Życie Podkarpackie nr 26/2017 Życie Podkarpackie nr 26/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 180/2017, Czwartek 29 czerwca 2017 r., Piotra i Pawła
Opublikowano
Region, Rzeszów, Przemyśl, Lubaczów, Jarosław, Przeworsk
Powalcz o stypendium marszałka
Po 2 tysiące złotych dla setki żaków. Właśnie tyle ma do rozdania marszałek województwa podkarpackiego. Jednorazowe wsparcie „na start” adresowane jest do tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na maturze.
fot. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
O finansowe wsparcie mogą się ubiegać osoby rozpoczynające studia w państwowej lub prywatnej uczelni znajdującej się na Podkarpaciu. Na zdjęciu stypendyści wcześniejszej edycji programu.

W tym roku rusza już 3. edycja programu „Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego”. O finansowe wsparcie mogą się ubiegać osoby rozpoczynające studia w państwowej lub prywatnej uczelni znajdującej się na Podkarpaciu – studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Warunkiem jest uzyskanie wysokich wyników na egzaminie maturalnym (co najmniej 75 proc. punktów na poziomie rozszerzonym z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka). Aby zdobyć pieniądze, należy złożyć stosowny wniosek oraz komplet dokumentów: kserokopię świadectwa maturalnego i dowodu osobistego (stwierdzone za zgodność kopii z oryginałem), zaświadczenie z dziekanatu o statusie studenta, oświadczenie o podjęciu studiów po raz pierwszy.

Wszystkie złożone wnioski o stypendium rozpatrzy komisja powołana przez Zarząd Województwa Podkarpackiego. Nabór prowadzony będzie w październiku (17 – 28.10 br.).

Dokładny regulamin programu stypendialnego, wzór wniosku, a także umowa o przyznanie stypendium dostępne są na stronie internetowej www.edukacja.podkarpakcie.pl Szczegółowe informacje nt. programu udzielane są także pod nr. tel. 17 747 59 42 oraz drogą elektroniczną (e-mail): m.franczyk@podkarpackie.pl.

 

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy uważasz, że kierowcy powinni mieć możliwość parkowania w ścisłym centrum Twojego miasta?
  • Tak, wszędzie. Miejsc parkingowych i tak brakuje
  • Powinno być tylko kilka wyznaczonych miejsc na uboczu
  • Nie, starówka powinna być wolna od pojazdów
  • Nie mam zdania
nr 26/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium