Życie Podkarpackie nr 30/2017 Życie Podkarpackie nr 30/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 209/2017, Piątek 28 lipca 2017 r., Wiktora i Innocentego
Opublikowano
Jarosław, Radymno
Marihuana i haszysz ukryte w... pościeli
54 gramy suszu marihuany i 5 gramów haszyszu. Tyle znaleźli policjanci u dwóch mieszkańców naszego regionu. Obu grozi do 3 lat więzienia.
fot. KPP Jarosław
U dwóch mieszkańców powiatu jarosławskiego policjanci z wydziału kryminalnego ujawnili ponad 54 gramy suszu marihuany i 5 gramów haszyszu.

W mieszkaniu 24-letniego mieszkańca Jarosławia kilka dni temu policja znalazła ukrytą w pościeli puszkę, w której znajdował się susz marihuany i sprasowana kostka jakiejś substancji. Badanie policyjnym testerem wykazało że tego pierwszego było ponad 31 gramów, a kostka to nic innego jak ponad 5 gramów haszyszu. Mężczyzna został zatrzymany przez miejscową policję. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Do prokuratury skierowano wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego.

Niemal w tym samym czasie do wykrycia środków odurzających doszło też w gminie Radymno, na terenie posesji zamieszkiwanej przez 26-latka. Policja w kieszeni kurtki mężczyzny znalazła pudełko, w którym były woreczki z suszem marihuany – w sumie 23 gramy. Policjantom udało się ustalić, że zatrzymany 26-latek wcześniej zajmował się uprawą konopi indyjskich. Zawnioskowali też o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego zajęcia mienia. 26-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających i prowadzenia nielegalnej uprawy konopi.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Jak oceniasz postawę prezydenta Dudy w sprawie ustaw dotyczących sądownictwa?
  • Jestem zadowolony/a z podwójnego weta
  • To tylko połowiczny sukces, brakuje zawetowania 3 ustawy
  • Prezydent nie powinien wetować ustaw
nr 30/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium