Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl
Druzgocący wynik głosowania w sprawie mostu kolejowego
Zakończyły się konsultacje w sprawie przyszłości mostu kolejowego w Przemyślu. Jej wyniki są szokujące ze względu na ilość oddanych głosów. Ważnych było ledwie 300! – To dramat. Trudno tą ilość uznać za reprezentatywną dla całej społeczności naszego miasta – z żalem powiedział podczas konferencji prasowej (15 września br.) zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder.
fot. Mariusz Godos
Z obecnego mostu zostanie tylko fragment z charakterystycznym półłukiem. Posłuży jako ścieżka pieszo-rowerowa.

Do 12 września br. trwały konsultacje w sprawie przyszłości mostu kolejowego, do których mieszkańców miasta zaprosił prezydent Robert Choma. Celem było wybranie jednej z dwóch koncepcji, która ma być zarekomendowana PKP PLK SA, będącej inwestorem przyszłego przedsięwzięcia. Wszystkich oddanych w sondzie głosów było 463 (w tym 370 drogą elektroniczną). 300 z nich było ważnych (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
15 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Robert 31.2.50.13 16.09.2016


user
ja 31.128.21.73 16.09.2016
 Nie trzeba było wymagać peselu i danych, proste !
user
Cinek 31.183.196.230 16.09.2016

Kurde wy naprawde ludzie myślicie że macie prawo głosu w tym mieście, nie rozumiecie że żądzą tu układy, ja już dawno położyłem na to wszystko laskę, zasada jest bardzo prosta - jak nie zarobisz sam to nie dostaniesz. Mamy tutaj monarchię absolutną i niestety nic tego nie zmieni, a ja na ulicę nie będę wychodził tylko po to żeby kolejny bandyta przejął interesy, ktoś puścił po przemyślu ulotki z jego przekrętami i co i jajco wyłgał się od wszystkiego.

user
Legionista 80.42.41.69 21:42:53 16-09-2016

Piepszysz bzdury kolego! To ze sa ukady to wszyscy wiedza ale gdy ktos cos proponuje daje ludziom mozliwosc wyboru to klada lache tak jak ty! Z ponas 60 tys mieszkancow zainteresowalo sie tym tematem niewiele a raptem 300 glosow waznych ! Sami nic ludzie nie robicie wiec nie wymagajcie od innych! 

user
Cinek 31.183.196.230 16.09.2016

@Legionista  wyczuwam w tobie typowego Sebixa, idź drzeć morde pod kolejowy, może ci ktoś jakimś socjalem kapnie :)

user
Mk 31.183.222.135 16.09.2016
Do glosowania wymagano m.in. pesel. Rejestrowanie sie zniechecilo mnie i nie dokonczylam glosowania. Tak jakby nie mozna bylo inaczej tego obejsc, zeby nie dalo zaglosowac 2 razy...wiec kto sie dziwi ze tylko kilkaset glosow skoro wymogi jak do kredytu w banku?
user
ada 31.183.234.249 15:19:16 18-09-2016

Mnie też zniechęciło podanie PESEL

user
mk 91.193.208.124 23:00:34 18-09-2016

Do " Mk " , kolego ,  bądż tak uprzejmy i  zauważ ,że nickiem  ' mk " lu b  "MK" , POSŁUGUJĘ sIę  na   TYM FORUM  OD  KILKUNASTU LAT . Oczywiście,że masz prawo  o tym nie wiedzieć , ale weż to pod uwagę  .

user
Cinek 31.183.196.230 16.09.2016
po za tym co mamy Ku*** robić? Było głosowanie na temat odwołania straży miejskiej to powiedzieli że głosy nie ważne... bo jaki wuj mam atrament marnować w tym mieście? Tutaj są tak samo wolne wybory jak na białorusi.
user
Robert 95.41.13.59 16.09.2016
Po co te nerwy!

Przecież to nie pierwsze konsultacje i nie pierwszy taki finał.
Na wyniki głosowania w referendum w sprawie Rynku i na kolor miejskich autobusów kto "położył lachę"?
Były też konsultacje w sprawie nazw ulic. Rada zaakceptowała werdykt mieszkańców?
W kolejnych budżetach obywatelskich wygrywały projekty, które samorząd miał w planach?
Prokuratura zajęła się jednym z głosowań w ramach budżetu obywatelskiego?
Zdecydowana większość mieszkańców Przemyśla została pozbawiona możliwości zgłaszania projektów i głosowania w ramach budżetów obywatelskich?

Po takich doświadczeniach mało kogo powinno dziwić tak małe zainteresowanie konsultacjami w sprawie mostu kolejowego.

Pokażcie mi poważnego polityka, który będzie popierał zorganizowanie wyborów do samorządu lub parlamentu w wakacje i tylko przez internet.
user
wojtek I 185.38.224.210 17.09.2016

Jaka władza w mieście takie głosowanie i tak to trwa od dawna.

 

user
Robert 77.115.77.197 17.09.2016

Tylko ten komunikat o podjęciu decyzji i rekomendowaniu konkretnego rozwiązania nie ma żadnego większego znaczenia. Pomimo tylu lat spędzonych na dobrze płatnych posadach samorządowych próbują udawac, że nie wiedzą kto i jakie kompetencje ma w gminie. W ostatniej kampanii samorzadowej był komitet wyborczy, który mocno wystartował z konferencją prasową pod mostem kolejowym i spotem kręconym na tle pomnika Orląt Przemyskich. Miejsc w radzie nie zdobyli. Więc wybrani do niej muszą się tym problemem zająć. Na przykład na uroczystej sesji z okazji 11 listopada podjąć uroczystą uchwałę w sprawie mostu kolejowego. Potem na Zamku odczyt na temat walk jakie toczyły się o ten most 1918 i 1939. Na koniec nie pozostaje nic innego jak zapalić znicze na grobie Orląt i złożyć wieńce pod ich pomnikiem.

user
5432 37.47.115.148 18.09.2016

Most przetrwała okupację austryiacką , pierwszą wojnę , wojnę polsko-rosyjską , walki przemyśla z ukraińcami , drugą wojnę . okupację rosyjską ,rodzimą SBecję , PZPR a zniszczy go Wolna Polska

user
Piotr 85.89.174.196 19.09.2016

Układy, strach przed podaniem peselu urzędowi miejskiemu. ŻENADA... żenujące wypowiedzi. Faktycznie to dramat, że Przemyśl ma takich DURNYCH mieszkańców, poza Mną, Moją rodziną i pozostałymi mądrymi 297 osobami.

Głosowałem nad usunięciem starych mostów i budową nowego. Uważam, że Przemyśl mając tak DURNYCH mieszkańców nie udźwignie kosztów utrzymania mostu dla kilkunastu kapryśnych mieszkańców, którym marzy się przejazd na rowerze i przejście przez most PKP.

user
Robert 5.60.48.220 01:55:30 21-09-2016

Jeżeli było 300 ważnych głosów,  a na koncepcję nr 2 oddano 113 głosów, to  skąd  wziąłeś te 297 osób?


 Sami durni w mieście i tylko  jeden jedyny mądry, czyli Ty. Ja bym się na Twoim miejscu cieszył!

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę