Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl, BOLESTRASZYCE
Mieszkańcy: – SOK-iści się na nas uwzięli [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy Żurawicy i Bolestraszyc skarżą się na zachowanie funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Powodem interwencji jest przechodzenie przez tory w niedozwolonym miejscu. Rzecz jednak w tym, że innego przejścia brakuje.
fot. Paweł Bugira
– Droga bezpośrednio przez tory to właściwie jedyne przejście na drugą stronę. Nikt z nas nie jest samobójcą. Gdy jedzie pociąg, to nie przechodzimy – mówią mieszkańcy.

 Mieszkańcy mają poważne zastrzeżenia do zachowania funkcjonariuszy SOK. – Recepta miała już ostatni dzień ważności. Była sobota, prawie południe. Śpieszyłam się do autobusu, żeby zdążyć ją wykupić. Jeden z SOK-istów zatrzymał mnie, gdy byłam już w autobusie. Złapał mnie za rękę i powiedział, że nigdzie nie pojadę. Odpowiedziałam, że pojadę i żeby mnie puścił – opowiada Stanisława Pudlik.

Sytuacja nie zakończyła się mandatem, a nieprzyjemną wymianą zdań, ale ludzie są oburzeni sposobem interwencji wobec starszej kobiety.

 

Potrzebne kursy z kultury osobistej?

– Gdzie oni są w nocy, kiedy tutaj chuligani piją, butelkami rzucają (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
9 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Wero 94.254.243.12 21.09.2016
Zakaz jest zakazem SOK tam zakazu nie postawił pretensje to do Pana wójta tyle lat i nic nie zrobione, !!!! A po drugie jak kogoś pociąg walnie to w tedy będą sypać gdzie byl SOK dlaczego nie pilnują dlaczego na to pozwalają. Więc drodzy mieszkańcy dupa w troki do wójta gminy i dzialacie a nie tylko narzekacie .
user
mk 91.193.208.124 19:54:02 28-09-2016

Co ty  pociskasz,? Jak człowiek  może mówić o " winie '  sokistów? Przecież  jeśli ktoś chce przejść , to jego i tylko jego sprawa  ze wszystkimi tego skutkami.

user
Old Boy 185.38.224.210 21.09.2016

HE HE nawet jak by powstała kładka nad torami to i tak łazili by przez tory taka ich mentalnośc.

user
w 94.40.44.230 21.09.2016

wsi spokojna wsi wesoła

user
smoku 31.183.218.222 21.09.2016

Witam.

Wero potwierdzam i zgadzam się w 100%. Nie raz, nie dwa widziałem jak ludzie przechodzili przed pociągiem po przyjeździe od strony Rzeszowa. Totalna głupota bo z pozycji maszynisty ich nie widać i jakby pociąg ruszył to co by było:

"Wina maszynisty bo złośliwie potrącił biednego przechodnia, który tylko chciał dojść do domu" pewnie takie padały by komentarze.

Poza tym mam pytania do mieszkańców Żurawicy od strony Bolestraszyc. Co było pierwsze tory czy ich domostwa? Czy nie wiedzieli gdzie się budują?

Co do zachowanie panów z SOK to nie wiem nie widziałem takiej sytuacji ani podobnej. Skoro jest to prawda to bardzo źle postąpili i nie ma co nad tym dyskutować. Ale znając mentalność ludzi to pewnie połowa została dopowiedziana jak w zabawie "Głuchy telefon".

Pozdrawiam. 

user
K 94.40.33.221 21.09.2016

Dobrze się mówi polecam pomieszkać tak choć przez rok i wtedy się wypowiadać na temat którego się nie zna !!!

Zapewniam że Ci ludzie starali się o godne przejście przez tory od dobrych kilkudziesięciu lat do różnych władz choć teren dookoła torów należy przecież do kolei . Stwierdzenie  że najpierw były tory itd smoku to już jakaś żenada bądźmy poważni polecam zaglądnąć do historii! Skąd Old Boy wiesz jaka jest mentalność tych ludzi ? I w końcu nikt nie musiał się bawić w " Głuchy telefon" bo prawie każdy kto tam mieszka miał do czynienia z sokistami !!

Tu potrzeba mądrości zrozumienia rozwiązania po części kompromisu i działania A NIE PAJACOWANIA !


user
kolega 81.161.203.157 22.09.2016

Sokiści huliganów się boją a ci Sokiści cwaniak na zmianie a jak na mieście spotykasz to tłumaczy się a wiesz to tamto...

user
Amerykanin 79.73.36.15 22.09.2016

Skurwione polaczki i nie ma co gadać

user
smoku 31.183.218.222 22.09.2016

Pajacowanie zostawmy błaznom. Tak samo jest z osobami, które kilkanaście lat temu chciały się budować na terenach zalewowych i pomimo odmowy ze strony urzędu to postawili na swoim. A tu nagle po kilku latach potop, i co urzędnik "be" bo wydał pozwolenie na budowę. Wszyscy funkcjonariusze w Polsce wykonują swoją pracę. Nie oni tworzą przepisy. Więc to nie wina Sokistów, Policjantów, Urzędu Skarbowego czy Straży Granicznej, że ktoś dostanie mandat tylko wina jest po stronie tego co popełnił wykroczenie. Jak Straż Pożarna zniszczy komuś samochód bo zaparkowano go na drodze przeciwpożarowej to też będziecie na nich psioczyć. To jest właśnie postawa zamiast uderzyć się w piersi i przyznać do winy to "czepiają się na mnie bez powodu bo nie mają co robić"

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium