Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Region, Dylągowa, Dynów
Molestowanie seksualne w szkole? Nauczyciele oskarżają dyrektora, rodzice go bronią
– Dyrektor stosował mobbing i molestował seksualnie – twierdzą nauczyciele z Dylągowej. – Nie mam sobie nic do zarzucenia – odpowiada Grzegorz Marszałek. Murem za nim stoją rodzice, choć sprawą zajmuje się prokuratura, a dyrektor został zawieszony w obowiązkach. W tle pojawia się też wątek – niejasnej zdaniem mieszkańców – przeszłości sekretarza gminy.
fot. archiwum
Konflikt w Zespole Szkół nr 5 w Dylągowej wybuchł na początku 2014 r. Jedna z nauczycielek dostała anonimowy list, bardzo krytyczny wobec niej i jej metod pedagogicznych. 

Dyrektor Grzegorz Marszałek przyznał się do jego autorstwa. – Za namową, choć ja tego nie napisałem. Liczyłem, że w ten sposób uda się wyciszyć niepotrzebne emocje. Miało to zostać między nami. Stało się inaczej – tłumaczy.

Wkrótce sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Zajęła się nią także komisja dyscyplinarna przy kuratorze oświaty, jednak zawiesiła ją do czasu rozstrzygnięcia przez prokuraturę.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
grzegorz 37.152.19.177 04.03.2015

trzymaj się dyrektorze, te panie jeszcze będą płakać, wrócisz jaki i inny których opluwali a teraz proszą o pomoc, a dobrze by się stało aby ta pani zastanowiła się wogóle nad tym całym molestowaniem bo za chwile się okaże, że za to iż jej rękę podawałeś na przywitanie okaże się molestowaniem. 

user
Mario 83.22.254.12 05.03.2015

Niech lepiej nauczycielki wezmą się do wykonywania swojej pracy sumiennie, a nie bezpodstawnie oskarżają człowieka, który dba o dobro wszystkich!!!

user
rodzic 62.133.139.185 07.03.2015

Na litosc boska co robocie z naszymi dziećmi.niech te nauczycielki wezmna się do uczenia dzieci, a ta co wyraźnie chce koniecznie zostać dyrektorka to zapłaci przed bogiem,tak na sile wywalic dyrektora by sama zajęła jego stołek - to wielkie swinstwo gdzie babo masz rozum ,teraz rzecznik praw dziecka ma sprawę w rekach

user
grzegorz 37.152.18.149 10.03.2015

co niektórzy myślą, iż po trupach do celu, zniszczyć, opluć drugiego, ale to wszystko na chwilę, panie nauczycielki patrzą tylko na to co teraz nie przejmują się nikim i niczym, kłamią, mataczą i to ma być dobrą nauką dla dzieci. Oby tylko dyrektor wrócił zobaczymy jak się wtedy będą czuć. Choć ja na jego miejscu bym im ręki nie podał bo zaś odbiorą to jako molestowanie, a czemu się tak tego molestowania czepiły, dla mnie tylko jedno wytłumaczenie ich faceci się nie sprawdzają.  Pośmiewisko z całej wsi robią, a my i tak dyrektora bronić będziemy i mieszanie sekretarza nie pomoże. 

user
ohoho..... 62.133.135.155 19.03.2015

komentarze z jednego kompa, nieźle.......

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium