Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl
Celnicy wciąż walczą „o życie”. Mają pretensje do posła Matusiewicza
Pracownicy izb celnych z całej Polski wciąż nie wiedzą, na czym stoją. Ich zdaniem, działania podejmowane przez Ministerstwo Finansów są potajemne, ale na tyle konkretne, aby za parę miesięcy Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła funkcjonowanie. – W dalszym ciągu nie zgadzamy się na powstanie KAS, bo to realnie zagraża naszym miejscom pracy. Oficjalnie ministerstwo podaje, że trwa dialog społeczny, a to kłamstwo, bo żadnego dialogu nie ma – powiedziała nam Joanna Sidor, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Izby Celnej w Przemyślu.
fot. Mariusz Godos
Przemyscy, ale nie tylko, celnicy nie są pewni co przyniesie im kolejny dzień w pracy.

Celnicy twierdzą, że ich argumenty trafiają w próżnię. Nie otrzymują żadnych informacji, jak będą wyglądały nowe struktury ani kto w nich zostanie, a kto będzie musiał pożegnać się z pracą. – Gdzieś tam pojawiają się głosy, że niby wszyscy z nas znajdą się w nowych strukturach, ale nie mamy na to żadnej gwarancji. Nie ma żadnych aktów prawnych. Przychodzimy codziennie do pracy, nie wiedząc, co nas czeka jutro. Co czeka nasze rodziny – wyjaśniła J. Sidor (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
celnik 37.47.0.38 18.09.2016

Boże! oświeć  pisiorów ; rozjaśnij im umysły i wybacz, bo nie wiedzą co czynią..........

user
gjcjjjj 37.47.89.222 18.09.2016


niech jadą na zmywak jak3 miliony Polaków.

user
c 145.237.2.210 07:50:36 18-09-2016

nie ma takiej opcji ,przemytniku......

user
fred 94.254.186.12 18.09.2016

Mafia w ministerstwie i tyle...

user
asdf 37.47.115.148 13:45:32 18-09-2016
a u was nie 
?
user
jhydfrstdfhj 185.38.224.210 18.09.2016

jak niema takiej opcji na zmywak jedz oszuscie.tu za łapowki ma lepiej 

user
gość 83.31.197.178 18.09.2016

Przecież o połączeniu skarbówki i celników mówił już poprzedni rząd PO-PSL. Więc jaka tajemnica, jakie zaskoczenie?

user
akcyza 95.40.54.136 18.09.2016

Dobrze że tą formację mafijną zlikwidują ile małych i średnich firm załatwili z powodu akcyzy zlikwidować to dziadostwo i na bruk albo do pierdla pedały jebane a ludzie przez ich decyzje podatkowe latami muszą walczyć w sądach administracyjnych 

user
gość 188.146.35.123 09:49:51 19-09-2016

Celnicy tylko przestrzegają  przepisów prawa, które tworzą  władze kraju

user
500+ 195.117.119.2 19.09.2016

300 baranów w ta, 700 w tamtą, co za różnica ile kabanów będzie siedziało za biurkiem.....I bardzo dobrze nie ma sponsorowania nieróbstwa w Polsce. Juz jedno jest w Grecji, syf, smród, feta i sponsorowanie nieróbstwa! POPIERAM, REDUKCJE BIURW ROBIĆ! 

user
JAGA 37.47.116.0 15:31:05 19-09-2016

Każdy urzędas broni swego stanowiska jak Rejtan, a przecież wiadomość chodzi o nic innego jak obawa przed zmianami  koleżeńskich układów i poczucia bezpieczeństwa dla cieplutkiej posadki. Przekupic takich łatwo można sowitymi emeryturkami jak każdą grupę broniącą swych interesów. 

user
D... 77.254.61.58 19.09.2016

Każdy uczciwy Polak popiera reformę KAS! Dość tej zielonej zarazy wypasającej się na naszych podatkach! Do likwidacji! Rozbraja szczerość ich argumentów: chodzi jedynie o ciepły fotel biurowy pod d..., opłacany przez wszystkich uczciwych i ciężko pracujących Polaków, a nie jest ważne czy i co będą robić! Mogą nic nie robić, byle tylko pozostawić ich przy korycie, gdzie będą żreć, żreć, żreć - bo tylko tyle te pasożyty potrafią!

Każdy uczciwy Polak popiera reformę KAS!

user
Celnik 83.2.128.103 19:07:50 19-09-2016

Nie mają co narzekać. Będą mieli więcej pracy. Skarbowcy i celnicy będą mogli wchodzić na przeszukania - koniec drobnych przemytników. Otrzymają prawo do informacji bankowej - koniec z handlarzami internetowymi, do  zakupu kontrolowanego itp. Uczciwi będą mieli lepiej. Niech się boją tylko ci, co nie rejestrują wszystkich transakcji, przemycają papierosy, rozwożą je po kraju czy wystawiają lewe faktury. Kto nie kantuje na podatkach może spać spokojnie. Chyba?

user
q 94.40.44.230 19.09.2016

jeszcze trochę i żadne układy przemysko-wiejskie wam nie pomogą , idą dla was złe czasy bo trzeba być uczciwym i żyć tylko z pensji...

user
CC 83.28.35.212 10:54:35 20-09-2016

CIEKAWE ILE WAM PŁACĄ ZA TAKIE PISANIE BZDUR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 KAŻDY PRZEMYTNIK I NIEUCZCIWY POLAK POPIERA REFORMĘ KAS - BO W TYM MA INTERES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
kat 83.31.197.174 21.09.2016

walka o życie?? panie redaktorze co pan pisze! grzmoty polecą na pana,  nirktorzy z tych celników mają tyle oszczednosci że nie trzeba im pracować do konca życia. panie redaktorze kto podsuwa panu takie tematy?

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę