176.110.147.44 04.03.2015
to nie dam ani grosza
user
Fajny Gość 185.25.120.242 04.03.2015

Pan dyrektor umawia się u burmistrza w ratuszu  a potem organizuje spotkanie u siebie w szkole zaprasza szyszki  a  burmistrza nie informuje .A pan Kijanka ma pożywke i punktuje u pani K-Z

user
gość 88.220.123.162 04.03.2015

Kijanke miałem za jednego z rzetelniejszych dziennikarzy, niestety chyba się pomyliłem.

Ewa nie daje za wygarną .

Dostaje wścieku bo Wyczawski nie zabrał jej ze sobą do Rzeszowa.

Pani Ewo referendum już rozpisane?

user
Gosć 31.128.8.76 04.03.2015

Nie mówcie do harcmistrza zboku

user
katarzyna 185.25.120.242 04.03.2015

A co do sekretarki burmistrza jest super ,szkoda. że ją tak opisują starałam się dostać do byłego burmistrza ale mumia zawsze była na nie.Jestem zachwycona nową sekretarką i bardzo ją pozdrawiam zadowolona petentka

user
piotr 176.110.147.44 05.03.2015

o tak pani kierownik sekretariatu to super

bardzo grzeczna

a Burmistrz Paluch powinien redukować załogę,

obliczyłem 62%  do zwolnienia

na ping ponga -1000000zl. minus

user
wa;l 176.110.147.44 05.03.2015

a pani z sekretariatu  u andrzeja  miała takie wytyczne

ona nie była taka zła  jak telefonowałem była bardzo

grzeczna    To burmistrz bał się ,miał stres

user
sąsiad dobrodziej 176.110.147.44 05.03.2015

tak szkoła  7i 9  niech będzie parafialna

tam głosują na PIS 

Rado Miasta  przekazać te szkoły

Proboszczu zwolnij dyrektora

zatrudnij  Mariusza ma uprawnienia pedagoga

user
tiku 176.110.147.44 05.03.2015
piszesz bzdury    minus  5.000.000 złp
user
piotr 176.110.147.44 05.03.2015
o, nie wiem , kto wie ile w roku idzie kasy na kolping

user
ytre 176.110.147.44 05.03.2015
mieszkańcy jaroslawia   przeczytajcie wypowiedz
Pagacza profesora 
w zyciu podkarpackim  pełna treśc
sam brał pobory jako nauczyciel a co tam pisze
user
wcek 176.110.147.44 05.03.2015

jego żona brała pobory nauczyciela


w wersji papierowej piszą prawdę o pagaczu


tam jest jego prawdziwe oblicze

user
janek 176.110.147.44 05.03.2015
macie rację  Pani Sekretarka to super
byłem załatwić sprawę
oddzwoniła ,że załatwiona

Burmistrz to Gość  przyjął  więcej petentów w 1 miesiącu
jak  wyczawski w 8 latach
user
123 31.128.9.6 12:08:55 26-03-2015

Jak się nie ma co robić i 8 godzin pierdzi w stołek to można czasami z kimś z nudów porozmawiać, poza tym nie porównujcie tego pantoflarza, co się na niczym nie zna z prawdziwymi urzędnikami , bo to jest śmiechu warte

user
Wojtek 185.25.120.242 05.03.2015

A czemu na spotkaniu zabrakło posła KULESZY tak broni szkoły nr.12 

Byłego burmistrza zaproście Andrzej na pewno pomoże !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
Jarosławianin 185.25.120.242 05.03.2015
                  APEL DO BURMISTRZ              WALDEMARA PALUCHA    Zwolnić Joanne z Mordoru bo chodzi i miesza panu za plecami.REFERENDUM im się marzy a my społeczeństwo z Jarosławia stajemy za panem MUREM nie do przebicia.
user
123 31.128.9.6 12:10:15 26-03-2015
żebyście sobie  tylko o ten mur wszyscy łbów nie roztrzaskali
user
Janek 176.110.147.44 05.03.2015

Tak masz rację stoimy za WALDKIEM murem

user
ziomek z rynku 176.110.147.44 05.03.2015

Mieszkańcy Jaroslawia 

Mieszkańcy Rynku


na kogo głosowaliście   !!!!!

NAUCZYCIELE        Pagacz   mówi        80% kosztów

pochłaniają pensje nauczycieli,  muszą się one

wiązać ze     ZWOLNIENIAMI !!!!!!!!

user
kaczka 176.110.147.44 05.03.2015

a kto w tym czasie zjadł kaczkę na 7-sposobów

gazeta o tym nie pisze

user
profesor 178.37.144.80 05.03.2015

Ale, jaja!

user
błazen 31.128.13.16 05.03.2015

Ciekawe jak Burmistrz mógł zrozumieć, że spotkanie odbędzie się u niego w gabinecie? 100 osób w pomieszczeniu 5x4 i to o godz. 16:30 tj. po godzinach pracy urzędu. Odpowiedź: albo nie chciał się spotkać (co jest mniej prawdopodobne), albo ktoś go celowo wprowadził w błąd (obstawiam naczelnika wiadomego wydziału, który trzyma z wiadomymi szkołami, którym odradzająca się z politycznych gruzów "dwunastka" zgarnia uczniów) Ot cała prawda

user
barek 176.110.147.44 05.03.2015

a kto zlecił audyt    wyczawski

a ile zapłacił 

a po co zlecał

a co miał osiągnąć

a teraz siedzi i myśli

a może śpi

user
gośc 88.220.123.162 05.03.2015

A może na....ny

user
uczestnik 83.31.33.72 05.03.2015
Nie wiem skąd tyle jadu w kierunku autora filmiku. Treść filmu rzetelnie  oddaje emocje i wydarzenia, jakie miały miejsce podczas spotkania, na którym zresztą byłem. Nie ma tu żadnej manipulacji. Nie jest winą autora filmu, że na spotkaniu było dużo emocji i że nie było Pana Burmistrza.


user
gość 88.220.123.162 05.03.2015

Nie potrafiliście zorganizować normalnie spotkania.

W SP 9 i 7 nie było problemu.

Ponadto u g...ego działającego z ramienia EKZ redaktorzyny zamówiono g...ny artykuł.

Jak dotychczas burmistrz nie odmówił nikomu spotkania, zarówno pojedynczej osobie jak i żadnej grupie mieszkańców.

Nie wiem czy to wy zostaliście poddani manipulacji czy sami manipulujecie.

Ponadto polecam dzisiejszy artykuł w Nowinach dotyczący sytuacji w szkolnictwie na Podkarpaciu.


user
Mój Jarosław, nie \"polityków\" 185.25.120.246 05.03.2015

Do wszystkich, którzy twierdzą, że pan burmistrz nie wiedział, a pan Kijanka jest nierzetelny dziennikarsko: z pełną świadomością rozpowszechniacie bzdury. Nie ma w was odrobiny przyzwoitości. Bezczelnie wykorzystano fakt, że dyrektor szkoły ufa władzą, a te- jak to w Jarosławiu- manipulują ludźmi jak chcą, przekonani, że im wolno, bo z mandatu społecznego stoją ponad prawem. Szkodzicie społeczeństwu jako heroldzi typowego dla naszych stron politycznego bagna, które chce zawłaszczyć naszą rzeczywistość. Ludzi z czartoryskich się bronią, bo stali się ofiarami politycznych rozgrywek naszych pseudopolityków bez sumienia. Wykonują rzetelnie pracę, a są w bezpardonowa postponowani przez pana z wiadomego wydziału, ale poczekajmy, myślę, że się parę osób zdziwi rozwojem zdarzeń. Są w końcu jakieś granice!

user
gość 88.220.123.162 06.03.2015

(dotyczy postu powyżej)

No to już chyba Endriu z górki osobiście zabrał głos

user
NICK 88.220.43.58 06.03.2015

ŻEGNAJCIE PRZYDUPASY PO!!!!!

user
Nick1 185.25.120.246 06.03.2015

WITAJ PROSTAKU I CHAMIE :)

user
Jarosławiak 31.61.136.243 06.03.2015
Jedno w temacie: "Tylko matoły zamykają szkoły". Pozdrawiam i o opamiętanie wnoszę.
user
sasiad 176.110.147.44 06.03.2015

akademia ping ponga   

rado miasta    następny milion



user
dobrodziej 176.110.147.44 06.03.2015

kto jest przewodniczącym rady dzielnicy

tam gdzie stoi szkoła nr, 7 

proszę zwołać zebranie

apel do rady miasta o przekazanie szkoły

to będzie szkoła parafialna

user
NICK 178.43.93.42 06.03.2015

do "nick1" - PRZYJACIELU - SZKOŁA TZW. "12" TO NIC INNEGO JAK TYLKO LĘGOWISKO OSÓB W WYGÓROWANYMI AMBICJAMI I ASPIRACJAMI NA OSIĄGANIE JAK NAJBARDZIEJ POPULISTYCZNYCH STANOWISK URZĘDNICZYCH.

JEŻELI TEGO NIE WIDZISZ - NAZYWAJ MNIE DALEJ CHAMEM I PROSTAKIEM - TA SZKOŁA NIE POWINNA BYŁA ZAISTNIEĆ W ŚRODOWISKU LOKALNYM JAKO SZKOŁA PONADPODSTAWOWA. 

user
Zwykły człowiek 31.61.136.243 06.03.2015

Na chama i prostaka sam sobie zasłużyłeś swym wpisem. O miernocie całego twego wywodu i osobistych urazach do kilku osób z Czartoryskich (skądinąd nie lubianych w 12 za traktowanie szkoły jako trampoliny do kariery) świadczy skłonność do krzywdzących uogólnień. Może jesteś z nowego układu i masz jakiś interes do ugrania- może jakiś bank w 11, ale ja widzę nowoczesną szkołę, światłych ludzi, którzy pracują z niełatwą młodzieżą i totalną ignorancje i butę władzy zachwyconej swoimi nowymi kompetencjami, która miesza zwykłych przyzwoitych ludzi w swoje wojenki. I radzę mniej stronniczo, bo mogą pojawić się repetytoria z przeszłości nie dla wszystkich chlubnej.


user
błazen 31.128.13.16 06.03.2015

Znam wielu nauczycieli i pracowników tej szkoły (chodziła tam dwójka moich dzieci) i nie zauważyłem nigdy jakichkolwiek aspiracji politycznych. Wiele razy natomiast mogłem zaobserwować jak ci ludzie muszą walczyć z polityką i politykami - tak samo jak teraz. Przez jedną opcję są wykorzystywani, a od drugiej dostają lanie. Nic dziwnego, że w końcu się oficjalnie postawili. A propo „przydupasów PO” to większość z tych, których tam znam nie głosuje na PO, a tym bardziej nie angażuje się do polityki, bo podobnie jak większość Polaków ma jej dosyć. Chyba każdy zdaje sobie sprawę gdzie zapadają decyzje polityczne. Szkoły tak jak większość z nas są poprostu ofiarami samolubnie prowadzonej polityki.      


user
jeti 88.220.43.58 08.03.2015

do zwykły człowiek:

niełatwą młodzież - proponuje przenięśc do szkoły specjalnej w jarosławiu


user
człowiek 185.25.120.246 09.03.2015

Do jeti z pozdrowieniami


Na wyznaczonym przez twoje posty pułapie "dyskusji", pozostaje jedynie skorzystać ze znanej mądrości:  Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ” 

user
Jur 31.128.9.6 17.03.2015

Cudowna sekretarka, wspaniały burmistrz!!! Jakich to cudownych czasów doczekaliśmy w Jarosławiu!!!. Zobaczymy tylko, jakie ważne i trudne problemy ten wspaniały burmistrz załatwi w naszym miecie. Jak na razie to pogratulować jego wiernemu sztabowi za wspaniały PR , za błyskawiczną reakcję na wszelkie wpisy. Już tam obydwaj informatycy z urzędu miasta śledzą przez 8 godzin wszystkie wpisy negatywne i reagują na nie ostro. Pewno dostaną za to premię, a obraz naszego uwielbianego włodarz pozostanie na wieki nieskazitelny!!

user
ratuszny 31.1.94.106 09.12.2015

miał nową dostawe klapek, po ekspertyzie braku zimy

user
j 176.110.147.44 08.04.2016

był 25 lat radnym

a do czego to miasto doprowadził

user
j 176.110.147.44 19.04.2016

tyle krzyku


a tu nic

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę