Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Region
Mężczyzna poparzył sobie przełyk wodą mineralną!
Do zdarzenia doszło w Bolesławcu. Zanieczyszczona partia wody mineralnej „Żywioł Żywiec Zdrój” może być jednak w całej Polsce.

Dzisiejszej nocy do bolesławieckiego szpitala trafił 31- letni mężczyzna z poparzeniami przełyku. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna napił się wody mineralnej z oryginalnie zapakowanej butelki, na której widniała etykieta „Żywioł Żywiec Zdrój” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu.

- Wziąłem dwa spore łyki. Poczułem, że to nie jest woda. Zaczęło mnie parzyć. Wyplułem wszystko na dywan. To było kwaśne, potwornie niedobre i żrące - opowiada w rozmowie z reporterem TVN24 Maciej Zielonka, który w nocy trafił do szpitala w Bolesławcu.

Jak mówią lekarze, jego stan ogólny jest dobry. Ma poparzenia przełyku i jamy ustnej. 31-latkowi grożą owrzodzenia jamy ustnej i przełyku, a rana będzie goiła się długo.

Butelka pochodziła z zakładu w Mirosławcu. O zdarzeniu został poinformowany producent. - Zostały podjęte zdecydowane działania w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji – zapewnia Martyna Węgrzyn, rzecznik prasowy Żywiec Zdrój.

„W trybie natychmiastowym uruchomiliśmy wewnętrzne procedury mające na celu weryfikację przyczyn zdarzenia. Powołany został zespół specjalistów, który we współpracy z inspekcją sanitarną oraz policją prowadzi prace wyjaśniające na terenie zakładu produkcyjnego. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami i organami kontrolnymi” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie firmy Żywiec Zdrój. 

Jak poinformowała M. Węgrzyn, w zgrzewce zakupionej przez konsumenta znalazło się 11 butelek z partii produkcyjnej z sierpnia i jedna z kwietnia, co oznacza, że produkt nie był zapakowany oryginalnie przez Żywiec Zdrój.

Weryfikowane są produkty o numerze partii: S:08/08/08:49/3/1 z 8 sierpnia 2016 r  i S: 20/04/11:04/3/1 z 20 kwietnia 2016 r.

„Wstępne ustalenia służb kontrolnych potwierdzają, że butelki z partii z 8 sierpnia nie budziły zastrzeżeń. Prowadzone są dalsze analizy butelki z 20 kwietnia 2016 r. - policja rozpatruje możliwość celowego zanieczyszczenia produktu substancją zawierającą chlor i umieszczenia jej w zgrzewce przez osobę trzecią” – pisze M. Węgrzyn.

„Wstępne ustalenia inspekcji sanitarnej pozwalają też stwierdzić brak jakiegokolwiek powiązania bieżącej produkcji z zaistniałą sytuacją. Bezpieczeństwo innych produktów i wody gazowanej z innych dni produkcji nie zostało w jakikolwiek sposób podważone – produkty są bezpieczne – zapewnia rzeczniczka firmy.

Jak poinformował TVN24, w butelce był chlor lub pochodna chloru.

Więcej informacji

TUTAJ

 

 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
D.N.O. 178.235.40.123 23.09.2016

osz k. mać! To Życie nie ma już o czym pisać? O butelce wody? A gdzie problemy upadającego miasta?

user
woda 83.31.33.199 24.09.2016

woda żywiec z Mirosławca


to dzielnica Żywca


to największe miasto bo dzielnica oddalona od niego  600km


oni tą wodę tam wożą w beczkach i tam rozlewają czy co a może tam jest źródłonr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Chcesz dodać własne ogłoszenie?
Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo.
Dodaj ogłoszenie