Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Przemyśl
Przedszkole w Nehrybce uwstecznia?
Są już pierwsze efekty rewolucji w polskiej oświacie. Rodzice przestali posyłać 6-latki do szkoły, pozostawiając je w przedszkolach. Mają do tego prawo, tyle że przedszkola nie są na to przygotowane. Brakuje miejsc. Przekonała się o tym pani Barbara, mieszkająca obecnie w Nehrybce,która została zaskoczona decyzją społecznej dyrektor przedszkola w Nehrybce (gmina Przemyśl) o przeniesieniu jej 5-letniego syna do grupy... 4-latków!
fot. Mariusz Godos
– Kiedy odwiozłam dzieci do szkoły, zobaczyłam, że pięcioletni syn idzie do grupy młodszej. Byłam w szoku. Ścięło mnie z nóg. Podeszłam do dyrektor przedszkola i zapytałam, dlaczego przeniosła Mikołaja do młodszej grupy. Zabieram dzieci z tego przedszkola, ale z całą pewnością nie pozostawię tej sprawy ot tak sobie – opowiada pani Barbara.

Przedszkole w Nehrybce wchodzi w skład Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki. Prowadzi cztery grupy: 3-, 4-, 5- i 6-latków. Każda z grup liczyła do tej pory około 20 osób. Ani dużo, ani mało. Można by rzec, w sam raz. – Moje dzieci, młodsza córka i starszy od niej syn, chodziły w zeszłym roku szkolnym wspomnianego pzedszkola i bardzo je sobie chwaliły. Podobnie my z mężem. Dzieciaki miały swoje koleżanki i kolegów. Nie jesteśmy osobami kłótliwymi, ale są pewne granice. I uważam, iż w tym wypadku te zostały przekroczone (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
hasler 157.25.108.96 10.10.2016

Spokojnie , ach ci wyborcy tacy pieniacze :)

user
milo 178.43.97.253 10.10.2016

no i sie zaczelo

user
Basiulek 94.254.144.170 11.10.2016
Straszne rzeczy... W sam raz żeby iść z tym do gazety.
user
slim 83.6.136.39 11.10.2016

Najpierw Truchło, teraz to....

user
Hanzia 193.242.142.138 11.10.2016

Mój 5 letni syn był w jednej sali z 2 latkami, bo przedszkole przyjmowało, kogo się dało, tylko żeby mieć pieniądze (było niepubliczne). Jak zauważyłam, że dziecko zaczyna się cofać, przestaje składnie mówić, a zamiast tego wydaje pojedyncze słowa w stylu gugu, kaku - natychmiast go stamtąd zabrałam

user
WESOŁA :D 37.248.158.103 11.10.2016
trzeba wszystko robić żeby pokazać się w gazecie hahahaha ha śmieszne
user
prawda 5.172.255.60 11.10.2016

Z tej informacji nic konkretnego nie wynika. Może redakcja zapyta drugą stronę? 

user
binek 83.31.94.202 11.10.2016

straszne mi rzeczy trzeba bylo zapisac syneczka  do szkoly  a nie skarzyc publicznie

user
Bolek 83.17.224.223 12.10.2016

Pikuś tam dziecko! Grunt, że mama ma fotkę w gazecie i na stronie!

user
rodzic 95.49.127.204 12.10.2016

Pani Barbaro, nie tędy droga...a tak w ogóle, to przedszkole jest dwuoddziałowe 4, 5 - latki  i  5,6 -latki...


user
mama 95.49.129.156 12.10.2016
A mowi ze nie jest osoba klotliwa ,a tu do gazety pogonila i zdjecie strzelila zeby wszyscy na nia patrzyli z politowaniem ze dziecko w cztero latkach ,,,ale ma problem kobieto wstyd!!!!!!!!!!!!!
user
ja 185.18.135.59 13.10.2016

Przedszkole w Nehrybce nie uwstecznia , tylko prężnie pracuje. Nie od dzisiaj i nie tylko w NEHRYBCE łączy się programy( grupy) i nikomu krzywda z tego powodu się nie dzieje.  Dobre przedszkolanki radzą sobie z tym doskonale ,  a tylko takie pracują w tym przedszkolu.

user
mama 83.24.219.19 16.10.2016

Skoro nie jest Pani kłótliwa, to o czym świadczy ten artykuł, osoba niekłótliwa ROZMAWIA, "pięknie" Pani podziękowała nauczycielkom za swoje wcześniejsze zadowolenie...

user
Goga 31.183.195.10 17.10.2016

Pani Beato -  troszeczkę się pani zagalopowała…, powinna się pani uderzyć w te swoje piersi  i na łamach tej gazety przeprosić wszystkie panie pracujące w przedszkolu w Nehrybce. Ale zrobiła pani wiochę!!! Wstyd!!! 

user
goga 31.183.195.10 22:38:59 17-10-2016
Poprawka - Pani Barbaro!!!!
user
nauczyciel 217.99.255.102 22.10.2016
Nie od dziś w PRZEDSZKOLU w Nehrybce nauczyciele bardzo dobrze przygotowują dzieci do podjęcia nauki w szkole. Dzieci oprócz wiedzy wykazują się też dużą samodzielnością.
nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę